28.02.2015
Rota Haber

Beren Saat'in yeni filmi çalıntı mı?

 
Beren Saat'in yeni filmi çalıntı mı?

Beren Saat'in başrolünü oynadığı ve fragmanıyla görücüye çıkan Benim Dünyam filminin bir Hint filminin çakması ve kopyası olduğu yönünde eleştiriler sinema dünyasına bomba gibi düştü!

Haberi Yazdır Email Gönder
06.09.2013 19:31   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
ROTAHABER / ÖZEL - Beren Saat'in fragmanı hit rekoru kıran Benim Dünyam adlı filminin Hint yapımı Black filminin birebir aynısı olduğu iddia edildi. 2005 Hint yapımı olan Black filmine olan birebir benzerliği sebebiyle Uğur Yücel ve Beren Saat'in başrolünü oynadığı Benim Dünyam adlı filme bazı eleştirmenler şimdiden sıcak bakmamaya başladı. 
 
BENİM DÜNYAM'IN KONUSU ve FRAGMANI

Benim dünyam hayatını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, öğretmeni sayesinde hayatın abecesini öğrenmesinin konu edildiği bir eser. 8 yaşına kadar hayatla ilgili hiçbir şey bilmeden yaşayan Ela ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hoca'nın yollarının kesişmesiyle siyahtan beyaza giden bu yolculuğunda sadece bir kelimeye yer yoktur: İmkansız. Film, Mahir Hoca'nın karanlığın içindeki Ela'nın elinden tutarak onu 'üniversite sıralarına kadar taşıyışını' ve Ela'nın umut ve vefa hikayesini anlatıyor.
 
BLACK (SİYAH) FİLMİNİN KONUSU ve FRAGMANI
 
 
Black filmi de yine kör ve sağır bir kızın bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığını, sonunda da öğretmeni aynı duruma düşünce ona nasıl umutsuzca öğretmenlik yaptığını konu almaktadır. Kör ve sağır doğan Michelle ailesi tarafından anlaşılamamaktadır. Annesi ve babası Michelle'i akıl hastanesine göndermeden önce son kez bir öğretmen tutup şanslarını denemek isterler. Başta öğretmenle iyi anlaşamasalarda bu öğretmenin kızı başarılı bir şekilde eğittiğini görünce bu öğretmenle yola devam ederler ve Michelle bu öğretmen sayesinde üniversiteye gider ancak sonra Michelle'in öğretmeni Alzehimer hastası olur ve Michelle'e bakamayacak duruma gelir. Artık öğretmen olma sırası Michelle'dedir kendi öğretmenine ona öğrettiklerini geri öğretmek için umutsuzca çabalar. Black başarılı bir Bollywood dram filmi olarak bilinir. 
 
İKİ FİLM ARASINDAKİ BÜYÜK BENZERLİK
 
İşte iki film arasındaki bu konu benzerliği ve dahası fragmanlardaki sahnelerdeki bile birebir benzerlikler sosyal medyada Beren Saat'in başrolünü oynadığı Benim Dünyam filmi için çok ağır eleştiriler yapılmasına sebep oldu. Kimileri Benim Dünyam filminin "çakma" olduğunu söylerken, kimileri ise daha insaflı davranarak "uyarlama" demeyi tercih etti. Ancak herkesin ortak kanaati filmin aşırı derecede "kopya" olduğu konusunda birleşiyor. 
 
Kaynak: RotaHaber
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com