16.09.2014
Rota Haber
AK Parti Yerel seçim adayları ne zaman açıklanacak ?
AK Parti Yerel seçim adayları ne zaman açıklanacak ? AK Parti yaklaşan seçimler öncesinde aday stratejisini belirledi. Peki kimler aday olacak ve adaylar ne zaman açıklanacak?
Haberi Yazdır Email Gönder
06.11.2013 17:31   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


AK Parti Yerel seçim adayları ne zaman açıklanacak ?. AK Parti yaklaşan seçimler öncesinde aday stratejisini belirledi. Peki kimler aday olacak ve adaylar ne zaman açıklanacak?

Ahmet MEMİŞ / ROTAHABER (ÖZEL) - AK Parti yaklaşan yerel seçimler öncesinde aday stratejisini belirledi. Adaylar 3 grupta değerlendirilecek ve halen devam eden temayül yoklamaları da göz önüne alınarak aday yapılacak isimler netleştirilecek ve 15 Kasım'da kamuoyuna açıklanmaya başlanacak.
 
Rotahaber'in partiye yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre ilk olarak CHP'li belediyeler tarafından yönetilen il ve ilçelerdeki adaylar açıklanacak. Bu şekilde İzmir, Muğla, Kadıköy, Çankaya, Maltepe ve Bakırköy gibi CHP'li belediyeler tarafından yönetilen il ve ilçelerde adayların seçim çalışmalara erken başlamaları sağlanacak.
 
BAŞARILI İSİMLERİN YERİ GARANTİ
 
İkinci aşamada ise görev süresi boyunca başarısında ve başarısızlığında tereddüt olmayan isimler açıklanacak. Bu kategoride tekrar aday olacağı kesinleşen adaylar arasında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Erzurum Belediye Başkanı Ahmet Küçükler yer alıyor.
 
En sona ise üzerinde karar verilmeyen tartışmalı il ve ilçeler bırakılacak. Bu il ve ilçelerin adayları da ilk iki grubun arkasından açıklanacak.
 
ADAYLAR KASIM AYI İÇİNDE AÇIKLANACAK
 
Bu üç grupta yer alan adayların tamamı bu ay içinde açıklanacak. İkinci grupta yer alan başarılı adayları dışındaki isimler temayül yoklamaları göz önüne alınarak belirlenecek. Ancak bu isimler konusunda son kararı yine Başbakan Erdoğan verecek.
 
KAYNAK: ROTAHABER
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 1 yorum yapılmıştır
ismet kaplan - 08.11.2013 15:15:19
aday adayları başvurusu erken oldu 20 kasım olabilirdi 
 
 
Reklamlar