03.03.2015
Rota Haber

Emre Uslu: O gazeteci Akif Beki

 
Emre Uslu: O gazeteci Akif Beki

Başbakan Erdoğan'a yazdığı mektupta devletteki tüm dosyalarına girildiğini ve ailesinin kendisini yıpratma amaçlı kurulan bir site tarafından hedef gösterildiğini belirten Emre Uslu, bugünkü yazısında şok bir iddiada bulundu.

Haberi Yazdır Email Gönder
18.04.2012 10:44   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

ROTAHABER - Başbakan Erdoğan'a yazdığı mektupta devletteki tüm dosyalarına girildiğini ve ailesinin kendisini yıpratma amaçlı kurulan bir site tarafından hedef gösterildiğini belirten Emre Uslu, bugünkü yazısında şok bir iddiada bulundu. 

Söz konusu kişilerin kendisine yeni bir tehdit mesayı göndererek hiç bir yerde yayınlanmamış fotoğraflarını yayınlayacaklarını belirten Uslu, " Benim utanacak hiçbir fotoğrafım yok. Yayınlamayan şerefsizdir." dedi. 
 
Emre Uslu yazısında gündemi sarsacak şok bir iddiada daha bulundu. Önceki günkü yazısında bir gazetecinin Haber5 isimli siteye 'Emre Uslu Türkiye'ye gelemiyor çünkü gelirse tutuklanacak. Başbakan'dan duydum" şeklinde bir bilgi ilettiğini ve bunun yayınlanmasını istediğini ancak söz konusu sitenin yayınlamaması üzerine başka bir site kurulduğunu belirten Uslu, o gazetecinin Akif Beki olduğunu ileri sürdü.
 
İşte Taraf yazarı Emre Uslu'nun o yazısı...
 
O isim Akif Beki
 
Başbakan Erdoğan 28 Şubat hakkında yaptığı değerlendirmede “28 Şubat’ın talimatıyla tutuklandım” demiş. Nihayet 28 Şubat’ı yargılıyoruz. Bu güzel bir gelişme. Ancak 28 Şubat’ın tersinden bir versiyonunu yaşadığımızı da kayda geçirmek durumundayım.
 
Pazartesi günü Başbakan’a yazdığım açık mektupta devletteki tüm dosyalarıma girildiğini, nüfus kütüğüm, askerlik dosyalarım, banka hesaplarım dâhil hepsinin gazetecilere servis edildiğini yazmıştım; artık biliyorum. Daha kötüsü bu “gazeteciler” terör bölgesinde yaşayan ailemin adresini yayınlayarak onları tehlikeye attılar. Beni de ellerinde dosyalar olduğu iddiasıyla tehdit ediyorlar. Önce nüfus kayıtlarını yayınlayacaklarını söyleyerek tehdit ettiler. Bana gönderdikleri “özel” mesajla da hakikaten nüfus kayıtlarımın ellerinde olduğunu gösterdiler. Şüpheye bırakmayacak şekilde artık nüfus bilgilerimin, banka hesaplarımın ellerinde olduğunu biliyorum.
 
Dün ise yeni bir tehdit mesajı gönderdiler. “Hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarımı” yayınlayacaklarını duyurdular. Benim utanacak hiçbir fotoğrafım yok. Yayınlamayan şerefsizdir. Ama burada verilen mesaj farklı. Verilen mesaj şu: “Evine girdik evindeki tüm bilgiler elimizde.” Ben öyle çok fotoğraf çektiren bir kişi değilim. Üçüncü şahıslarda çok fazla fotoğrafım yok. Fotoğraflarım ancak özelime girilerek alınabilir, onlar da bunu yapmış ve tehdit ediyorlar.
 
Bu tehditten sonra şundan eminim: Amerika’ya gelirken kapısını kilitleyip, bilgisayarlarım, kitaplarım, ve her şeyiyle öylece bırakarak geldiğim evime bana operasyon yapmaya çalışan MİT girmiş. Oradan aile fotoğraflarım dâhil çıkartıp “gazeteci” görüntülü elemanlarına vermiş ve beni tehdit ettiriyor. Bu durumda haliyle evime ne koyduklarından da emin değilim.
 
Tipik bir 28 Şubat yöntemi. O dönemde de insanların özeline giriliyor insanların özeli televizyonlardan servis edilerek itibarsızlaştırılmaya çalışılıyordu.
 
Açıkça söyleyeyim, bu alçak yöntemlerle itibarsızlaştırma operasyonlarını AKP iktidarından ve özellikle kendisi 28 Şubat’ta mağdur olmuş Başbakan Erdoğan’dan beklemezdim. Dünden beri AKP kanadından ve konunun muhataplarından bir yalanlama gelmediğine göre ne yazık ki artık şunu biliyorum. Bana, ve Taraf’a yönelik itibarsızlaştırma operasyonlarının talimatını Başbakan Erdoğan vermiş ve MİT de bunu yapıyor.
 
Nereden mi biliyorum: Başbakan’a en yakın gazetecilerden Akif Beki söylüyor da oradan biliyorum. Akif Beki “yayınlanması isteğiyle” haber5.com’a “Başbakan’dan duydum Emre Uslu Türkiye’ye gelemiyor, gelince MİT operasyonuyla tutuklanacak” diyen kişidir. Haber5.com editörleri bu konuyu haberleştirmek için benim de görüşüme başvurduklarında öğrendim hakkımdan böyle bir yıpratma kampanyasının başlatıldığını. Türkiye’ye gelemiyor diye bir durum yok oysa. Ben Florida’da bir üniversitede geçen haziran ayından bu yana hoca olarak dersler veriyorum ve dönem sona erince de Türkiye’ye döneceğim. Bu konuda Başbakan’ı çevresinin yanılttığını, tüm teorilerini saçma sapan bir argümanın üstüne kurduklarını görmenizi isterim.
 
