03.03.2015
Rota Haber

Başbakan, Gülen ve Pers işi ters isi mi?

 
Önder AYTAÇ

Önder AYTAÇ
Rotahaber

İnsan 1000 İstanbul fethediyor olsa da eğer onu kendinden biliyorsa, hiç farkına varmadan şirke giriyor demektedir. Evet yaptın doğru belki ama birilerinin imkanlarını yanına alarak arkana alarak yaptın sen onları. Eğer yalnızca ben yaptım derseniz, kendinizi Allah’ın yerine koyarak yaptınız demektir.

Haberi Yazdır Email Gönder
03.12.2012 09:01   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

FETHULLAH GÜLEN BAŞBAKAN’A NE DE(ME)Dİ VE ‘PERS İŞİ TERS İŞİ’ (Mİ?)

1.Sadece hizmet düşüncesi varsa aklımızda, o zaman yaşamanın bir anlamı olur.

2. İnsan eğer yaptığı şeyleri büyük görürse ucub diyebileceğimiz gurur dünyasını besliyor demektedir. Böyle yaparak insanın kibrini büyütmekte, gururunu geliştirmekte ve bencilliğini arttırmaktadır. Ve insan bazen bunları da hiç farkına varmadan yapar. Biz yaptığımız şeyleri, kendimize bakan yönüyle küçültebildiğimiz kadar küçültmeliyiz.

3.İnsan 1000 İstanbul fethediyor olsa da eğer onu kendinden biliyorsa, hiç farkına varmadan şirke giriyor demektedir. Evet yaptın doğru belki ama birilerinin imkanlarını yanına alarak arkana alarak yaptın sen onları. Eğer yalnızca ben yaptım derseniz, kendinizi Allah’ın yerine koyarak yaptınız demektir.

4.İçimizde kaç insan vardır; yağmur yağmadığı zaman, zelzele olduğu zaman, toplumun değişik kesimleri birbirleriyle yaka paça olduğu zaman, kan gövdeyi götürdüğü zaman, Allah’ım benim yüzümden ümmet-i Muhammed-i mahvetme demiştir? Cemaat ya da camia deyin, sizin içinizde kaç kişi bu mülahaza ile kıvranmış, iki büklüm olmuş, başını secdeye koymuş ve Allah’ım benim yüzümden ümmeti Muhammed-i mahvetme demiştir?

5.Bir insanın şekavetinin, bahtsızlığının ve talihsizliğinin emaresi, Allah’ın hakkında takdir buyurduğu şeye öfkelenmesi ve ona canının sıkılmasıdır.

6. Kıskançlık ve haset bir çeşit hastalıktır ve dönemleri içinde 4 halife de bu durumla karşılaşmıştır. Özellikle Hz Ali döneminde, ona karşı gelişen kıskançlık ve haset, İslam'ı paramparça eder ve başkalarının nüfuz etmesine kapı aralar ve bir çekememezlik, bir hazımsızlık, verilen güzellikler ona değil de bana olmalıydı mülahazası, İslam dünyasına nelere mal olu.

7.Her dönemde hazımsızlık olmuştur. Günümüzde de olacaktır. Şeytan Hz Adem’i çekememiştir. On da kibir vardır, gurur vardır, ucub vardır. Hazımsızlık şeytanın ebedi dalaletine, ebedi küfranına sebep verir. … Bir kısım insanlar hareketi camiayı cemaati çekemeyebilir. Engellemek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya kalkabilir. Bu onlardaki hasedin bir gereğidir. Ya camiaya haset etme ya da camianın yapmaya kalktıkları şeylere haset etme söz konusudur.

8.Yukarıdaki (yedinci) maddedeki olaylar takiyye yoluyla gerçekleşir ve bu takiyye de Sünni dünyaya Persler tarafından girdirildi. Takiyyeyi yılan gibi akrep gibi bir Pers armağanı olarak görebilirsiniz. Perslerin dinlerinin esası da budur ve maalesef bir kısım Müslümanlar da takiyeyi kullanır. Bazı Müslümanlarda kapıların önünde ve toplulukların karşısında farklı konuşmakta, kapalı kapılar ardında ise farklı farklı mütaalalar serd etmektedir ki buna da Pers takiyyesi denir.

9.Peygamber efendimizin, ‘aldatan bizden değildir’ hadisine karşın, Persler ise aldatmayan Müslüman değildir’ demektedir. Bu anlamda; peygamber telakkisiyle, Pers telakkisi arasındaki çok ciddi bir zıddiyet söz konusudur.

10.Yaşadığımız bu dönemde, hiç farkına varmadan kıskançlıklar olabilir ama buna mukabelenin aynı ile cevap verme değil de, cevaplar iyilikle olmalıdır.

11.Sizin bir düzeninizi bozdukları zaman, siz de onların düzenini bozmaya kalkarsanız, Allah size bunu sorar. Hasetçiye karşı haset duygusuna girmemek gerekir.

12.Olması gereken hiç durmadan alternatif yollardan yürünülmesidir. Eğer siz de hasetçilerle uğraşırsanız, yolda takılır kalırsınız.

13.Şeytanlar bazı insanlara kötülükler yaptırtmak için elektromanyetik bir alan yaratabilir ve bunun çok iyi araştırılması lazımdır.

