06.03.2015
Rota Haber

Alkolmetreye üflemeyen yandı

 
Alkolmetreye üflemeyen yandı

Meclis'ten kavgayla geçen yasaya göre alkolmetreyi üflemeyi reddeden sürücülere 2 bin lira ceza kesilecek

Haberi Yazdır Email Gönder
25.05.2013 10:02   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Meclis, önceki gün sabah saatlerine kadar süren alkolle ilgili görüşmeler, iktidarla muhalefet arasında kavgalara sahne oldu. AK Parti'nin verdiği önergenin kabulüyle, turizm bölgeleri de dahil 22.00 ila 06.00 saatleri arasında perakende alkol satışı yasaklandı.

Yasanın getirdiği bir başka önemli düzenleme de teklifte 1.00 olan alkollü araç kullanmadaki promil sınırının 0.50'ye çekilmesi oldu. Trafik kontrolunda alkolmetreyi üflemeyi reddeden sürücülere de 2 bin lira ceza kesilecek ve ehliyetlerine iki yıl el konacak.

"4. MURAT'A RAHMET OKUTTUNUZ"
CHP'li Veli Ağbaba kürsüde, içki yasağı uygulayan 4'üncü Murad'ın fotoğrafını göstererek şunları söyledi: "Uludere katliamının emrini veren Başbakan alkollü müydü, Madımak'ı yakanlar alkollü müydü, Reyhanlı'da saldırı emrini veren caniler alkollü müydü? Herkesin 4. Murat'tan özür dilemesi lazım, ona rahmet okuttunuz."

Meclis alkol ve sigara yasaklarının kapsamını genişleten düzenlemeyi yasalaştırmak için sabahladı. TBMM Genel Kurulu'nun Perşembe saat 14.00'te başlayıp, Cuma sabahı 06.58'te nokta koyduğu 17 saatlik mesaisinde tansiyon sık sık yükseldi, AK Partili ve CHP'li vekiller arasında arbede çıktı. Kürsü önündeki arbede sırasında CHP'li Özgür Özel ve Mevlüt Aslanoğlu, AK Partili vekillerce tekmelenirken, kavganın büyümemesi için Genel Kurul'a ara verildi. Aranın ardından CHP'nin terk ettiği Genel Kurul'da yasa MHP'li 4 milletvekilinin ret oyuna karşılık 191 AK Partili milletvekilinin oyuyla kabul edildi.

CHP, yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğini söyledi.

KAYNAK: İHA

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com