18.04.2014
Rota Haber
2014 Memur zammı açıklandı - memurlar haber son dakika haber
2014 Memur zammı açıklandı - memurlar haber son dakika haber.Memur zamları konusunda Bayram öncesinde hükümet ve sendikalar arasında uzlaşma sağlandı.Çalışma Bakanı Faruk Çelik açıklama yaptı. 2014 yılında taban aylığına 175 lira zam yapıldı.2015'te yüzde 3+3 zam yapılacak..
Haberi Yazdır Email Gönder
12.08.2013 09:42   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

2014 Memur zammı açıklandı - memurlar haber son dakika haber. Memur zamları konusunda Bayram öncesinde hükümet ve sendikalar arasında uzlaşma sağlandı... Çalışma Bakanı uzlaşmanın ayrıntılarını anlattı.

ÇALIŞMA BAKANI FARUK ÇELİK:

2014-2015 memur zammı görüşmeleri mutabakat ile sonuçlanmıştır. 2014'ten geçerli olmak üzere taban aylığına 175 TL zam yapılacaktır. 2015'te ise birinci altı ayda yüzde 3, ikinci altı ayda yüzde 3 ve enflasyon farkı oluşursa bu fark ödenecektir. 

Eğitimciler için 2014 birinci altı ayında 75 TL, ikinci altı ayda 75 TL olmak üzere öğretmenlerimize toplam 150 TL eğitim öğretim tazminatı ödenecektir. 

4C'lilere aile yardımı, eş ve çocuk yardımının yanısıra, iyileştirme faslından 175 TL, seyyanen yapılacak artış da 175 TL olmak üzere aile ve eş-çocuk yardımı dahil toplamda 350 TL iyileştirme yapılacaktır. 

Hizmet kollarına gelince hakem heyetinin vermiş olduğu kazanımları aynen korumuş bulunmaktayız. Hizmet kollarında yeni bazı iyileştirmeler de gerçekleştirdik. 

Taban aylığına yapılan artış emekliler açısından da son derece anlamlıdır. Gelecek yıllardaki artışlara yansıması açısından da önemlidir. Son 1 ay içerisinde Türk-iş ve Hak-İş arasında yapılan sözleşmeler ve Grevlerin uzlaşmayla sonuçlanması ve memurlarla yaptığımız sözleşmeler göz önüne alınınca, bakanlığımızın asli görevi olan diyalog ve sorunların masada çözümü konusunda önemli adımlar atılmış bulunmaktadır. Herkese hayırlı olsun.. "

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI AHMET GÜNDOĞDU:

Biz masaya gelirken 4 ana konuyu sorunlu alan olarak belirlemiştik. Birincisi emeklilerin durumu... Memurların durumu... Üçüncüsü mağdur öğretmenler... Dördüncüsü ise 4C'lilerdi... 

Toplu sözleşme içerisinde 2014 yılında ortaya koyduğumuz tablo kalıcı yansıması olan bir konuydu. 250 TL önermiştik, 175 TL'de uzlaşıldı. 

Öğretmenler de sıkıntı yaşıyordu. Onlara da 150 TL, eski adıyla ek ödeme, yeni adıyla eğitim öğretim tazminatı sağladık. 

4C'liler için en önemli konu kadroydu. Bir çok kişi kadroya alındı. Şimdi 23 bin 4C'li arkadaşımız var. Bunların da kadroya geçmesini talep ediyoruz. İş güvencesine kavuşacakları bir kadro istiyoruz. Bu meclis çalışmasını gerektirdiği için ilerleyen bir zamanda yapılmalıdır. 4C'li arkadaşlara da 350 TL zam olmak üzere toplamda 550 TL'lik bir yansıma sağlanacak. 

Şu anda 45 TL olan toplu sözleşme ikramiyesinin 60 TL'ye çıkarılmasında uzlaştık. 

4 alanın tamamına yansıması olan bir toplu sözleşme mutabakatına imza attık. Herkese hayırlı olsun. Ramazan bayramı kutlu olsun..

 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 9 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
Ali - 22.10.2013 10:26:16
memuru emekliyi hatta askari ücretliyi düşünenmi var. boşuna nefes tüketmeyin mesai çıkışı nerede çalışabilirim. diye onun çaresine bakın bu hükümet döneminde ne zaman doğru dürüst zam verildi. sendikacılar 4+4 ne kadar bürüt 175 TL ne yapıyor onun hesaplamasını yapacak kadar cahilse ne işi var orda herşey dümen
aç memur - 31.08.2013 16:01:34
memur sen genel başkanı olan zat. düpedüz hükümetin talmatlarını yerine getiriyor... yakında onu bir yerde bürokrat olarak görürseniz şaşmayın.. haram olsun ona o koltuktan aldığı para
ahmet yeşil - 13.08.2013 00:34:08
Arkadaşlar ayıptır yapmayın .Sizi zorla memur yapan mı va olmasaydınız ,asgari üçretle çalışanlar var bulduğunuzla yetinin.Eleştirenleri liberalizm hastası olarak görüyorum. Bütün sorunun gücü elinde tutanların sermayeden yana tavır koymalarından kaynaklanmaktadır.
misafir - 12.08.2013 16:22:56
HAKKIKIM HAKKIM DİYEN ARKADAŞLAR NE HAKKINIZ VAR YA.ÇALIŞIP ALAMADIĞINIZ VAR MI? YOK.SENİ ZORLA MEMUR YAPAN VAR MI YOK.ASIL DEVLET BİR HAK TALEP EDERSE VARYA O ZAMAN İŞİMİZ HARAP OLUR.ONUN İÇİN KİMSEYE BEDDUA OKUMAYIN
Somun Ekmek - 12.08.2013 15:46:45
Top yekün örgütlü mücadele başlatılmadığı sürece, Sendikalar üretimden gelen baskı gücünü yeterince kullanamayacak. Grevli Toplu Sözleşme iktidarlar elinde seçim oyuncağı olmaya devam edecektir. Günümüzde olduğu gibi Hükümet Beslemesi Uzaktan Kumandalı Taşören Sarı Sendikalar söz sahibi olacak. İşverenle işbirliği yapıp, haklarımızı çıkarları için meze yapmaya devam edecekler. Devletin hiçbir kurumda sağlıklı olarak çalışmayan otokontrol ve denetim mekanizmalarına Sendikalarda işlerlik kazandırılmalı. Bir olmalı, emekçiden yana olan Sendikalara üye olmalı, direnip haklar söke söke alınmalıdır…
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 >