Bu haber üzerine Akif Beki’ye şu e-mail’i attım:
 
“Akif Bey selam, kulağıma gelen ve ‘Başbakan’dan duydum Emre Uslu gelince tutuklanacak’ iddiasını sizin yayıp yamadığınızı öğrenmek istiyorum. Bu konuda doğrulama ya da yalanlama yapmanızı bekliyorum. Eğer yalanlama gelmezse doğrulama anlamına geleceğini belirtmek isterim.”
 
Akif Beki beklediğim gibi bu e-mail’ime geçen bir ay içinde cevap verip durumu yalanlamadı. Pazartesi günü yazdığım Başbakan’a açık mektupta konuyu kamuoyuyla paylaşmama rağmen de cevap vermedi Akif Beki. Zaten sözkonusu bilgi KAYITLI bilgi. Bu bir bilgisayar yazışması. Bu nedenle de Beki’nin yalanlayabileceğini sanmıyorum.  
 
Dahası yukarıda yer verdiğim dedikoduyu AKP’ye yakın çok ünlü ve etkin bir gazetenin genel yayın yönetmeninin de sağda solda söylediği kulaklarıma geldi. Bunu da kayda geçirmek isterim.
 
Bu konuyu AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik ile konuştum. Çelik araştırıp döneceğini söyledi ama yazıyı gazeteye gönderene kadar bana dönmedi.
 
Bu yalan, iftira, dedikodu ve psikolojik harekât operasyonunun 28 Şubat’ta yapılanlardan ne farkı var? Dün askerden duyduk diye korku ve terör yayan gazeteciler bugün Başbakan’dan duyduk diye korku ve terör yayıyor.
 
Ergun Babahan’a yanıt:
 
Babahan Başbakan’a yazdığım mektuba ilişkin bir yazı yazmış ve şöyle diyor: “Kabul etmek gerekir ki, Uslu’nun yakın çevresinde bulunan kimi isimler de uzun zamandır tam da bunu yapıyor. İnsanları hedef alıyor, özel bilgilerini deşifre ediyor, insanlara psikolojik baskı yapıyor.”
 
Belli ki Babahan 28 Şubat’tan kalma alışkanlıkla olgularıyla değil algılarıyla yazıyor. Babahan beş yıldır yazdığım yazılardan bir tanesinde bile herhangi bir kişinin özel bilgilerini deşifre ettiğimi göstersin herkesten özür dileyeceğim. Babahan’ın “yakın çevrem” derken kastettiği şey nedir anlamadım. Ben kendi yazdıklarımdan sorumluyum. Ayrıca bu çevre Taraf ise Taraf’ın da kişilerin özeline özellikle hassas davrandığını, hiçbir illegal ses kaydını yayımlamadığını sanırım Babahan da biliyordur. Babahan’a tavsiyem algılarla değil olgularla konuşması. Bir tane örnek koysun özür dileyeceğim.
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 32 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
hüssss - 19.04.2012 15:15:29
Adamlar kendi yöntemleri ile birbirlerini yiyorlar. 5 yıldır tutuklu olanlar feryat edip duruyorlardı bu adamların tertipci olduklarını haykırıyorlardı. Şimdi bir birlerine düştüler, kirli çamaşırlar, kurulan komplolar ortaya dökülüyor....
Ruhat - 18.04.2012 23:29:06
Bu sitenin cemaatçi olduğunu sanmıyorum. Bugün bazı sitelerde son dakika olarak geçti. ABD'de okullarda çalışacak yabancı öğretmen sayısı okul kadrosunun yüzde 3,5'ni aşamayacak. Buna da Gülen yasası deniliyor. Yani amaç Türkiye'den gelen öğretmen sayısını azaltmak, okulları baskı altına almak. Yani günlerdir cemaat için Amerikancı, Avengelist yorumu yapan arkadaşlara kapak, kapı olacak bir haber. Ancak bu haber ROTA'da yeralmadı. Yorum sizin?
L.A - 18.04.2012 23:02:25
anlamadım. Arkadaşlar tüm yazıları okudum bir şey anlamadım yavaş yazdıgım gibi yavaş okuyorum bida okumam. Anladım zaatın hazinesine cıkınına kötü cocuklar cokmüş iyi adamı nerden bulalım.bunlar birilerine servis etmişler devletimizde eli ve dili uzun adam cok.
nur - 18.04.2012 18:42:25
TÜRKLER,VATANLARINA HAİNLİK YAPMAZ,HEPİNİZ KÜRTSENİZ ,SİZ GİDECEKSİNİZ GİDECEĞİNİZ YERE.BU MİLLETE HAKARETİNİZ BİTMEYECEKMİ.
Ahmet Hişam - 18.04.2012 17:39:46
I Dundar: "PKK ÖZ Savunma birliklerinin kurulmasıni ve silahlı militanların doğu illerinde Askeri güç olarak görevlendirilmesi ni istedi" MIT'ciler iste PKK'nin bu istegini ustanmadan "BARIS PROTOKOLU" diye Basbakan'in onune koydular o da YIRTTI ATTI savas da burdan cikti... Emre Uslu yazmış, ben de aynen böyle düşünüyorum. Zaten dikkat ederseniz artık açıktan vuramıyorlar, onun yerine piyon kullanıyorlar.
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com