19.09.2014
Rota Haber
Dolar bugün ne kadar ? Dolar ne kadar oldu ? Dolar fiyatı 6 Ocak 2014
Dolar bugün ne kadar ? Dolar ne kadar oldu ? Dolar fiyatı 6 Ocak 2014. Dolar yükleşine devam ediyor. Dolar bugün tarihi bir rekor kırdı. İşte Dolar fiyatları ve Dolar yükselecek mi sorusunun cevabı...
Haberi Yazdır Email Gönder
06.01.2014 11:24   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Dolar bugün ne kadar ? Dolar ne kadar oldu ? Dolar fiyatı 6 Ocak 2014. Dolar yükleşine devam ediyor. Dolar bugün tarihi bir rekor kırdı. İşte Dolar fiyatları ve Dolar yükselecek mi sorusunun cevabı...

Cuma günü akşam saatlerinde 2.18 seviyesinde işlem gören dolar/TL bugün 2.1931'e yükselerek yeni tarihi zirvesini gördü.

Bankalararası piyasada dolar/TL paritesi 2,1931 ile tarihi en yüksek seviyesini gördü.

Dolar/TL paritesi, yurtiçinde yaşanan politik gelişmeler ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki düşüşlerin sınırlı kalmasına paralel olarak küresel faizlere ilişkin artan tedirginliklerin etkisiyle 2,1931 ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.

Kurdaki fiyatlamada siyasi atmosferin etkili olduğu görülürken, yabancı yatırımcıların tatilden dönüşünün de fiyatlardaki hareketlenmede etkili olabileceği düşünülüyor.

Bu hafta başından itibaren yabancı derinliğinin önceki iki haftaya göre artacağını belirten analistler, siyasi açıdan uzun vadedeki belirsizliklerin devam etmesi halinde kurda kalıcı bir düşüşten bahsetmenin zor olduğunu değerlendiriyor.

Merkez Bankası'nın döviz satım ihalelerine rağmen politik gelişmelere bağlı olarak bozulan risk algılamalarının Türk lirası üzerindeki baskıların belirginleşmesine neden olduğunu ifade eden analistler, Türkiye'ye ilişkin algılamaların Türk lirasının seyri açısından belirleyici olacağı haftada yükseliş eğiliminin devam edebileceğini tahmin ediyor.

Analistler, dolar/TL paritesinde 2,15 seviyesinin destek olduğunu belirterek, 2,19 seviyesinin üzerinde kalıcılığın devam etmesi halinde direnç seviyesinin 2,21 olacağını öngörüyor.

Doların yanı sıra altın da yükselişe geçti. Altın, düşük fiyatların Asya'da talebi artırmakta olduğu beklentisi ile üç haftanın en yükseğine çıktı.

Altının onsu uluslararası piyasalarda güne 1.239 dolardan start verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
18.09.2014
 

Abdullah Gül parti kursa destekler misiniz ?


Ankete (10856) kişi katıldı
 
 
Reklamlar