06.03.2015
Rota Haber

Çocuğu olan memura iyi haber!

 
Çocuğu olan memura iyi haber!

0-4 yaş arası çocuğu olan memurlar kreş yardımıyla rahatlayacak. Çalıştıkları kurumda kreş bulunmayan memurlara, her çocuk için bu yıl 140 lira ödenecek.

Haberi Yazdır Email Gönder
12.05.2012 08:35   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
0-4 yaş arası çocuğu olan memurlar kreş yardımıyla rahatlayacak. Çalıştıkları kurumda kreş bulunmayan memurlara, her çocuk için bu yıl 140 lira ödenecek.
 
Memurlar, hükümetin zam teklifini sunacağı Pazartesi gününe kilitlenirken, sosyal haklarla ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyor. Memur-Sen, özellikle çocuk sahibi olan memurları rahatlatacak bir teklifte bulundu. Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerlerinde görev yapan memurların 0-4 yaş arası çocuklarına yönelik kreş bulunmaması halinde, bu memurlara kreş parası yardımı yapılacak. Geçmişte 2 çocukla sınırlı olan kreş yardımı ödeneğinde bu sınır kaldırıldı.
 
Her çocuk için yapılacak yardım miktarı da önemli. Kreş hizmetinden yararlanamayan memurların maaşlarına, her çocuk için ilaveten bu yıl 140 lira yatırılacak. Önümüzdeki yılbaşından geçerli olmak üzere kreş yardımı ödeneği 160 liraya yükseltilecek. Her ikisi de memur olan eşlerden erkek, kreş yardımından faydalanacak. Ayrıca kreş yardımı ödeneğinden Damga Vergisi dahil herhangi bir kesinti yapılmayacak. Yani kreş yardımı olarak net 140 lira ödenecek. Bu kreş yardımı tutarı memurun maaşından borç için haczedilemeyecek. Öte yandan sendikaların ulaşıma dair istediği taleplerden bazıları şöyle:
 
ULAŞIMA 4 TL YARDIM
 
Servis hizmeti sunulmayan kamu görevlilerine, (fazla çalışma kapsamında görev yapılan günler dahil) çalıştıkları her gün için 4 TL ulaşım yardımı ödensin.
Ulaşım yardımı, ödeme yapılması gereken gün sayısı üzerinden, takip eden ayda aylıkla birlikte verilsin.
 
Verilecek ulaşım parasından, hiçbir vergi kesintisi yapılmasın.
Ulaşım yardımı, günlük 4 TL'den düşük olmamak üzere her ay toplu taşıma kartı verilmesi şeklinde de olabilir
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 8 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
muhammer beyazıt - 14.05.2012 08:53:58
şaşıyoruuum yani!! kimsenin ömründe hayal edemeyeceği hakları AK PARTİ VERDİ VERMEYEDE DEVAM EDİYOR NEREYİ KALDIRSALAR ALTI PİSLİK ÇIKIYOR YİNEDE YARANAMIYORLARYA YUH ARTIK.MEMURUN BODROSUNDA SANAL OLARAK YERLEŞTİRİLMİŞ BİR ÇOK HAK GERÇEĞE DÖNDÜ VERİLİR OLDU GÖRMEZDEN GELİNİYOR BİDAKKA YAAA O BODRODA OLANLAR CEBİNİZEMİ GİRİYORDUKİ Bİ EKSİKLİK OLDU YAAA!!BAKIN OKULLARIN ÖNÜNE BAHÇEDE HEMEN HEMEN HER ÖĞRETMENİN ALTINDA Bİ ARABASI VAR EV ALANLARDA CABASI ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN YAAA!
Adalet yahu. - 14.05.2012 08:31:21
Polislere,askerlere ulaşım bedava.Diğer memurlara külfet.Ayrıca Giysi yardımıda bedava.Öğretmen ve diğer memurlara ise yok.Bun nasıl adalet yahu.
dadaşahmet - 12.05.2012 18:10:39
daha önce veriliyormuş gibi bir ima var haberde..Öyle birşey yok böyle bir yardım hiç olmadı.sadec çocuk yardımı var 30 tl gibi bir ücret...
kurt - 12.05.2012 13:25:29
okadarda çok olur
HÜSEYİN TÜMEN - 12.05.2012 09:35:26
kaliteli nesil yetiştirmek için(nüfus artışı azaldı)karı-koca devlet memuru olmak şartıyla 3. çocuktan sonra HER ÇOCUĞA 15 yaşına kadar 1000 tl verilmesi sağlanmalı. her doğum sonu anneyede ücretli 9 ay izin verilmeli.BAŞBAKANIMIZ DİYOR YA 3 ÇOCUK .bu çocukları doğurup ortaya salınmaması için bu öneri değerlendirilmeli.
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
06.03.2015
 

TL/Dolar kuru Mart sonunda ne olur?


Ankete (956) kişi katıldı
 
 
Reklamlar