06.03.2015
Rota Haber

‘Çirkin’ Hürriyet yıllar sonra çark etti

 
‘Çirkin’ Hürriyet yıllar sonra çark etti

Hürriyet gazetesi Mandela hakkındaki haberleri ile sosyal medyada olay oldu. Yıllar önce Mandela için “Çirkin Afrikalı” başlığını kullanan Hürriyet bugün ise “Irkçılıkla mücadeleye adanmış bir ömür” başlığını kullandı.

Haberi Yazdır Email Gönder
06.12.2013 14:36   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

ROTAHABER / ÖZEL - 20. yüzyılın en tanınmış siyasal tutuklularından Nelson Rolihlahla Mandela’nın ölüm haberi dün gece dünyanın gündemine bomba gibi düştü. İnternet siteleri Mandela’nın ölümünü “Efsanevi lider Nelson Mandela hayatını kaybetti” başlığı ile okuyucularına duyurmayı tercih etti.

Bu başlığı atan siteler arasında Hürriyet’te vardı. Hürriyet internet sitesinden haberi “Nelson Mandela: Irkçılıkla mücadeleye adanmış bir ömür” başlığı ile okuyucularına duyurdu.

Nelson Mandela kimdir?
 

Nelson Mandela, Atatürk Barış Ödülünü neden almadı?

Hürriyet’in haberi bu şekilde vermesinde elbette bir sakınca yoktu ama çok geçmeden gazetenin yıllar önce Mandela için atmış olduğu bir başlık sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Hürriyet yıllar önce Mandela için “Çirkin Afrikalı” başlığını atmış başlığın altındaki spotta da ırkçı ifadeler kullanarak Mandela’yı “zenci lider” olarak nitelemişti.

İşte Hürriyet’in yıllar önceki e bugünkü başlıkları:

Kaynak: ROTAHABER / ÖZEL
 

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com