23.09.2014
Rota Haber
Abdullah Öcalan'ın mektubu tam metni - Diyarbakır Newroz 2013
İşte Abdullah Öcalan'ın mektubu tam metni - Diyarbakır Newroz 2013 görüntüleri. PKK geri çekiliyor. BDP milletvekili Pervin Buldan, Abdullah Öcalan'ın mektubunu okudu. Abdullah Öcalan PKK'nın geri çekilmesi hakkında neler söyledi? Abdullah Öcalan'ın mektubu için tıklayınız.
Haberi Yazdır Email Gönder
24.03.2013 08:37   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Diyarbakır'da düzenlenen tarihi Newroz kutlamalarında merakla beklenen Abdullah Öcalan'ın mektubu okundu. Abdullah Öcalan'ın mektubunu izlemek için tıklayınız

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BDP milletvekili Pervin Buldan'ın şu sıralar "Kürtçe" okuduğu mektup, Sırrı Süreyya Önder tarafından da "Türkçe" olarak okunacak.

Öcalan'ın mesajı Rotahaber.com'da...

Öcalan'ın mesajından satırbaşları:

Öcalan'ın mesajını Pervin Buldan Kürtçe olarak okumaya başladı...

Selam her iki halkın kardeşliğine. Yeni günün aydınlığıyla birlikte newrozu kutluyoruz.

İnsanlığın doğuş coğrafyasından bütün halklara selam olsun.

Horon zeybek ve diloylar kardeştir.

Dicle ve Fırat nehrı Sakarya ve Meriç'in kardeşidir. Cudı ve Gabar dagı Kackar ve Erciyes'in dostudur...

Benim çığlığım dünyaya ulaştı.

Batı emperyalizmi 200 yıldır Türk ve Kürdün arasında fitne ve fesat çıkardı.

Devrimden vazgeçmedik yeni bir devrim süreci başlıyor..

Silahların değil siyasetin önü açılsın... Bu bir son değil yeni bir başlangıçtır...

Arap Fars Türk ve Kürt halkının bırbırını bogazlatmaya calıstılar. Savaş ve kirli düzene artık yeter diyoruz

Milyonlara sesleniyor ve ilan ediyorum. Silahlı olanları yurttan çekilsin. Devrimden vazgeçmedik yeni bir devrim süreci başlıyor.

Beni dikkatle dinleyenler, bugün yeni bir dönem başlıyor. Demokratik haklar, özgürlük ve eşitlik dönemi başlıyor. Silahlar değil, siyaset konuşacak.

Benim başkaldırım çaresizliğe cahilliğe ve kolelige karsı idi.Bizim savasımız etnik ya da bir dine karsı degıl.Savasımız adaletsizliğedir.

Türkiye halkı bilsin ki, Anadolu halkları 1000 yıllık Türk ve Kürt halkları İslam kardeşliği altında yaşamıştır ve yaşayacaktır.

Tarikatlar, uzakta kalanlar da bu süreçte, demokrasinin içinde yer alsın.

Zaman ihtilaf ve ayrılık zamanı değil. Gün Birleşme ve helalleşme günüdür.

Çanakkale'de birlikte savaş verdik. Türk ve Kürt birlikte şehit oldu.

Çanakkale'de birlikte şehid olan iki halk 1920'de TBMM'yi birlikte kurdular. O gün gibi bugün de birlikte olmaya devam edeceklerdir.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 4 yorum yapılmıştır
nuri altun - 25.03.2013 08:21:12
yaw de arkadaşlar yüzde 5 yüzdeon gibi saçma sapan rakamlar verdiğinizde biri size çıkıp ' nerden biliyorsun, saydınmı' derse arşında 7 yasında bir çocuk dahi olsa apışır kalırsın. şimdi git ve köşede utan.
HACII KARADAĞ - 24.03.2013 20:11:00
BENDENDE SELAMLAR OLSUN BARIŞA GIDEN YOLUNUN YALCULARINA VEDE ONLARA İNAT OLSUN SIRIF ÜÇ KURUŞUN ÖNEMİ İÇİN RUHRAHLARINI ŞEYTANA SATAN BARIŞ DUŞMALARINA YOK EDEILMELILER ÇUNKU BU SAVAŞ KURTLER İLE TURKLERIN SAVAŞI DEGIL BU SAVAŞ PARAYA TAPANLARIN YANI MENFACILERIN YANİ VATAN HAYINLERIN ARAMIZDAN YOK EDILDIGI AN BITECEKTIR BU SAVAŞ SON SÖZ OLARKTA BU DEMEKTE ISTERIMKI APO ÖNDERIMIZLE VEDE ALLAHIN İZNIYLE BITECEK BU KARDEŞ KAVGASI imza:( hacıııı )
Emir Çukurova - 24.03.2013 14:07:08
canakkale savasında %5 lık dogu ıllerındekı katılımın ıcınde bulunan bır mıktar kurt vatan severın torunları bu gun Canakkale zaferını kendılerıne mağal edıyokı bunu ılan eden aponun yanı gercek ısmıyle Artin Agopyanın Gercek Diniyle Hrıstıyanın Gercek Kokenıyle Ermenının kurtlere fıtne fesat sokan bır capıtalıst maşasının capıtalıstlerı aramıza nıfak sokmayla suclayan mılletı kandırmaya calısan bır bebek katılının soylemesı ne komıktır
Sait Şimşek - 24.03.2013 12:37:35
amin 
 
 
Reklamlar