06.03.2015
Rota Haber

Audi A3 Sedan Tanıtıldı

 
Audi A3 Sedan Tanıtıldı

Audi A3 sedan lüks sınıfta rekabetehazır, Volkswagen Grubu'nun hedeflerine paralel olarak lüks sınıfta birinciliğe oynayan Audi, A3 Sedan ile gelişen pazarların yanı sıra daha genç tüketicileri lüks sınıfa çekmeyi amaçlıyor.

Haberi Yazdır Email Gönder
01.04.2013 09:38   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

 Lüks sedan savaşını daha kompakt boyutlara taşıyan üreticiler arasına, Audi de katıldı. A3 Sedan, eylülde Türkiye'de olacak.
Audi'nin ilk kez 2011'de Cenevre Fuarı'nda konsept olarak tanıttığı A3 Sedan'ı, üretime hazır haliyle dünyada ilk kez, aralarında Türkiye'den de 5 gazetecinin bulunduğu 33 kişiye gösterdi. Nisan sonunda Şanghay Otomobil Fuarı'na kadar ortalara çıkmayacak A3 Sedan, eylül ayından itibaren Avrupa ile aynı anda Türkiye'de olacak. Volkswagen Grubu'nun hedeflerine paralel olarak lüks sınıfta birinciliğe oynayan Audi, A3 Sedan ile gelişen pazarların yanı sıra daha genç tüketicileri lüks sınıfa çekmeyi amaçlıyor.

Bugüne kadar tüm dünyada 3 milyon adetten fazla satan, Türkiye'de de markanın satışlarının yüzde 38'ini oluşturan A3 Hatchback ve Sportback'in kardeşi A3 Sedan, Sportback'ten bir miktar uzun. Bunun yanında yine Sportback'ten 11 mm daha geniş ve 9 mm alçak olan A3 Sedan, ön tamponu, tek çerçeveli ızgarası ve kaputta yer alan özgün çizgileriyle kardeşlerinden ayrılıyor. Arkada bagaj kapağına entegre spoyler ve stop lambaları ise, aracın kendisine has görünüm detayları arasında.
A3 Sedan, 1.2 lt ve 1.4 lt TSI benzinlinin yanı sıra 105 HP'lik 1.6 lt dizel ile getirilecek. 1.2 lt TSI, yakın zamanda A3'ün HB ve Sportback versiyonlarında da yer alacak. Motor seçeneklerine bağlı olarak 6 ileri manuel veya S-tronic şanzımanla alınabilecek A3 Sedan'da, tüm A3'lerde bulunan donanım seçenekleri de olacak.
A3 Sedan'ın başlangıç fiyatının, A3 Sportback'ten yaklaşık 2 bin euro daha fazla olması ve yaklaşık 31 bin euro civarında olması bekleniyor.

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 1 yorum yapılmıştır
MÜKERREM AKÇA - 01.04.2013 14:33:42
ÇOK PAHALI OLMASADA BİRDE BEN ALSAM ÇOK GÜZEL BİR ARABA 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com