28.02.2015
Rota Haber

'Avrupa'dan Kuzu ve Bağış'a tepki

 
'Avrupa'dan Kuzu ve Bağış'a tepki

Avrupa Komisyonu’nun Türkiye raporuna Ankara'dan yükselen seslere karşılık geldi!

Haberi Yazdır Email Gönder
15.10.2012 07:21   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
Güldener SONUMUT'un haberi
 
Avrupa Komisyonu'nun 10 Ekim tarihinde yayımlamış olduğu Turkiye ilerleme raporuna Ankara'nın resmi tutumu ve resmi ağızdan yapmış olduğu olumsuz açıklamalar, Avrupa Birliği'nin tepkisine neden oldu.
 
Avrupa Komisyonu kaynakları, AB Bakanı Egemen Bağış'ın rapora dair tepkisini aşırı ve yersiz olarak nitelendirdi.
 
Komisyon, AB'ye aday tüm ülkelerin ilerleme raporlarının yansız ve nesnel bir şekilde kaleme aldığını hatırlatarak, eleştirilerin her zaman yaşanan somut olaylarla gerekçelendirildiğine vurgu yaptı. 
 
Avrupa Birlği yetkilileri, Türkiye'nin, ilerleme raporunda yer alan eleştirilere vermiş olduğu tepkinin de Ankara'nın eleştiri tahamülünün azaldığının bir göstergesi olduğuna dikkat çektiler. Ayrıca gösterilen tepkileri, ifade ve basın özgürlüğü konusunda yönlendirilen eleştirilerin bir kez daha haklı olduğunun bir işareti olarak değerlendirdiler.
 
Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’nun, AB raporunu canlı yayında çöpe atmasının yersiz olduğu vurgulanırken, bu görevde bulunan birinin yapmaması gereken bu davranışın son derece üzücü olduğu da belirtildi. (Kuzu, katıldığı bir televizyon programında, “Rezil, çöpe atılacak bir rapor. Çöp yok ama aşağıya atıyorum...” demiş ve raporu elinden fırlatmıştı.)
 
AB dışişleri bakanlarının önümüzdeki günlerde, ilerleme raporuyla iligli kaleme alacakları görüşlerinde, Bağış ve Kuzu’nun tutumlarına değinmeleri öngörülüyor. 
 
Kaynak: NTV
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 3 yorum yapılmıştır
Ne o bir 50 yıl dahamı sürünecekmişiz kapılarında? - 15.10.2012 12:50:26
Çok iyi etmiş sevgili bakanlarımız..Bitmiş bir AB için daha bizi kapılarında bekletmelerine hiç kimsenin tahammülü kalmamıştır
poyraziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii - 15.10.2012 10:14:27
kopenag kriterleri ankara kriteri olacak ve türkiye ab siz yoluna devam edecekti gelinen noktada ve uygulamalarda eskiyi aratan bir noktaya gelindi şimdi moda baas rejiminin kriterlerini ankara kriteri yapabilmek üç yıl önceki esed hayranlığının altında bass rejimini türkiyeye getirebilmekmiş
vatandaş - 15.10.2012 09:18:35
BAKANLAR BEYEFENDİ GİBİ DAVRANDILAR!!! BENİM TEPKİMİ GÖRSELER ŞAŞARLARDI ALÇAKLAR! DURUŞU BOZUK İLKESİZ POLİTİKACILAR İNSANLIGIN ARASINA DÜŞMANLIK SOKMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADILAR! 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com