20.09.2014
Rota Haber
Ankara ilçe ilçe seçim sonuçları - Ankara Yerel Seçim Sonuçları 2014 (SEÇİM SORGU)
Ankara ilçe ilçe seçim sonuçları - Ankara Yerel Seçim Sonuçları 2014 (SEÇİM SORGU).Ankara seçim sonuçları, Ankara son anket sonuçları, Ankara hangi parti önde gidiyor? Ankara kim lider olacak?Ankara'da seçim sonuçları ne olur kim kazanır? 2014 yerel seçim sonuçlarının merakla beklendiği illerin başında Ankara geliyor. Başkentte seçim sonuçları ne olur? Hangi parti kritik konumda. Ankara Seçim Sonuçları - 2014 (30 Mart Yerel Seçimi Ankara Sandık Sonuçları)
Haberi Yazdır Email Gönder
28.03.2014 15:55   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Ankara ilçe ilçe seçim sonuçları - Ankara Yerel Seçim Sonuçları 2014 (SEÇİM SORGU).Ankara seçim sonuçları, Ankara son anket sonuçları, Ankara hangi parti önde gidiyor? Ankara kim lider olacak?Ankara'da seçim sonuçları ne olur kim kazanır? 2014 yerel seçim sonuçlarının merakla beklendiği illerin başında Ankara geliyor. Başkentte seçim sonuçları ne olur? Hangi parti kritik konumda. Ankara Seçim Sonuçları - 2014 (30 Mart Yerel Seçimi Ankara Sandık Sonuçları)ANKARA'da yerel seçimler sıkı bir yarışa sahne oluyor. Seçim sonuçları en çok merak edilen kentlerin başında da haliyle Ankara geliyor. 2014 yerel seçimlerinde Ankara'da kilidi açacak olan kritik parti MHP...

30 Mart 2014 tarihinde Türkiye genelinde yapılan Yerel Seçim Sonuçları 2014 an ve an tüm gelişmeleriyle rotahaber.com'da. Yerel Seçim Sonuçları Türkiye Geneli olarak sizlerle paylaşacağız. Herkesin merakle beklediği Yerel Seçim Sonuçları il il genel olarak www.rotahaber.com ana sayfasında anlık olarak YSK resmi sitesi ile eş zamanlı olarak sizlerle olacaktır.

YSK nın aldığı karar ile Yerel Seçim Sonuçları saat 21.00 dan itibaren verilen aktif linklere tıklayarak Yerel Seçim Sonuçları Türkiye Geneli ve Yerel Seçim Sonuçları il il olarak öğrenbilirsiniz.

YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ROTAHABER YEREL SEÇİM SONUÇLARI FACEBOOK TIKLAYINIZ

ROTAHABER YEREL SEÇİM SONUÇLARI TWİTTER TIKLAYINIZ

Melih Gökçek bir siyaset fenomeni. Dile kolay 5 yılı ilçe, 20 yılı büyükşehir tam 25 yıldır ‘başkan’. Bir nesil onun dağıttığı oyuncak ve toplarla büyüdü.

Kendisini CHP’yle mücadeleye adamış bir ‘soldozer’. Gezi performansıyla Başbakan’dan sonra muhaliflere sesi en fazla çıkan ikinci isim olmayı başardı. Siyaset sihirbazı ve kendi rekorunu egale etmek için son kez bir beş yıl daha istiyor. Ancak Melih Bey’in işi eskisi kadar kolay değil çünkü karşısında ‘ öteki’ mahalleden birisi yok.

SAĞI SOLU BELLİ DEĞİL

Rakibi ne Karayalçın ne de ‘solcu, komünist’ diye suçlayacağı bir isim. CHP, MHP’nin önceki dönem adayı Mansur Yavaş’la Ankara’da sahneye çıkınca bütün ezberler bozuldu. Ankara, 20 yıl sonra ‘sağ-sol’ kavgasının yaşanmadığı ve ikinci tercihlerin öne çıktığı bir seçim yaşıyor.

ANAHTAR PARTİ MHP

Ankara’da anahtar parti MHP. Haliyle Ankara’da bütün hesapların içine MHP’yi katmak gerek. MHP adayı Mevlüt Karakaya aylardır sahada çalışıyor. Yarışın iki isme indirgenmesine de tepkili. Buna karşın kime sorsanız Ankara için ‘Gökçek-Yavaş’ rekabetini söyler size.

