İhsanoğlu'ndan operasyona tepki!   -     Galatasaray'ın yeni kaptanı belli oldu!   -     Friv Oyun Oyna - Friv Kral Oyunlar Oyna - Friv Skor Oyun Oyna (Araba Yarışı, Savaş Oyunu oyna)   -     22 Temmuz Altın Fiyatları - Altın Fiyatları ne kadar? (Çeyrek Altın Fiyatı ne kadar?)   -     Trafik Ceza Sorgulama - Trafik Cezası Öğrenme ve Ödeme (MTV Trafik Borcu Ödeme)   -     CHP grubunda gerginlik   -     22 Temmuz Cumhurbaşkanı Seçim Anketi Sonuçları - Güncel Yeni Cumhurbaşkanı Seçim Anket Sonuçları   -     Bedelli Askerlik Müjdesi Son Dakika - Bedelli Askerlik Haberleri son dakika   -     Güneşi Beklerken 54. Bölüm Fragmanı izle - Güneşi Beklerken Final Bölüm İzle   -     Gözaltına alınan polisin annesi: Hırsızlar utansın - izle   -  
  22.07.2014
Rota Haber
'10 üniversiteye 10 milyon lira teknoloji desteği'
TÜBİTAK'ın ilk kez başlattığı "1513 Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO) Destekleme Programı" kapsamında 10 üniversiteye toplam 10 milyon liraya kadar destek verilecek.
Haberi Yazdır Email Gönder
08.04.2013 18:00   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) ilk kez başlattığı "1513 Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO) Destekleme Programı" kapsamında 10 üniversiteye toplam 10 milyon liraya kadar destek verilecek. 
 
TÜBİTAK'tan yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK ile desteklenecek üniversiteler arasındaki proje sözleşmeleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılacağı törenle imzalanacak.
 
TÜBİTAK tarafından, üniversiteler bünyesindeki TTO'ların güçlendirilmesi ve yenilerinin kurulmasına teşvik amacıyla ilk kez başlatılan "1513-Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı"na, 39 üniversite başvurmuştu.
 
Başvuruların, kuruluşun TTO deneyim ve yetkinliğinin yeterliliği, proje hedefleri, çıktıları ve başarı ölçütlerinin uygunluğu, TTO organizasyon yapısının ve personelin uygunluğu, proje bütçesi ve gider kalemlerinin uygunluğu ile iş planının uygunluğu kriterlerine göre değerlendirilmesinin ardından ise 10 üniversite belirlendi.
 
Program kapsamında desteklenecek üniversite şunlar:
 
"Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi."
 
TTO'lara 10 yıl boyunca hibe desteği verilecek
 
1513 programı kapsamında TTO'lar, 10 yıl süreyle hibe desteği alabilecek. Destek oranları ilk 5 yıl için yüzde 80, ikinci 5 yıl içinse yüzde 60 olacak. TTO'ların ön ödeme de alabileceği destekler kapsamında TÜBİTAK desteği yıllık 1 milyon lira olarak belirlendi.
 
Kaynak: AA
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
30.06.2014
 

Cumhurbaşkanı kim olsun ?


Ankete (82223) kişi katıldı