07.03.2015
Rota Haber

Bilal Erdoğan ve Başbakan Erdoğan'ın adının geçtiği konuşmalar

 
Bilal Erdoğan ve Başbakan Erdoğan'ın adının geçtiği konuşmalar

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında 2.dalga operasyonunda dikkat çeken bir telefon konuşması ortaya çıktı. İş adamı Cengiz Aktürk'ün konuşmalarında Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'ın da adları geçiyor.

Haberi Yazdır Email Gönder
13.01.2014 11:45   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda Başbakan ve Bilal Erdoğan'ın adlarının geçtiği telefon konuşmaları ortaya çıktı. Yolsuzluk iddisaıyla yürütülen 2. dalga operasyonda telefonları dinlenen işadamı Cengiz Aktürk'ün konuşmalarında Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'ın da adları geçiyor.

T24'ten Arzu Yıldız'ın haberine göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın savcılık tarafından ifadeye çağrılmasına dayanak yapılan telefon konuşmalarının bir bölümü, Savcı Muammer Akkaş'ın elinden alınan soruşturma dosyası kapsamında polis tarafından hazırlanan bilgi notuna yansıdı.

"BAŞBAKAN ORTAKLIK HAKKINDA KONUŞMAYIN DİYE UYARDI"

İstanbul’da 17 Aralık’ta yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama iddialarıyla başlatılan operasyondan sonra 25 Aralık'ta yürürlüğe konduktan sonra durdurulan ikinci operasyon çerçevesinde takip edilen işadamı Cengiz Aktürk'ün dinlenen telefon konuşmalarında Başbakan Erdoğan ve 2 Ocak'ta ifadeye çağrılan ancak gitmeyen oğlu Bilal Erdoğan da geçiyor. Konuşmalarda Başbakan'ın, hakkında "Aile dostumuzdur, ne var bunda" dediği Suudi işadamı Yasin el Kadı ile oğlu da sık geçiyor. Polis, "Bosphorus 360 şirketinin Başbakan'ın bilgisi dahilinde kurulduğunu, Başbakan'ın şirketin ortaklık yapısı konusunda konuşulmaması için uyarıda bulunduğunu" iddia ediyor.

Ancak, telefon konuşmaları eşliğinde soruşturmayı yürüten polislerin değerlendirmesinin de yer aldığı bilgi notunda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, tapusunu göstererek satıldığı yolundaki iddiaları çürüttüğü Etiler Polis Okulu arazisi için ihale yapıldığının öne sürülmesi dikkat çekiyor.

Polisin hazırladığı bilgi notunda yer verilen iddia ve konuşmaları, T24 sayfalarının adı geçenlerin cevap hakkına açık olduğu notuyla yorumsuz aktarıyoruz. Bilgi notunun sonrasında, işadamı Cengiz Aktürk'ün, Hürriyet gazetesinde 28 Aralık'ta yayımlanan ve iddiaları reddeden açıklamasını okuyabilirsiniz.

Soruşturma dosyasına giren telefon konuşmaları ve eşliğinde dile getirilen iddiaları içeren polisin dört sayfalık bilgi notu, (altı çizili, bold ve büyük harfle dizilmiş satırlar da dahil olmak üzere metnin tamamı soruşturma makamlarına aittir) aynen şöyle:

Telefon kayıtlarını okumak için sonraki sayfayı tıklayınız...

      1  |    2  |    3  |    4  |    5  |    6  |    7  |    8  |    Sonraki sayfa »
 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
06.03.2015
 

TL/Dolar kuru Mart sonunda ne olur?


Ankete (1668) kişi katıldı
 
 
Reklamlar