Fethullah Gülen o üniversitede okuyacak   -     Pet şişelerinizi sakın atmayın   -     Yargıtay'dan 'Yargıtay İmamı' açıklaması   -     Galatasaray Rapid Wien Hazırlık Maçı Ne Zaman? Galatasaray Rapid Wien Maçı kanalı ve saati kaçta? tıkla   -     Galatasaray Rapid Wien maçı hangi kanalda? Galatasaray Rapid Wien maçı saat kaçta? tıkla   -     Galatasaray Rapid Wien maçı ne zaman saat kaçta? Galatasaray Rapid Wien maçı hangi kanalda? tıkla öğren   -     Demba ba oynayacak mı ? Beşiktaş Mainz maçı izle (Beşiktaş Mainz hazırlık maçı hangi kanalda?) canlı maç tıkla   -     Beşiktaş Mainz hazırlık maçı hangi kanalda saat kaçta ? Beşiktaş hazırlık maçı izle (Beşiktaş Mainz maçı izle) Tıkla izle   -     Beşiktaş Mainz maçı canlı izle - Beşiktaş Mainz hazırlık maçı izle (D smart canlı izle) Tıkla izle   -     Başbakanlık'tan 'Talimatı Erdoğan vermiş' açıklaması   -  
  23.07.2014
Rota Haber
‘Çirkin’ Hürriyet yıllar sonra çark etti
Hürriyet gazetesi Mandela hakkındaki haberleri ile sosyal medyada olay oldu. Yıllar önce Mandela için “Çirkin Afrikalı” başlığını kullanan Hürriyet bugün ise “Irkçılıkla mücadeleye adanmış bir ömür” başlığını kullandı.
Haberi Yazdır Email Gönder
06.12.2013 14:36   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


ROTAHABER / ÖZEL - 20. yüzyılın en tanınmış siyasal tutuklularından Nelson Rolihlahla Mandela’nın ölüm haberi dün gece dünyanın gündemine bomba gibi düştü. İnternet siteleri Mandela’nın ölümünü “Efsanevi lider Nelson Mandela hayatını kaybetti” başlığı ile okuyucularına duyurmayı tercih etti.

Bu başlığı atan siteler arasında Hürriyet’te vardı. Hürriyet internet sitesinden haberi “Nelson Mandela: Irkçılıkla mücadeleye adanmış bir ömür” başlığı ile okuyucularına duyurdu.

Nelson Mandela kimdir?
 

Nelson Mandela, Atatürk Barış Ödülünü neden almadı?

Hürriyet’in haberi bu şekilde vermesinde elbette bir sakınca yoktu ama çok geçmeden gazetenin yıllar önce Mandela için atmış olduğu bir başlık sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Hürriyet yıllar önce Mandela için “Çirkin Afrikalı” başlığını atmış başlığın altındaki spotta da ırkçı ifadeler kullanarak Mandela’yı “zenci lider” olarak nitelemişti.

İşte Hürriyet’in yıllar önceki e bugünkü başlıkları:

Kaynak: ROTAHABER / ÖZEL
 

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
30.06.2014
 

Cumhurbaşkanı kim olsun ?


Ankete (87851) kişi katıldı