ANKARA SEÇMEN PROFİLİ

Ankara, Orta Anadolu’nun prototipi. ‘milliyetçi-muhafazakâr’ seçmen kitlesi ağırlıkta. Gökçek, RP adayıyken bile ANAP-DYP-MHP seçmenlerinin oyuyla kazanmıştı. Ankara’da orta sağ ve milliyetçi oyları alan başkan seçiliyor. Solun maksimum yüzde 35 oyu var. CHP’nin Mansur Yavaş tercihinde bu gerçeği göz ardı etmemek gerekiyor.

GÖKÇEK'İN MEGA PROJELERİ

Gökçek, parti içi kırgınlıkları azaltsa ve peş peşe açılışlar yapsa da zorlu bir rakiple yarışacak. Karşısında ne kadar polemik, kavga istese de topa girmeyen bir rakip var. Gökçek de projeleriyle öne çıkma niyetinde. ‘Mega projeleri’ var. İlk göze çarpanlar yerli Disneyland ‘Ankapark’ ve boğaz görünümlü ‘KanalAnkara’ projeleri. Gökçek,köprülü kavşak ve rekreasyon alanlarında iddialı. Şurası da bir gerçek: Yüz binin üzerinde insana düzenli yapılan sosyal yardımlar Gökçek’i hep güçlü kıldı. Rakipleri de bu yardımların kesilmeyeceği sözünü veriyor

YAVAŞ GARDAŞIM YAVAŞ

‘Yavaş Gardaşım Yavaş’ sloganıyla yola çıkan Mansur Yavaş’ın en büyük projesi ‘Melih Gökçek’ten kurtulmak’. Gökçek karşıtı oyları toplamak ilk hedefi. MHP, BBP tabanına çok sıcak ve oradan isimler ‘gönüllü’ olarak çalışıyor. Beypazarlı yani ‘yerli’ olması da avantajlar arasında. CHP, metropollerde güçlü olsa da kırsalda belirgin şekilde Ak Parti ve MHP ağırlığı var. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bozkurt işareti yapması bu kitleye simgesel bir mesajdı. Yavaş, kavgaya girmeden ve ideolojik tartışmalardan uzak bir kampanya götürüyor. Gökçek ile proje yarıştırma derdinde görülmüyor. Su parasını ucuzlatma ve pahalı ithal ağaçların yerine yerli ağaç üretimi sözü veriyor.

ANKARA SEÇİM SONUÇLARI NE OLUR?

AK Parti Ankara’da Türkiye ortalamasında oy alıyor. Ankara seçimlerinde Gökçek’in geçen dönem aldığı yüzde 38 yeterli olmayabilir. İpi göğüslemek için yüzde 40-45 bandında bir oy zorunlu görülüyor. Ne AK parti ne de CHP eski oylarıyla seçimi kazanamaz. Gökçek’e de Yavaş’a da ‘içerden’ bazı itirazlar olmuştu. Kırgınlıklar sandığa fazla yansımaz. Fire düşük kalır. O yüzden kilidi açacak anahtar MHP seçmeninin elinde görülüyor.

İLÇELERDE KIRAN KIRANA YARIŞ

Ankara’da seçimin cazibe merkezi Keçiören. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın evi burada olduğu için simgesel önemi var. Ayrıca Gökçek’in ilk belediye başkanlığı yaptığı yer de burası. Keçiören, 12 Eylül öncesinden bugüne ‘ülkücü’lerin en güçlü olduğu ilçe. Keçiören’de Gökçek’in ‘belalısı’ eski AK Partili başkan Turgut Altınok aday. MHP ve AKP’den seçilen Altınok, ‘kaset’ skandalıyla son gün adaylıktan çekilmişti. Altınok BBP’den aday oldu. Keçiören’de şansı çok yüksek görülüyor. Bunu gören AK Parti’nin Ankara mitingini Sincan yerine Keçiören’de yapması boşuna değil. Mahallesinde seçim yenilgisi tatmak istemeyen Başbakan, bununla yetinmedi mitingden bir gün sonra Keçiören’de tur attı, gece mitingi bile yaptı. Altınok ile Yavaş’ın siyasi köken akrabalığı kimi seçmende işbirliği havası da doğurmuş. Son günlerde ‘keçiören’de Altınok, Büyükşehir’de Altıok’ sözleri daha çok duyulur oldu. MHP’nin güçlü olduğu ilçede CHP’de aradan sıyrılmaya çalışıyor. Ancak, AK Parti’ye karşı CHP ve MHP’li seçmenin Altınok’a yöneldiği söyleniyor.

