05.03.2015
Rota Haber

Erdoğan'a sunulan son İstanbul anketi

 
Erdoğan'a sunulan son İstanbul anketi

İşte Başbakan'ın masasındaki son anket AK Parti, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu öncesinde bir anket yaptırdı. 7-8 Aralık'ta yaptırılan ankette İstanbul'da Kadir Topbaş'ın oy oranı yüzde 52.5 çıktı. CHP'nin adayı Mustafa Sarıgül'e destek yüzde 34.7.

Haberi Yazdır Email Gönder
09.01.2014 07:01   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
Türkiye yerel seçimlere kilitlenirken, yerel seçimlerde en büyük yarış 3 büyük ile çevrilmiş durumda. AK Parti, İstanbul'da seçimin nabzını tutmak için 7-8 Aralık tarihlerinde bir anket yaptırdı. 17 Aralık rüşvet ve  yolsuzluk operasyonu öncesinde yapılan anket, Başbakan Erdoğan'a sunuldu. 

KADİR TOPBAŞ SARIGÜL'E FARK ATIYOR

Anket iddialı bir sonuç ortaya konuyor. İstanbul'da AK Parti'nin mevcut Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın oy oranı yüzde 52.5 olarak gerçekleşti. KONDA araştırma şirketi "Barometre" adını verdiği ve her ay düzenli olarak yaptığı ankette, Aralık ayında İstanbul seçmeninin nabzını tuttu.

MUSTAFA SARIGÜL İLE SIRRI SÜREYYA ARASINDA UÇURUM

Dershane tartışmalarından sonra, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan kısa bir süre önce, 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen "İstanbul Yerel Seçimleri, İstanbul'da Yaşamak, İstanbul'u Yaşamak Gündem Barometresi" anketi sonuçlarında çarpıcı detaylar yer aldı.

Genel seçimler, yerel seçimler ve adaylar üzerinden İstanbul'daki seçmenin nabzını ölçen ankette Kadir Topbaş yüzde 52.5'lik oy oranını korudu. Anketlerde Topbaş'ın en yakın rakibi CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün oy oranı yüzde 34.7 olurken, onu yüzde 8 oy oranı ile HDP'nin adayı Sırrı Süreyya Önder takip etti.

AK PARTİ, CHP'YE YİNE FARK ATTI
 
Ankette partilerin genel oy oranları da yer aldı. Buna göre

AK Parti yüzde: 52.8 
CHP yüzde:       27 
MHP yüzde :        9.6
BDP yüzde :        4.9.
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com