21.04.2014
Rota Haber
BBC'den Fethullah Gülen yorumu
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ve sonrasında yaşanan gelişmeler dünya basınınında da geniş yankı uyandırdı. BBC'nin Fethullah Gülen hakkında yaptığı yorum da dikkat çekti.
Haberi Yazdır Email Gönder
19.12.2013 12:20   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

BBC, internet sitesinde yayınladığı bir yazıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "yaralı müttefiki" tarafından tehdit edildiğini belirtti.

Haberde, Erdoğan ve partisinin çok iyi organize olabildiğini ve bunu Gezi Parkı eylemleri sırasında kanıtladığını yazan BBC, ancak bu defa Erdoğan'ın kendisi kadar iyi organize olan Fetullah Gülen ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekildi. BBC, "İki adam arasındaki mücadele Erdoğan'ın henüz açıklanmamış olan 2014'te cumhurbaşkanlığı planlarını tehdit ediyor" ifadesine de yer verdi.

17 Aralık operasyonu dünya basınında

Financial Times gazetesi ise "Türkiye'de yolsuzluk soruşturması Müslümanlar arasında bir siyasi kavganın patlamasına yolaçtı" başlıklı haberinde, Erdoğan ile Fetullah Gülen arasındaki kavganın uzun zamandan beri beklendiğini kaydetti.

Gazete, Başbakan Erdoğan'ın destekçilerinin bu soruşturmadan Gülen cemaatini sorumlu tuttuğunu ifade etti.

Soruşturmada önde gelen üç bakanın oğullarının ve hükümete yakın iş adamlarının gözaltına alındığını hatırlatan gazete, "En az iki kuşaktır Türkiye'nin en güçlü lideri" olarak tanımladığı Erdoğan'ın da 32 üst düzey polis şefini transfer ederek misillemede bulunduğunu bildirdi.

The Guardian gazetesi, Erdoğan'ın yolsuzluk soruşturmasını hükümete karşı yapılan bir "kirli operasyon" olarak tanımladığını belirtti.

Gazete, Türkiye'de çok sayıda yorumcunun bu üst düzey gözaltıları ülkedeki muhafazakar güç odakları arasındaki çatlağın gittikçe açıldığına işaret ettiklerini belirtti. The Times gazetesi ise "Türk Başbakan Recep Tayyip Erdoğan misillemede bulundu ve polis şefleri kovuldu" başlığını kullandı. The Times, bu gelişmelerin Erdoğan ile Gülen arasındaki kavgayı iyice su yüzüne çıkardığına dikkat çekti.
 

 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 19 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
Bu ağır beddualar birilerinin canını yakarsa!... - 22.12.2013 01:56:24
Fethullah Gülen bu bedduaları ediyor ama meselenişn asıl içyüzünü henüz kimse bilmiyor.Bu yolsuzluk ve rüşvet olaylarında kimin parmağı varsa Allah onu veya onları perişan etsin.Unutmayınız ki haksız olan bir beddua sahibine geri döner.Eğer bu ağır beddualar birilerinin canını yakarsa, bunun mesuliyeti Fethullah Gülen'e ait olur.Onun içindir ki beddua etmek Allah katında ok mesuliyet taşımaktadır.Sabredip neticeleri beklemek ondan daha evladır...
Kül yutma! - 19.12.2013 19:58:15
Asılacaksınız! Ey pazarlıksız İman edenler! Çağın tanrılarının emri böyle! Bangladeş'ten başlatıldı idamlar! Sıra Türkiye ye de gelecek! Müslümanım(!) diyenler dar ağaçları kurmaya imc usulü ile gönüllü çalıştırılıyorlar! Köleliğe karşı savaş açan ne kadar Allah Rasulu'nün yolunun yolcusu var ise, müslüman(!) eliyle İslam adına dar ağaçlarında sallandırılacak! Amaç bu topraklarda Tatar Ramazanların kökü kazınıp, sadece her pisliğe eyvallah çeken Murdar zihinler kalana kadar!
Kül yutma! - 19.12.2013 19:57:39
Tatar Ramazanlara yapılan zulmü sırıtarak izleyen müslüman(?)zihniyet şimdi de, Büyük Ustayı etkisizleştirmeye yelteniyor! Saftirikler de yiyor! 30 sene öncesinden devşirdiklerimiz yine görevi beceremediler diye Kıraliçenin Şovalyeleri dişlerini gıcırdatıyor. "Ulan bunca sene, bunca servet ve imkan sonunda bu kadar mı beceriksiz olmalıydı bu devşirdiklerimiz? Diye! Bize karşı tek başına savaşan bir Kasım Paşalı ile başa demediler. Biraz daha yüklensek, Adam tam bir Tatar Ramazan olacak!? İşte o zaman 30 senelik rüyamız yandı!" Biliyorlar Kıraliçenin Şovalyeleri Tatar Ramazanlaın ateş olduğunu!
cambaza bak - 19.12.2013 16:46:49
bangladeş islamcı lideri astı,mısır yakında asacak,suriyede esed devam edecek,iran batıyla anlaştı.bakın bakalım islam dünyasında güçlü lider kim kaldı?cambaza bakmaya devam.ipin altında dünya yeniden şekilleniyor.bu dünyada başbakanımıza da yer yok hoceefendiye de yer yok herşey bittiğinde bir mason ülkemizin başbakanı ve biz imf'nin kölesi ve televoleler,ortalıkta ne dersane kalmış ne ihl.yoksulluğa devam ağalar .
Kül Yutma! - 19.12.2013 16:09:16
Graham Fuller CIA Ortadoğu masası şefi iken, Türkiyede örgütlediği örgüt bugün kaç yaşında? Graham Fuller bu örgütün finansmanını neden bize yaptırdı? Halen Pentagon strateji danışmanı olan Fuller bu örgütü boşadı mı? Sayın Savcılar?
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 >