23.09.2014
Rota Haber
Çeyrek altın fiyatı bugün ne kadar ? Altın fiyatları 29 Nisan Pazartesi altınkaynak
Çeyrek altın fiyatı bugün ne kadar ? Altın fiyatları 29 Nisan Pazartesi altınkaynak.Altın fiyatları. Altında son haftalarda aşağı doğru yaşanan fiyat hareketliliği, talep patlaması yaşadı. Altına olan talebi gören bazı uyanıkların başvurduğu yöntem ise altın alacakların başını ağrıtacak cinsten.
Haberi Yazdır Email Gönder
29.04.2013 15:18   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Çeyrek altın fiyatı bugün ne kadar ? Altın fiyatları 29 Nisan Pazartesi altınkaynak. Çeyrek altın ne kadar ? Altın fiyatları 2013.İstanbul Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 85,50 lira, Cumhuriyet Altınının satış fiyatı ise 580,00 lira oldu.

İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki kapanış ve bugün açılış fiyatları (TL) şöyle:


 Çeyrek altın fiyatı bugün ne kadar ? Altın fiyatları 29 Nisan Pazartesi altınkaynak. Çeyrek altın ne kadar ? Altın fiyatları 2013. Fiyatların düşmesiyle birlikte altına olan talep düşmedi tam tersine patlama yaptı. Çeyrek altının piyasada tükenmesiyle altında şimdi de sahtecilik ortaya çıktı. Sahtecilerin ürettiği altınların farklı yollarla piyasaya sürüldüğü, altına alacakların bu konuda dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunuldu.

TIKLAYINIZ

Geçen hafta düşük fiyatlardan alım yapmak isteyen vatandaşların talebiyle elinde altın kalmayan kuyumcular, Darphane'nin altın vermesiyle bu hafta rahat nefes aldı. Kuyumcular, geçen haftaki yokluk sırasında piyasaya çıkan sahte altınlara dikkat çekiyor. Kuyumcu Mustafa Tevfik Kürtüncü, karaborsadaki altınların kuyumcu esnafını olumsuz etkilediğini belirterek, şöyle konuştu:

MERDİVENALTI ATÖLYELERDE ÜRETTİLER
 
"Geçen hafta altın yokluğundan dolayı merdiven altı atölyelerde çeyrek altının üretilip satıldığına dair haberler aldık. Gerçekten devletimizin el atması gereken hususlardan bir tanesi de bu. Elinde orjinal altın bulunduranlar da boş durmadı. Çeyrek altın 140 lira civarında iken, 160 liradan satıldı." Uzmanlar sahte altının gözle ayırt edilmesinin zor olduğunu söyledi. Bu arada altın dün yükseldi. Cumhuriyet altını 582 liradan 585 liraya çıktı. Çeyrek altın ise 147 lira oldu.

FİYATI YÜKSELTEN BANKALAR OLDU

Altın fiyatlarındaki dalgalanma sürerken bankalarda bu işi kâra çevirmeye başladı. Gelen şikayetlere göre bankalar alım satım arasındaki makası açarak, altını ölü fiyatına bozuyor. İşte bazı şikayetler: "Bankanın gram altın alım satım arasındaki farkı 70 kuruştan 6 liraya kadar çıktı." "Altında yaşanan ani ve sert hareketlerin üstüne bir de bankalar altın alım satım arasındaki makası iyice artırarak ortamı müşterileri için daha kabuslu bir hale getirmiştir. Altınımızı bozdurmak istersek büyük zarar ediyoruz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar