16.09.2014
Rota Haber
2013 DGS Soruları ve Cevapları açıklandı - DGS soruları ve çözümü indir
2013 DGS Soruları ve Cevapları açıklandı - DGS soruları ve çözümü indir.ÖSYM DGS soru ve cevap anahtarı pdf indir. 2013 DGS sınav soruları ÖSYM ile eş zamanlı olarak rotahaber.com'da. ÖSYM DGS 2013 soru ve cevap anahtar için aktif olan linki tıklayınız.
Haberi Yazdır Email Gönder
30.07.2013 16:23   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


2013 DGS Soruları ve Cevapları açıklandı - DGS soruları ve çözümü indir.ÖSYM DGS soruları ve cevapları açıklandı - ÖSYM DGS soru ve cevap anahtarı pdf indir. 2013 DGS sınav soruları ÖSYM ile eş zamanlı olarak rotahaber.com'da. ÖSYM DGS 2013 soru ve cevap anahtar için aktif olan linki tıklayınız.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı DGS soru ve cevapları rotahaber.com farkıyla öğrenebilirsiniz. 21 Temmuz 2013 DGS sonuçları ise Bayramdan önce açıklanacağı iddia ediliyor.

ÖSYM DGS sınav soru cevap anahtarı için tıklayınız

ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013'te yapıldı. İki yıllık meslek yüksekokulları ve açıköğretim meslek yüksekokulları mezunlarının lisans tamamlamak için katıldıkları sınav 21 Temmuz'da 9:30'da başlayıp 12:30'da son buldu. Sınavdan çıkan üniversite lisans tamamlama adayları, sınavın çok zor olmasından yana şikayetçi oldu.

Sınavdan çıkanların büyük bir çoğunluğu sınavda sayısal ve sözel mantığın çok zor olduğunu, Türkçe paragraf sorularının çok uzun olduğu ve sürenin yetmediğini, Türkçe'de iki şık arasında çok kalındığını, matematikte ilk 50 soruya kadar normal seviyede olduğunu ve daha sonra çok zorlaştığını söyledi. Geçtiğimiz yılki DGS'ninde zor olduğu yönünde görüşler vardı sınav sonrasında ve puanlar açıklanıp tercihler yapıldıktan sonra bazı bölümlerde 10 puana varıncaya kadar bir düşüş yaşandı.

Bu yıl nasıl olacağını çok merak ediyoruz. Geçtiğimiz yıl DGS soru ve cevapları 4 gün içerisinde yayınlanmış, sonuçlar ise 43 gün içerisinde açıklanmıştı. DGS 2013 soru ve cevapların en geç cuma günü yayınlanacağını tahmin ediyoruz. Sonuçlar ise ÖSYM'nin bu yılki sonuçları çabuk okuma özelliğine güvenerek 5 Ağustos'ta sonuçların açıklanacağını tahmin ediyoruz.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar