16.04.2014
Rota Haber
Bayındır Hoca Nurculara meydan okudu...
Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır'ın, Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün'ün sitemizde geçtiğimiz hafta yayınlanan 'Abdülaziz Bayındır Hoca Bediüzzaman'dan helallik istemeli' başlıklı yazısına verdiği cevapta tüm nurculara meydan okudu.
Haberi Yazdır Email Gönder
30.01.2012 10:39   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

ROTAHABER / ÖZEL

Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır'ın, Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün'ün sitemizde geçtiğimiz hafta yayınlanan 'Abdülaziz Bayındır Hoca Bediüzzaman'dan helallik istemeli' başlıklı yazısına verdiği cevapta tüm nurculara meydan okudu.

Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün geçtiğimiz hafta kaleme aldığı yazısında, Bayındır'ın Bediüzzamanı reelkarnasyona inancını yaymaya çalıştığı yolundaki iddiasına cevap vermiş ve Bediüzzamanın hiçbir eserinde böyle bir ifadenin yer almadığını ortaya koymuştu. Düzgün, yazısının devamında ise yaptığı bu hata nedeniyle Prof. Dr. Bayındır'ın Bediüzzaman'dan helallik istemesi gerektiğini belirtmişti.

Ancak Prof. Dr. Bayındır, hatasını düzeltmek yerine katıldığı bir programda yaptığı bir konuşmada tüm Nurcuları hedef aldı. Nurcuları kendisine hakaret etmekle suçlayan Bayındır, "Tutuyorlar bize cevap vermeye çalışıyorlar. Nur talebelerinin kurduğu birçok üniversite var. Bu kadar enstitü var. Bunların içinde bir tane ilim adamı yok mu bana bilimsel cevap versin?" diyerek tüm nurculara meydan okudu.

Konuşmanın devamında bir örnekten yola çıkan Bayındır, Nurcuların kendisine cevap vermelerinin de mümkün olmadığını ileri sürerek, bu nedenle bazı nurcuların kendisinden bu konularda konuşmamasını rica ettiğini söyledi. Bayındır kendisinin bu konularda konuşmaya devam edeceğini ve Nurcuların olduğunu iddia ettiği yanlışlarını da düzelteceğini kaydetti.

Konuşmasının devamında sertleşen Bayındır Nurculara hitaben şu sözleri söyledi; "Hiz hiç Allah'a kul olmanın tadını biliyor musunuz? Siz hiç Allah'a güvendiniz mi hayatınızda? 

"SAİD NURSİ'Yİ TENASÜHE İNANMAKLA SUÇLAYAN TEK KİŞİ"

Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün de Prof. Dr. Bayındır'ın bu iddiasına verdiği cevapta İddiacının iddiasını ispatla mükellef olduğunu belirterek, "Öncelikle şunu belirtelim.“Müddei (iddiacı) iddiasını ispatla mükelleftir.” Bayındır hoca, İşarat adlı eserin yazılmaya başlamasından beri Nursi’yi tenasühe inanmakla itham eden tek Müslümandır. Turan Dursun gibileri saymıyorum… Bayındır, Risalelerdeki Arapça birkaç cümleyi kendince anlamlandırıyor. Oysa Risale-i Nur külliyatı birkaç cümlelik bir eser değil, aşağı yukarı 6 bin sayfalık bir külliyattır. Bu eserlerde olmayan ve Bediüzzaman’ın inanmadığı bir sapık inancın ona nispet edildiğini göre göre neden susalım?" ifadesini kullandı.

Yazarımız Oğuz Düzgün'ün Prof. Bayındır'ı kızdıran yazısını okumak için tıklayınız...

Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün'ün verdiği cevabın tamamını okumak için tıklayın... 

İŞTE PROF. DR. BAYINDIR'IN TÜM NURCULARA MEYDAN OKUDUĞU O KONUŞMASI:

ROTAHABER

 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 29 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
NURETTİN KAYA - 30.11.2013 00:06:41
Bayındır okuduğu metni anlıyamamış. BAHSEDİLEN METİNDE bediüzzaman hazretleri 80 yıllık ömründe değişen bedeninden bahsediyor.
umut - 25.08.2013 13:46:09
Nurculara meydan okumak ,komik bir tabir olmuş. Ben daha böyle birisine rastlayamadım da..
ali - 28.07.2013 13:35:11
arkadaşlar hiç tartışmaya gerek yok. Abtullaziz bey allah kaybı geleceği bilmez diyor.Artıkın burada söz bitmiştir. daha yoruma gerek yok. bedüzzaman meydanda bayındır meydanda bedüzzaman üzümün lezzeti kuru çubuğundan bilinmez bende kuru çubuk hükmündeyim diyor bayındır ise 1400yıldır bütün islam ağlimleri yanlış yapıyordu ben buldum diyor ah bu benlikler demekkilim kendini bütün ağlimlerden üstün görüyor halkımız bunlara karşı çok dikkatli olsun
ali - 25.07.2013 23:58:34
yorumlara bakıyorum 25 yorumdan 6sı bedüzzamanı yeriyor 19zu övüyor ve müdafa ediyor ben 100lerce hocayla ilahiyetçilerle görüştüm hiçbiri bedüzzamana kötü demedi çünkü hizmetler meydanda adam yat almadı kat almadı.borsaya bankaya para yatırmadı Allah aşkına bedüzzamanın servetini bir açıklayın hals kardeşim bedüzzaman ve biz Allahın kitabına inanmıyormuyuz.Ama buşekil konuşanlara bakıyorum onların kur-anla kitapla hiç işi olmuyor.Alah aşkına bedüzamanla uraşmayın adam bu dünyada rahat etmedi bari ahirette rahat etsin abtulaziz bey bedüzzamanın milyonlarca seveni var sende gönüller kazan
Halis - 25.07.2013 16:30:46
Allah a ve Kitabına inanmak, daha değerli dostlar, Bazi alim!lerin kurduğu sistemler, Allah'ın Kitabı kuran la çelişiyor. Kendilerini peygamberlerden üstün ifade ediyorlar bu sapıklıktır. O zamn öyleydi diyemezsiniz. Hz. Ademin başına gelenleri bir düşünün.
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 >