ÇANKARA'DA REKOR PEŞİNDELER

Çankaya, Türkiye’nin en büyük ilçesi. Burada seçim neredeyse prosedürden ibaret. CHP, kimi aday gösterse kafadan başkan görülüyor. Sonuç bu kadar garanti görülünce haliyle ‘deve dişi’isimler bile gözünü buraya dikiyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu, böylesi garanti ve gözde bir yeri genç bir adaya emanet etti. Babası da eski başkan olan Alper Taşdelen, eğitim ve ilişki yönetimiyle de öne çıkıyor. Mansur Yavaş’ın oylarını arttıracak skor için çabalıyor. AK Parti de yine genç neslin parlak isimlerinden birisini, Barış Aydın’ı sahaya sürdü. Şansı yok dense bile Aydın gece-gündüz çalışıyor. O da Gökçek’in oylarını yükseltmek için çabalıyor.

AK Parti için herkesin ‘banko’ gördüğü tek yer Altındağ. Başkan Veysel Tiryaki, partililerin gözde isimlerinden. İsmi ‘joker’ olarak diğer ilçelerde geçse de üçüncü kez Altındağ’dan aday oldu. Mamak’ta AK Parti’nin öncelikli rakibi CHP görülüyor. Sincan, iktidarın oy deposu. MHP, AK Parti’nin iki dönem önceki başkanını aday göstererek sürpriz yaptı. Sincan’da MHP’nin sıçrama yapacağı kesin ama bunun seçimi kazanmaya yetmeyebileceği söyleniyor. Etimesgut ise 3’lü yarışa sahne olan bir ilçe. MHP’li başkan yine güçlü. AK Parti ‘yerli’ bir isimle yarışa ortak oldu, CHP’nin de ilçede oyları yüksek. MHP’nin AK Parti ile yarıştığı Etimesgut ve Gölbaşı’nda bir adım daha önde olduğu görüşü yaygın.

Yenimahalle’ye gelince. CHP’nin burada kendisini muhafazakârlara da sevdirmiş bir başkanı var. Fethi Yaşar, tam bir halk adamı. AK Parti’den aldığı belediyeyi bırakmaya niyeti yok gibi. Son seçimde CHP’ye çıkan 45 bin oy yasa değişikliği ile başka ilçelere kaydırıldı ama buna rağmen yarışın favorisi görülüyor. Başbakan’ın riski görüp gece yarısı mitingi yaptığı ikinci yer burası oldu. Yenimahalle yarışının güçlü bir ortağı daha var. MHP adayı Devran Kutlugün sahaya erken çıkmanın avantajıyla kendisine güveniyor ve pes etmeye niyetli görünmüyor.

AK PARTİ VE MHP HER İLÇEDE YARIŞIN BAŞINDA

Şehir merkezinden uzaklaştıkça kırsalda AK Parti’nin gücü daha da belirginleşiyor. CHP Ayaş, elmadağ gibi ilçelerde güçlü. AK Parti ve MHP ise her ilçede yarışıyor. Ankara, Kürt seçmenin siyasete etkisinin en az olduğu kentlerden. Kürtlerin yoğun yaşadığı Haymana’da DP adayı iddialı. ‘Öteki’ denilen parti seçmenlerinin büyükşehirde ‘ikinci tercih’lerine yöneleceğini söyleyebiliriz.

30 Mart 2014 tarihinde Türkiye genelinde yapılan Yerel Seçim Sonuçları 2014 an ve an tüm gelişmeleriyle rotahaber.com'da. Yerel Seçim Sonuçları Türkiye Geneli olarak sizlerle paylaşacağız. Herkesin merakle beklediği Yerel Seçim Sonuçları il il genel olarak www.rotahaber.com ana sayfasında anlık olarak YSK resmi sitesi ile eş zamanlı olarak sizlerle olacaktır.

