03.03.2015
Rota Haber

Bakan Yılmaz:TSK'nın darbecilerle bağlantısı yok

 
Bakan Yılmaz:TSK'nın darbecilerle bağlantısı yok

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz darbe planlarına ilişkin açıklama yaptı.

Haberi Yazdır Email Gönder
08.01.2013 21:12   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay'ın bugün 'Balyoz belgeleri' ile ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi.
 
TSK'nın darbe girişimde bulunanlarla bağlantısı olmadığını söyleyen bakan, "Silahlı Kuvvetler diyorsa, doğrudur'' dedi.
 
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, '' Balyoz Davası '' olarak bilinen davanın tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı'nda bulunduğu iddialarıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama üzerine, ''Silahlı Kuvvetler'in darbe girişiminde bulunanlarla bir bağlantısı yoktur. Silahlı Kuvvetler diyorsa, dediği doğrudur'' dedi.
 
Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, ''Silahlı Kuvvetler içindeki kimselerin böylesi bir çalışması olur mu, geçmişte olmuş. Şimdi olur mu Ona da yargı karar verecek. Ancak sizin kafanızdaki karışıklık, bu girişimlerde bulunanlar ile Silahlı Kuvvetleri eş gibi görmek... Silahlı Kuvvetlerin darbe girişiminde bulunanlarla bir bağlantısı yoktur. Silahlı Kuvvetler farklı, darbe girişiminde bulunanlar farklıdır. Dolayısıyla ikisini birbirinden ayırdığımız zaman, bunu sağlıklı bir şekilde kafanızda canlandırabilirsiniz'' şeklinde konuştu.
 
Bir gazetecinin, ''Genelkurmay, 'belgelerin aslı bizde yok' diyor'' şeklindeki hatırlatması üzerine Yılmaz, ''O zaman gidin mahkeme dosyasını inceleyin. Silahlı Kuvvetler diyorsa, dediği doğrudur'' diye karşılık verdi
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 2 yorum yapılmıştır
hakikat - 08.01.2013 23:12:34
uydurma cd lerle,düzmece tlf yüklemeleriyle anca buraya kadar gelindi.ergenekon-balyoz-odatv davaları çökmüştür.ama iş işten geçmiş vatanın heryeri nato askeri dolmuştur.hayırlı olsun benim mümin milletime bu nato askerleri!iyi uykular türkiye..
ahmet - 08.01.2013 22:11:00
asıl darbeyı bugun akplı dıyarbakır mılletvekıllı yaptı dagda olen pkklının hakkını kım verecek dıyor pekı ey vekıl askerın kanını kım vereceke pkklının oldugu bellı degıl sen ne bıcım akplısın mustafa mutlunun yazısını okuyun akpdekı bdplıyı gorun. 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com