01.03.2015
Rota Haber

Cemaatin AK parti'de kaç vekili var?

 
Cemaatin AK parti'de kaç vekili var?

MİT kriziyle birlikte gözler AK Parti ve Gülen cemaati arasındaki ilişkiye çevrildi. Peki iktidar partisinde Gülen'in önerdiği kaç vekil var?

Haberi Yazdır Email Gönder
08.05.2012 13:37   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
AK Parti'nin ısrarı üzerine Fethullah Gülen seçim öncesi iki isim önermiş. Bu milletvekilleri de İlhan İşbilen ve Muhammet Selçuk.
 
Cemaat’in en önemli kurumlarından biri olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın başkanı olan Mustafa Yeşil, Taraf gazetesinden Neşe Düzel'e konuştu. 
 
ÇATIŞMA BEKLEYENLER NETİCE ALAMADI
 
Son dönemde iki taraf arasındaki ilişkilerin soğuduğu yönünde yorumlar medyada sıkça yer aldı. Rutin polis atamaları bile "cemaate operasyon" diye sunuldu. Peki cemaat bu tür haberlere nasıl bakıyor? Fitneye dikkat çeken Yeşil, Düzel'e şunları söyledi:
 
"Hükümetle Cemaat arasındaki çatışmadan bekledikleri neticeyi alamayanlar, hükümetin Polis’te ve Yargı’da yapacağı her tür faaliyeti tabiri caizse, “bu sürtüşmenin artçı sarsıntıları” diye değerlendirmeye çalışıyorlar." Düzel'in ciddi çatışma yaşandı mı? sorusuna Yeşil, "Çatışma yaşatılmak istendi. Fakat Hareket o arzulanan noktaya gelmedi" diye cevap verdi.
 
CEMAATTEN İSİM İSTEDİLER
 
Bir diğer merak edilen Düzel'in "Cemaat’in adaylığını önerdiği milletvekilleri yok mu?" sorusuna Yeşil, "Benim bildiğim sadece şu var. Bir dönem ısrarla Hocaefendi’ye acaba sizin önereceğiniz insan yok mu diye geldiklerinde..." diye cevap verdi.
 
Röportajda ikili arasında gelişen diyalog şöyle oldu:
 
-AKP’den mi geldiler?
 
-Herhalde... Hocaefendi, ısrarla istemeleri sonucunda iki kişinin ismini vermiş. Benim bildiğim sadece bu iki kişi var.
 
-Kim bu milletvekilleri?
 
-İlhan İşbilen, Muhammet Selçuk.
 
ERDOĞAN'A "KUCAKLAYICI OL" ÖNERİSİ
 
Gülen AK Parti ve Erdoğan'ı neden eleştiriyor? Düzel bu soruyu da sordu. "Hocaefendi şahısların, biz de dâhil, direkt şahsiyetlerini hedef almaz. Çok defa onların sıfatları ve vasıfları üzerine konuşur" diyen Yeşil, Gülen'in nasıl bir eleştiride bulunacağını anlattı:
 
“Milletin sorumluluğunu omuzlarında yüklenmiş olan insanların ifade ve beyanlarında kucaklayıcı ve kapsayıcı olmaları önemlidir” der. Bunu bir menfilik zikretmeden söyler. “Kucaklayıcı olmak, herkesi kavramak, herkesin gönlüğünü hoş edecek tarz, üslup ve yumuşaklıkta ifade ve değerlendirmelerde bulunmak önemlidir” der. Bunlar, sevmediği için söylenen sözler değil, tam tersine sevdiklerinin hatalara düşerek yaralanmamaları adına söylediği değerlendirmelerdir."
 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 24 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
pentagon cemaati - 08.05.2012 22:38:29
pentagon cematinin yetkilileri yine konusmus!
misafir - 08.05.2012 22:36:24
yav burakın hoca efendiyle uğraşmayı..
ahmet akın - 08.05.2012 22:15:21
muhammed selçuk adam gibi adamdır, ona sahtekarsa dünyada mert adam kalmamış demektir.
ALİ - 08.05.2012 20:57:45
90 yıldır halkın kanını emen jakobenler artık yok oluyorlar.Bundan sonra biraz da halk faydalansın,muhafazakarlar faydalansın.Seçime artık gerek yokmuş.AKP ye oy veren 20 milyon kişi Cemaatten mi? Masonların, bilmem kimlerin gazeteleri,T.V leri yok mu?İhale almıyorlarmıydı yıllardır?Birisi de diyor ki: Cemaat dünyayı ele geçirecek.Cemaat keşke düyayı ele geçirip herkese Türkçe öğretse,her yerde Türk bayrağı dalgalansa.Enerji bağlantıları sağlayıp benzini 1 tl ye alsak ve ihracat artsa.
Pala - 08.05.2012 20:06:44
burak türkmen efendi cevap yazda bütün pisliklerinizi,komplolarınızı,sınavlarda çevirdiğiniz dümenleri,islamı nasıl hançerlediğinizi,müslümanları nasıl sömürdüğünüzü döküp indirivereyim.TÜRKÜM,MÜSLÜMANIM UYGARIM...
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com