19.04.2014
Rota Haber
AÖF bütünleme sınavı yapılacak mı ? 2013 AÖF bütünleme sınav tarihi
AÖF bütünleme sınavı yapılacak mı ? 2013 AÖF bütünleme sınav tarihi ne zaman ? YÖK Başkanı konu hakkında çalışma yapacaklarını, konuyu YÖK Genel Kurulu'na götüreceklerini ifade ettiler
Haberi Yazdır Email Gönder
11.07.2013 12:34   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

AÖF bütünleme sınavı yapılacak mı ? 2013 AÖF bütünleme sınav tarihi hakkında kesin açıklama burada!  Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, açıköğretim fakültesi öğrencilerine bütünleme sınav hakkı tanınmasına ilişkin YÖK Başkanı Çetinsaya ile görüştükten sonra, "YÖK Başkanı, konu hakkında çalışma yapacaklarını, konuyu YÖK Genel Kurulu'na götüreceklerini ifade ettiler" dedi.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve Açıköğretim Mağdurları Platformu Sözcüsü Elif Erden, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ile görüştü.

Yokuş, görüşme sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, açıköğretim fakültesinde okuyanların bütünleme sınavına ilişkin sorunları olduğunu belirterek, öğrencilerin bütünleme sınavı hakkını kullanamadığını söyledi.

Sorunu YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ile aktardıklarını ifade eden Yokuş, "Toplanan dilekçeleri verdik. Mevzunun sıkıntılı olduğunu anlattık. Çünkü üniversitede okuyanların büyük bölümü açıköğretimdeler. Açıköğretim öğrencilerinin bırakın mağdur edilmesi ödüllendirilmesi gerekir. Yarıdan çoğu çalışanlardan oluşuyor, hem üretip hem çalışıyorlar. Onların diğer üniversitelerle aynı haklara sahip olmalarını istiyoruz. YÖK Başkanı konu hakkında çalışma yapacaklarını YÖK Genel Kuruluna götüreceklerini ifade ettiler. İnşallah YÖK Genel Kurulu, bu mağduriyeti anlayacaklar diye ümit ediyoruz" diye konuştu.

Yokuş, yüzbinlerce açıköğretimlinin mezun olmak için buradan çıkacak sonucu beklediğini söyledi.

 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 30 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
AYŞE İZ - 01.08.2013 12:51:04
YÖK TÜM ÖĞRENCILERININ HAKLARINI ESAS ALMALIDIR. ÖĞRENCILER ARASINDAKI EŞITLIK ILKESIN UYGUN KARARLAR ALMALIDIR. Hukuk devleti her şeyden önce eşitlik ilkesine dayanır. Tüm bireyleri aynı insani öze sahip olarak kabul eder ve buradan hareketle insanlar arasında ayrım yapmaz. YÖK bu konuda karalarını, hukukun üstünlüğü ilkesine dayandırmalıdır. Öğrenciler ve Üniversiteler arasında ayrım yapamaz.
KAMAL BAĞIŞ - 01.08.2013 12:50:28
Sayın Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA Hukuk devletinde yasalar yaptırımcı değil, yapıcıdır. daraltıcı değil, genişleticidir. Hukuk devletinde yasaların kabul ettiği temel ilke “özgürlüklerin esas, sınırlamaların ise istisnai” olmasıdır temel öğrenci hakkı olan bütünleme hakkı konusunda da yasaklayıcı değil, özgürleştirici olmalısınız...
EVREN CAN - 01.08.2013 12:49:06
YÖK tarafından bütün üniversitelerde yapılması yasal zorunluluk haline getirilen bütünleme sadece AÖF tarafından keyfi olarak kaldırıldı. Keyfi olarak AÖF de bütünleme sınavı yapılmıyor. Hukuk ve adalet herkes içindir. Demokratik düzenin egemen olduğu ülkelerde, yönetimin hukuka bağlılığı ilkesi benimsenmiştir. İstediğimiz tek şey hukuksal hakkımız olan bütünleme sınavının yapılması..^
ERCAN GİRÇEK - 01.08.2013 12:47:59
Sayın Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA bizler için bütünleme sorununu gündeminize alınız. Lütfen gerekli ilgi ve alakayı gösterin. SEVGİLELE…
ERCAN GİRÇEK - 01.08.2013 12:47:10
İstediğimiz tek şey hukuksal hakkımız olan bütünleme sınavının yapılması.. Para istiyorlarsa bütünleme sınavına giriş içinde para da yatıralım. Bunların derdi bizlerden bütünleme için giriş ücreti almaktır. Çıkarlarını hukuk’un üstünde tutuyorlar. TÜRKIYE CUMHURIYETI “SOSYAL HUKUK DEVLETINE” BU UYGULAMALAR YAKIŞIYOR MU? Hukukun üstünlüğünün geçerli olmadığı Anadolu üniversitesi yönetiminden hukuka uygun davranmasını istiyoruz.
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 >