19.09.2014
Rota Haber
AK Parti Yerel seçim adayları son dakika - AK Parti Ankara ve İstanbul adayı kim ?
AK Parti Yerel seçim adayları son dakika - AK Parti Ankara ve İstanbul adayı kim ? AK Parti yerel seçimlerde aday göstereceği isimleri belirlemek için seferberlik ilan etti. AK Parti kulislerini hareketlendiren isimler...
Haberi Yazdır Email Gönder
25.10.2013 08:40   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


AK Parti Yerel seçim adayları son dakika - AK Parti Ankara ve İstanbul adayı kim ? AK Parti yerel seçimlerde aday göstereceği isimleri belirlemek için seferberlik ilan etti. AK Parti kulislerini hareketlendiren isimler...

AK Parti yerel seçim hazırlıklarını hızlandırdı. Bazı büyükşehirlerde bakanların da aday gösterilmesi bekleniyor. Bu beklenti AK Parti kulislerini hareketlendirdi. 

Adaylık sürecinde kabine revizyonu olabileceği konuşuluyor. Adımlar hızlandırıldı, AK Parti yerel seçimlerde aday gösterilecek isimleri belirlemeye çalışıyor.

Süreç sadece belediye başkan adayları ile sınırlı kalmayacak. Kabine revizyonu da gündemde. Çünkü o adaylar arasında bakanların olma ihtimali çok yüksek.

Başbakan Erdoğan, ekim-kasım aylarında adaylık sürecinin tamamlanmasını istiyor. O nedenle anketler masada.

Üç ayrı araştırma şirketinin yaptığı anketler son olarak AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda değerlendirilidi. Cuma günü de konu merkez karar yönetim kurulunda gündemde olacak.

Anketlerden çıkan sonuca göre, AK Parti yapılacak yerel seçimlerde 29 büyükşehirden 21'ini rahatlıkla alıyor.
5 inde ise sonuç adaylara göre değişebilir noktada. Aynı anketlerde Diyarbakır, Van, Mardin ve Batman AK Parti'nin alma ihtimali zayıf görünen iller. Bu illerde BDP açık ara önde gidiyor. İzmir'de de CHP önde.

MYK'ya sunulan anketlerde, Ankara ve İstanbul'da mevcut belediye başkanları Melih Gökçek ve Kadir Topbaş için yüzde 50'nin üzerinde destek çıktığı görüldü, "Kimi başkan olarak görmek istersiniz" sorusu da soruldu.

O soruya verilen yanıtlarda da bakanların isimleri ön plana çıktı. İzmir için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Mersin içinse Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın ismi yer aldı anketlerde. Yine Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Hatay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in ismi de Gaziantep'de ilk sıralarda.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik de Bursa'da ön sırada.

MYK'da sadece yerel seçim çalışması yapılmadı, Meclis gündemine ilişkin de değerlendirme oldu.

Buna göre, AK Parti Meclis İçtüzüğü konusunda sürpriz adım atmaya hazırlanıyor. Başta kıyafet, and içme olmak üzere AK Parti yeni bir İçtüzük teklifini Meclis'e sunma kararı aldı.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
18.09.2014
 

Abdullah Gül parti kursa destekler misiniz ?


Ankete (11391) kişi katıldı
 
 
Reklamlar