19.04.2014
Rota Haber
Dilipak'tan Gezi Parkı yorumu
Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.
Haberi Yazdır Email Gönder
17.06.2013 11:22   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Ergenekon ve 28 Şubat gibi iddianameleri incelediğimizde bu tür senaryoların o zamanlarda da hazırlandığını, 12 Mart ve 12 Eylül'de de bu senaryoların uygulamaya konulduğunu göreceksiniz" dedi.

Dilipak yaptığı açıklamada, Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayların bir çevre hareketi olmadığını ve iktidara karşı isyan hareketi olarak gözüktüğünü söyledi.

"İşin içinde büyük holdinglerin, siyasi partilerin, uluslarararası bağlantıların olduğu anlaşılıyor" diyen Dilipak, şöyle konuştu:

"Reklam afişlerini, otobüs duraklarını, otobüsleri ve araçları tahrip ederek bir yere varamazsınız ve bu işi bir meydan okumaya dönüştüremezsiniz. Kamusal düzeni bozucu eylem yapamazsınız. İnsanlara inanılmaz hakaretler yapılıyor. Bu, genel ahlaka uymuyor. Kamu sağlığı gözardı edildi. Taksim Gezi Parkı'nda bütün hayat işgalcilerin kontrolündeydi. Esnaf da perişan oldu, turistler bölgeye giremiyor. İnsanlar o bölgeden geçemiyor. Toplumda genel bir tedirginlik, kaos, yıldırma, caydırma ve bastırma operasyonu düzenleniyor. Sivil veya demokratik bir taleple alakasının olduğunu sanmıyorum. İnşallah daha da ileri bir noktaya taşınmadan bu olay bitirilir. Kim kime hukusuz bir şekilde ne zarar vermişse bu verdiği zararın hesabı sorulması lazım. Diğer meydanlarda yapılan tahribatın bedelinin mutlaka ödenmesi gerekiyor. Özellikle provokatörlerin gerek sosyal medyada gerek meydanlarda yangına körükle gidenlerin yaptıkları işin hesabının sorulması gerekiyor."

-"Bize pahalı ama çok faydalı bir ders oldu"

Dilipak, olaylar sonrasında ana muhalefet partisinin yangına körükle gider gibi bir tavır sergilediğini ileri sürerek, "CHP, bu olaylarda Ergenekon avukatlığının gereğini yerine getirdi diyebiliriz. Esed'e yapılan ziyaret, ardından Reyhanlı'da yaşanan olaylar ve Taksim Gezi Parkı bahanesiyle çıkartılan olaylar CHP'nin günah galerisinin parçalarını oluşturuyor" ifadesini kullandı.

Birtakım yabancı örgüt ve ülkelerin Türkiye'ye karşı topyekün bir savaşın parçaları olarak hareket ettiğini dile getiren Dilipak, "Ergenekon ve 28 Şubat gibi iddianameleri incelediğimizde bu tür senaryoların o zamanlarda da hazırlandığını, 12 Mart ve 12 Eylül'de de bu senaryoların uygulamaya konulduğunu göreceksiniz. Bugün yine içerde ve dışardı bir takım unsurların derin, kayıtdışı ekonomi ve siyaset uzmanlarının planladıkları kanlı bir senaryo ile karşı karşıyayız. Bu olaylar bize ders olsun. Türkiye, bundan sonra yoluna devam ederken bu tecrübeyle çok daha başarılı olacaktır. Bize pahalı ama çok faydalı bir ders oldu" şeklinde konuştu.

KAYNAK:AA

 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 2 yorum yapılmıştır
sahtekarlık - 17.06.2013 16:15:37
12 eylülü yapanlara şükür duaları edeceksin (fethullah güven), 28 şubat darbesinden sonra kurulan darbe hükümeti için "hayırlı olsun" diyeceksin (zaman gazetesi) sonra da böyle yalanlar uydurark vatandaşı kandıracaksın. 11 sene önce Türkiye de 1 milyar dolar üzeri serveti olanların sayısı 8 di. Bugün 100'e yaklaşmış.Yoksulkuğun durumu? %46 dan %50 nin üstüne çıkmış. yok büyük türkiye, büyük ekonomi falan filan. kısa dönemli dış borç 128 milyar dolar.neyle ödeyeceksin? hangi ülke ile aran iyi? hangi ülke sana dost ? KRAL ÇIPLAK, esas fırtına geliyor, hazırlıklı olun, borca girmeyin...
münakaşadan azade - 17.06.2013 11:33:29
doğru, cezaevindekileri hesaba katmamıştım. belki de asıl pazarlık konusu budur. ergenekondan yatanlar, dışarıya çıktıkça chp terörü desteklemekten vazgeçecektir. 
 
 >