27.02.2015
Rota Haber

Bayındır Hoca Nurculara meydan okudu...

 
Bayındır Hoca Nurculara meydan okudu...

Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır'ın, Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün'ün sitemizde geçtiğimiz hafta yayınlanan 'Abdülaziz Bayındır Hoca Bediüzzaman'dan helallik istemeli' başlıklı yazısına verdiği cevapta tüm nurculara meydan okudu.

Haberi Yazdır Email Gönder
30.01.2012 10:39   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

ROTAHABER / ÖZEL

Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır'ın, Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün'ün sitemizde geçtiğimiz hafta yayınlanan 'Abdülaziz Bayındır Hoca Bediüzzaman'dan helallik istemeli' başlıklı yazısına verdiği cevapta tüm nurculara meydan okudu.

Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün geçtiğimiz hafta kaleme aldığı yazısında, Bayındır'ın Bediüzzamanı reelkarnasyona inancını yaymaya çalıştığı yolundaki iddiasına cevap vermiş ve Bediüzzamanın hiçbir eserinde böyle bir ifadenin yer almadığını ortaya koymuştu. Düzgün, yazısının devamında ise yaptığı bu hata nedeniyle Prof. Dr. Bayındır'ın Bediüzzaman'dan helallik istemesi gerektiğini belirtmişti.

Ancak Prof. Dr. Bayındır, hatasını düzeltmek yerine katıldığı bir programda yaptığı bir konuşmada tüm Nurcuları hedef aldı. Nurcuları kendisine hakaret etmekle suçlayan Bayındır, "Tutuyorlar bize cevap vermeye çalışıyorlar. Nur talebelerinin kurduğu birçok üniversite var. Bu kadar enstitü var. Bunların içinde bir tane ilim adamı yok mu bana bilimsel cevap versin?" diyerek tüm nurculara meydan okudu.

Konuşmanın devamında bir örnekten yola çıkan Bayındır, Nurcuların kendisine cevap vermelerinin de mümkün olmadığını ileri sürerek, bu nedenle bazı nurcuların kendisinden bu konularda konuşmamasını rica ettiğini söyledi. Bayındır kendisinin bu konularda konuşmaya devam edeceğini ve Nurcuların olduğunu iddia ettiği yanlışlarını da düzelteceğini kaydetti.

Konuşmasının devamında sertleşen Bayındır Nurculara hitaben şu sözleri söyledi; "Hiz hiç Allah'a kul olmanın tadını biliyor musunuz? Siz hiç Allah'a güvendiniz mi hayatınızda? 

"SAİD NURSİ'Yİ TENASÜHE İNANMAKLA SUÇLAYAN TEK KİŞİ"

Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün de Prof. Dr. Bayındır'ın bu iddiasına verdiği cevapta İddiacının iddiasını ispatla mükellef olduğunu belirterek, "Öncelikle şunu belirtelim.“Müddei (iddiacı) iddiasını ispatla mükelleftir.” Bayındır hoca, İşarat adlı eserin yazılmaya başlamasından beri Nursi’yi tenasühe inanmakla itham eden tek Müslümandır. Turan Dursun gibileri saymıyorum… Bayındır, Risalelerdeki Arapça birkaç cümleyi kendince anlamlandırıyor. Oysa Risale-i Nur külliyatı birkaç cümlelik bir eser değil, aşağı yukarı 6 bin sayfalık bir külliyattır. Bu eserlerde olmayan ve Bediüzzaman’ın inanmadığı bir sapık inancın ona nispet edildiğini göre göre neden susalım?" ifadesini kullandı.

Yazarımız Oğuz Düzgün'ün Prof. Bayındır'ı kızdıran yazısını okumak için tıklayınız...

Rotahaber yazarı Oğuz Düzgün'ün verdiği cevabın tamamını okumak için tıklayın... 

İŞTE PROF. DR. BAYINDIR'IN TÜM NURCULARA MEYDAN OKUDUĞU O KONUŞMASI:

ROTAHABER

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 18 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
metin - 17.02.2013 18:01:55
evet alimleri eleştiren ve değer vermeyen kişiler ekrem kardeşimden örnek alsınlar ve islamiyete hizmet nasıl olur örensinler ALLAH razı olsun ekrem kardeşim
ekrem - 13.02.2013 20:39:02
anlaşılan sayın profesörümüz müslümanın ömrünün müslümana sataşmakla devam edip gideceğini sanıyor yada taht kavgasımı desek acaba !!! ne gerek var hepimiz bir allah a inanim iman ediyoruz bu damı yalan söyleyin bana ey müslüman alemi etrafınıza bi bakın müslümanların olduğu her yerde ikilik var bir olmaya beceremeyenler ben bu işi biliorum ben kuran ı anlıyorum die dolaşmasın hiç önce hepimizin allah katında bir olduğumuz bi hatırlayınız ve bunu allah aşkına yapınız rabbim yar ve yardımcınız olsun ...
serhat - 07.02.2013 22:23:04
Eyvallah diyelim hepsine.şahsım olarak said nursi hoca efendiye lafım olmaz olamaz.Ama NUR CEMAATİ'ni ve Fettullah güleni tasvip etmiyorum...
ali - 06.02.2013 19:02:48
Bu seviyesiz insanlarla. Tartışıpta kendinizi onların durumuna düşürmeyin.AĞLİMLERİ sevmek ruh hastalığı ise.Ahirette inşallah görüşeceğiz.Sizin hocanız alimleri seven insanlara koyun diyor.Koyunları köpeklerde güder diyor.Ben hakkımı risalei nur namına helal etmiyorum
Haydar Baklı - 06.02.2013 15:42:30
Abdülaziz Bayındır hocamızdan Allah razı olsun. Ruh hastalarına güzel cevap vermiş.
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com