14.Persler birçok İslam değerine sövmektedir ve bu değerlere sövenlerin dilleri kurusun.

15.Hakkın hatırı her şeyden aladır ve asla hislerimiz bu işe karıştırılmamalıdır.

16.Son dönemlerdeki olaylarla ilgili ne yapalım demek ki bir günahımız vardı ki, Allah camiaya bir kısım güveleri nasip etti. Haset ve kıskançlığa da bizim hatalarımız neden oldu. Ancak karşı taraf, esasında günahlarımızı bilemediğinden, sevaplarımıza ilişmekteler.

17. Bir takım ehl-i dünya, hizmetin ruhuna dokunmaktadır…

18.Son dönemde size karşı yapılanlar açık bir şekilde kötülüktür ve bu durum insanı bazı zamanlarda cinnet geçirecek hale getirir. Hatta onu mu desem, bunu mu söylesem diye kendi kendimize çok ölçüp tarttırır.

19.Ancak yaşadığımız her şey, Allah’ın rızasının sihirli bir iksiri iledir ve bizim günahlarımıza binaen “mübarek dostlarımız” eliyle biz de bunları yaşamaktayız. Bu nedenle de hiç durmadan rıza-i İlahi doğrultusunda yürümemiz gerekir.

Kısacası; Sn. ”Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dershanelerin kapatılacağı ile ilgili açıklamalarının ardından Fethullah Gülen'den ilk açıklama geldi” şeklinde medyaya ve internetteki haber portallarına düşen değerlendirmeleri kanımızca iyi değerlendirmek gerekir.

Sn. Gülen son yaptığı konuşmasında;

1. Asla 1 kez bile dershane kelimesini kullanmamakta ama Pers tehlikesinden ve takiyyeden söz etmektedir.

2. Sn. Başbakan ile ilgili hiç bir tek olumsuz anlaşıma neden olabilecek 1 cümle bile söylememekte ama hizmet ve Allah düşmanlarından ve yapabilecekleri kötülüklerden söz etmektedir.

3. Böylesi hasta ruhlara karşı yapılacak en doğru mücadelenin de; tek melce olan Rabbe yönelmek olduğunu ve bol bol dua etmek gerektiğini de kendi cümleleri ile ifade etmektedir…

Ne dersiniz haksız mıyım?..

Twitter: @onderaytac

E-mail: tarafim@gmail.com

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 25 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
mahmut gündüz - 17.12.2012 13:25:02
yeni okudum,üstadım ALLAH sizden razı olsun,ben ikna oldum,size teşekkür ediyorum
Takla Savar !!! - 04.12.2012 04:25:01
Iyiki piyasada kendinden tescilli,onayli belgeli bir sürü Müslüman? Var.Bizler daha hesaba cekilmedigimiz icin bilmiyoruz,iyi kulmu kötü kulmu oldugumuzu? Kendilerini akp ye veya cemaate yakin hisseden bazi yorumcularin iftira ve küfürlerini okuyunca, Allahin bir bildigi vardir elbette demekten insan kendisini alamiyor. Tarih; ayni senaryonun oynandigi,sadece oyuncularin ve oyuncaklarin degistigi bir oyunsa?Tarih, daha iyi oyuncular ve oyuncaklar gördü. Demektende kendisini alamiyor insan! Fanatiklesenler, film bitti dendiginde hep bir cukura düserler.O sebepten belki ötekide biraz haklidir.
sıpsıradanım - 04.12.2012 00:36:29
maseyasi haklısın..Birine "yalan söylüyorsun" demekle "söylediklerin gerçeği yansıtmıyor" demek farklı şeyler...Gelelim umut yokmu soruna.."Ümidini kaybetmiş insandan Allah'a sığınırım"..BUGÜNDEN İTİBAREN BIRAKIYORUM YAZMAYI BIKTIM ARTIK YAZA YAZA...DAHA NE YAZAYIM...BENDE ÇEKİLİYORUM KENARA... Bundan böyle CELCELUTİYENİN o sırlı satırlarını bu DIRAR MESCİDİ KURANLARIN AKIBETİ için okuyacağım... CELCE deyip geçmeyin o ki Haydar-ı Kerrar'ın ilmidir..Onunla iner Cibril, onunla arş-ı ala dengede durur..Onunla Güneş sıcaklığını bizlere hissettirir. Tavsiye ederim bol bol Celce okuyun ..
Guzel - 04.12.2012 00:30:56
Dogrudur evet
fikri fakir - 03.12.2012 23:19:48
1-"hizmet" denen şeyin ne dmek olduğunu da açıklasanız,öğrensek!2-iranın canı cehenneme elbet de,sadece iran sövmüyor değerlerimize!!amerika da islam düşmanı!!ama ağabeyleriniz obama için nerdeyse gazel düzecek!!!bu tezatı da açıklasanız..!!!3-takiiye kadar maslahatçılığa da zıt mısınızdır?!4-verdiğiniz tavsiyelere siz de uyuyormusunuz?5-unutmadan;"dünya gemisinin dümeninde abd vardır,ona danışmadan bişey yapmamak lazımdır"anlaşyıışı şirke girer mi girmez mi?!!!!engin fikirlerinizi bekliyoruz!!!!
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com