21.09.2014
Rota Haber
Ebru Gündeş'in eşi Rıza Sarraf (Reza Zarrab) gözaltında son dakika - izle (Yolsuzluk operasyonu)
Ebru Gündeş'in eşi Rıza Sarraf (Reza Zarrab) gözaltında son dakika - izle (Yolsuzluk operasyonu). İstanbul'da devlet ihalelerinde yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla aralarında tanınmış işadamlarının da olduğu 18 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bir bakanın oğlunun da gözaltına alındığı belirtiliyor.
Haberi Yazdır Email Gönder
17.12.2013 11:22   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Ebru Gündeş'in eşi Rıza Sarraf (Reza Zarrab) gözaltında son dakika - izle (Yolsuzluk operasyonu).Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu, Mali Polis tarafından yönetiliyor. Devlete ait ihalelere rüşvet karıştırmak ve yolsuzluk yapmaktan dolayı çok sayıda işadamı ile toplamda 18 kişi gözaltına alındı.

 

SON DAKİKA BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
 

 
Sabahın erken saatlerinde yapılan operasyonla adreslere giden polis, kamuoyunun yakından tadığını isimleri gözaltına alındı.
 
ZAFER ÇAĞLAYAN VE MUAMMER GÜLER'İN OĞULLARI
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan'ın da göz altına alındığı gelen iddialar arasında.

Öte yandan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in de gözaltına alındığı öne sürülüyor.
 
ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN OĞLU 
 
Bu arada bazı kaynaklar Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlunun da gözaltına alınanlar olduğunu ifade etti. 
 
HALK BANKASI GENEL MÜDÜRÜ VE FATİH BELEDİYE BAŞKANI
 
Gözaltına alınanlar arasında Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ve İstanbul Fatih ilçesi belediye başkanı Mustafa Demir'in de olduğu iddia edildi. 
 
ALİ AĞAOĞLU VE EBRU GÜNDEŞ'İN KOCASI
 
Operasyon düzenlenen işadamları arasında Ali Ağaoğlu'nun da bulunduğu belirtiliyor. Gözaltına alınan isimler arasında sanatçı Ebru Gündeş'in eşi Rıza Sarraf (Reza Zarrab)'ın da olduğu öğrenildi.
 
İşadamlarının TOKİ ihalesinde rüşvet verdikleri iddiasıyla bir yıldan bu yana takip edildikleri belirtiliyor.
 
BÜROKRATLAR GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan gözaltına alınanlar arasında Çevre Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Çevre Bakanı Danışmanı Sadık Soylu ve Zafer Çağlayan’ın Özel Kalem Müdürleri Mustafa Behçet Kaynar ve Onur Kaya'nın da bulunduğu ifade ediliyor.

POLİS HALK BANKASINI BASTI

Uluslararası haber ajansı Reuters'a konuşan bir kaynak ise "Şu an mali polis Halkbank'ta incelemeler yapıyor." dedi.

İŞTE SUÇLAMA İDDİALARI

1 yıldır devam eden bir fiziki ve teknik takip süreci sonunda başlatılan soruşturmada Reza Zarrab'ın sahte belgeler ve hayali ihracat gibi yöntemlere şüpheli para transferleri ve bakanların oğulları üzerinden Türk vatandaşlığı olmayan kişilere rüşvetle vatandaşlık verilmesini temin etme; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu üzerinden rüşvet vererek ve bakanlığın yetkilerini kullanarak imar usulsüzlükleri, rant yolsuzlukları, yerel yönetimlerin imara açmadığı arazilerin rüşvetle bakanlık üzerinden illegal olarak imara açılması; Fatih Belediyesinin sit alanındaki arazilerin bakanlığın gücünü kullanarak illegal olarak imar ve inşaata açılması; Marmaray projesine ciddi zarar vereceği halde rüşvet karşılığında bazı arsalara imar ve inşaat izni vermek gibi suçlamalar bulunuyor.

Mali Şube ekipleri uzun süredir devam eden hazırlık çalışmalarının ardından kamu ihalelerinde fesat ve rüşvet operasyonu başlattı. Sabaha karşı başlayan operasyonda önceden tespit edilen 18 adrese baskın yapıldı. Aralarında Türkiye ’nin önde gelen işadamlarından Ali Ağaoğlu, Ebru Gündeş'in eşi Rıza Sarraf (Reza Zerrab)'ın da bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. 
 
Operasyonun başka illere de sıçrayacağı, gözaltı sayısının artabileceği bilgisi alındı.
 
BAKANIN KATILACAĞI TÖREN İPTAL EDİLDİ
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile katılacağı; Gölbaşı Eğitim ve Sosyal Tesisi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilmesine ilişkin protokolün imza törenini iptal etti.

Bu sabah saat 09.45’te Ekonomi Bakanlığı’nda yapılması planlanan törene TBMM Başkanı Cemil Çiçek de katılacaktı.

Öte yandan, İçişleri Bakanı Muammer Güler bugün Sofya'da katılacağı programı iptal etti.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar