06.03.2015
Rota Haber

CHP'nin başına Emine Ülker Tarhan geçsin!

 
CHP'nin başına Emine Ülker Tarhan geçsin!

CHP'de yine lider değiştirme senaryoları konuşuluyor. Dillendirilen ilk isim önerisi ise Fazıl Say'dan geldi.

Haberi Yazdır Email Gönder
19.06.2013 08:01   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülkler Tarhan'ın başını çektiği bir grup CHP'li milletvekili Ankara'ya sıçrayan Gezi protestolarını toplanan gruba müdahale etmek isteyen polislere TOMA'ların önüne oturarak direndi.
 
Bu olay üzerine Fazıl Say, Twitter'da #emineulkertarhanchpninbasinagecsin başlıklı bir hashtag başlattı. Say, bu konuda takipçilerinden epey destek aldı ve hashtag'i TT'ye (Trend Topic) taşımayı başardı.
 
GEZİ EYLEMLERİNİN RUHU
Gezi eylemlerini Ankara'dan izleyen CHP'li vekiller, İstanbul'daki Gezi ruhunu iyi okuyamadı. Ankara'da daha çok laik görünümlü ve ulusalcı zihniyetin baskın olduğu göstericiler ağırlıktaydı. 
 
EMİNE ÜLKE TARHAN ULUSALCILARIN DİLİNİ KULLANIYOR
CHP'deki keskin ulusalcı kanat belki CHP lideri Kılıçdaroğlu'u Emine Ülke Tarhan'la devirebilirler ancak 'Tayyip'i deviremez. Çünkü Emine Ülke Tarhan İstanbul'daki Gezi eylemcilerin diliyle konuşmuyor. Tarhan, yaratıcılıkta sınır tanımayan İstanbul eylemcilerin dili yerine Ankara'daki ulusalcı, kavgacı, hırçın ulusalcıların dilini konuşuyor.
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com