YSK nın aldığı karar ile Yerel Seçim Sonuçları saat 21.00 dan itibaren verilen aktif linklere tıklayarak Yerel Seçim Sonuçları Türkiye Geneli ve Yerel Seçim Sonuçları il il olarak öğrenbilirsiniz.

YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ROTAHABER YEREL SEÇİM SONUÇLARI FACEBOOK TIKLAYINIZ

ROTAHABER YEREL SEÇİM SONUÇLARI TWİTTER TIKLAYINIZ

Yerel Seçim Sonuçları haritası , Yerel Seçim Sonuçları ajanslardan verilen Yerel Seçim Sonuçları iha, Yerel Seçim Sonuçları cihan ve Yerel Seçim Sonuçları anadolu ajansından da takip ederek sizlerle sunacağız.

İl İl Yerel Seçim Sonuçları burada olacaktır. Yerel Seçim Sonuçları Ak parti, Yerel Seçim Sonuçları CHP, Yerel Seçim Sonuçları MHP, Yerel Seçim Sonuçları BDP nin aldıkları oy oranları ise aktif linklerle paylaşılacaktır.

Yerel Seçim Sonuçları illere göre, Yerel Seçim Sonuçları belediyeler, Yerel Seçim Sonuçları ntv, Yerel Seçim Sonuçları cnn, Yerel Seçim Sonuçları habertürk, Yerel Seçim Sonuçları TRT tarafından videolarla ise video editörlerimiz rotahaber.com video sayfamıza an ve an videolar yükleyecektir.Yüksek Seçim Kurulu YSK tarafından gerçekleştirilen Yerel Seçim Sonuçları ne olur sorusunun cevabı ana sayfamızda paylaşılacaktır. Yerel Seçim Sonuçları için sürekli olarak sitemiz güncellenecektir. Lütfen rotahaber.com ana sayfamızı yer imlerine ekleyiniz ve Yerel Seçim Sonuçları için sürekli olarak rotahaber sitemizi ve Yerel Seçim Sonuçları için rotahaber facebook, twitter adreslerimizi takip ediniz.

Yerel Seçim Sonuçları resmi açıklaması YSK tarafından yapılacaktır. Yerel Seçim Sonuçları YSK resmi sitesi ile aynı anda rahatlıkla Yerel Seçim Sonuçları illere göre, Yerel Seçim Sonuçları il il ve Yerel Seçim Sonuçları Türkiye Geneli tüm ayrıntıları buradadır.

Merakla beklenen ve Tüm Türkiye'nin sonuçlara kilitlendiği Yerel Seçim Sonuçları, Yerel Seçim Sonuçları haberleri ve Yerel Seçim Sonuçları ysk sorgulama adresi için tıklayınız.

Tüm Türkiye'nin nefesini tutarak beklediği Yerel Seçim Sonuçları YSK seçimleri, YSK Yerel Seçim Sonuçları kararları, Yerel Seçim Sonuçları ysk resmi sitesi , Yerel Seçim Sonuçları Yüksek Seçim Kurulu yerel seçim 2014 ve Yerel Seçim Sonuçları YSK yerel seçim 2014 YSK oy kullanma saatleri aramalarında tüm cevapları burada bulabilirsiniz.YSK tarafından açıklanan Yerel Seçim Sonuçları YSK haberlerine göre 2014 YSK oy kullanmama cezası bu sene uygulanmayacaktır. Hatta YSK'ya göre Yerel Seçimlerde asker kaçağı olarak bakaya kalan kişiler rahatlıkla denetlenmeden oy verebilecekler.

30 Mart 2014 YSK tarafından düzenlenen Pazar günü herkesin sandık başına gideceği Yerel Seçim için 09.00 - 16.00 saatleri arasında Yerel Seçim için oy kullanılabilecek.

Tüm partililer internet başında arama yapacağı, Yerel Seçim Sonuçları sorgulama, YSK 2014 Yerel Seçim Sonuçları, 2014 Yerel Seçim Sonuçları sorgu, YSK Yerel Seçim Sonuçları haberleri, YSK Yerel Seçim Sonuçları haberleri 2014, YSK Yerel Seçim Sonuçları İstanbul sonuçları, YSK Yerel Seçim Sonuçları İStanbul ilçe sonuçları, YSK Yerel Seçim Sonuçları Ankara sonuçları, YSK Yerel Seçim Sonuçları Ankara ilçe belediye sonuçları, Yerel Seçim Sonuçları ilçe belediye başkanlığı sonuçları rahatlıkla aktif linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz.

YSK Yerel Seçim Sonuçları İl İl, İlçe İlçe, kasaba ve köylerde hangi partinin ne kadar oy aldığını rahatlıkla www.rotahaber.com ana sayfasından öğrenebilirsiniz. Anlık olarak takip etmek için ana sayfamızı sık kullananlara eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Yerel Seçim Sonuçları tüm illerde açıklanır açıklanmaz hangi ilde kimin kazandığını görmek için sizlere vereceğimiz linklere tıklayarak Yerel Seçim Sonuçları için kesin sonuçları öğrenebileceksiniz.

30 Mart Yerel Seçim Sonuçları Ankara sonuçları, Yerel Seçim Sonuçları İstanbul, Yerel Seçim Sonuçları İzmir, Yerel Seçim Sonuçları Adana, Yerel Seçim Sonuçları Antalya, Yerel Seçim Sonuçları Bursa şehirlerinde kim kazandı sorusu cevap buluyor.

Yerel Seçim Sonuçları Ankara, Yerel Seçim Sonuçları İstanbul, Yerel Seçim Sonuçları İzmir, Yerel Seçim Sonuçları Adana, Yerel Seçim Sonuçları Antalya, Yerel Seçim Sonuçları Mersin Yerel Seçim Sonuçları Mersin MHP adayı Burhanettin Kocamaz, Yerel Seçim Sonuçları Erzurum, Yerel Seçim Sonuçları Eskişehir, Yerel Seçim Sonuçları Edirne, Yerel Seçim Sonuçları Rize, Yerel Seçim Sonuçları Tokat, Yerel Seçim Sonuçları İstanbul Üsküdar, Yerel Seçim Sonuçları İstanbul Fatih, Yerel Seçim Sonuçları Şişli, Yerel Seçim Sonuçları Başakşehir, Yerel Seçim Sonuçları Gaziantep, Yerel Seçim Sonuçları Giresun, Yerel Seçim Sonuçları Gebze, Yerel Seçim Sonuçları Kocaeli, Yerel Seçim Sonuçları İzmit, Yerel Seçim Sonuçları Tunceli, Yerel Seçim Sonuçları urfa, Yerel Seçim Sonuçları Iğdır, Yerel Seçim Sonuçları Ordu, Yerel Seçim Sonuçları Osmaniye, Yerel Seçim Sonuçları Pendik, Yerel Seçim Sonuçları Polatlı, Yerel Seçim Sonuçları Ankara Pursaklar, Yerel Seçim Sonuçları Sivas, Yerel Seçim Sonuçları Sarıyer, Yerel Seçim Sonuçları Samsun, Yerel Seçim Sonuçları Sinop ,Yerel Seçim Sonuçları Diyarbakır, Yerel Seçim Sonuçları Denizli,Yerel Seçim Sonuçları Düzce, Yerel Seçim Sonuçları Hatay, Yerel Seçim Sonuçları Kırıkkale, Yerel Seçim Sonuçları Kars, Yerel Seçim Sonuçları Kayseri, Yerel Seçim Sonuçları Köyler, Yerel Seçim Sonuçları Lüleburgaz, Yerel Seçim Sonuçları Şanlıurfa, Yerel Seçim Sonuçları Şırnak, Yerel Seçim Sonuçları Zonguldak, Yerel Seçim Sonuçları Zeytinburnu ve Yerel Seçim Sonuçları Van gibi Yerel Seçim Sonuçları tüm illerde rotahaber.com olarak sizlere hizmet vereceğiz.Yerel Seçim Sonuçları (Yerel Seçim Sonuçları 2014) YSK resmi sitesi seçim sonuçları sorgulama adresleri buradadır. Yerel Seçim Sonuçları google aramalarında ve Yerel Seçim Sonuçları tam listesi için lütfen linkleri tıklayınız. İşte Yerel Seçim Sonuçları hakkında bilgiler ve Yerel Seçim Sonuçları arama yaptığınız her şey...


 

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
18.09.2014
 

Abdullah Gül parti kursa destekler misiniz ?


Ankete (18442) kişi katıldı
 
 
Reklamlar