02.03.2015
Rota Haber

Ergun Babahan AK Parti iktidarıyla neden ters düştü?

 
Ergun Babahan AK Parti iktidarıyla neden ters düştü?

Son dönem hükümete yönelttiği eleştirilerle dikkat çeken Ergun Babahan AK Parti ile yaşadığı yol ayrımını ve "neden döndüğünü" yazdı.

Haberi Yazdır Email Gönder
19.09.2013 16:55   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Gazeteci Ergun Babahan T24 için kaleme aldığı yazısında eskiden AKP iktidarına destek verirken şimdilerde neden muhalif bir tutum aldığını anlattı. Hükümetin askeri vesayete karşı aldığı tutuma büyük değer verdiğini ve bu nedenle tam destek sunduğunu vurgulayan Babahan sonrasında işlerin değiştiğini ve iktidarla ters düştüğünü yazdı.

İKTİDAR KARARTTI BEN DE YÜZÜMÜ GÜNEŞE DÖNDÜM!

Hükümete verdiği desteği neden çektiğini anlatan Ergun Babahan "Aslında yüzüm hep insan hakkına, hukuka saygıya, eşitliğe, adalete bakıyordu. İktidar kararttı. Ben de yüzümü güneşe döndüm" dedi.

İşte Babahan’ın yazısındaki ilgili bölüm:

Parasız eğitim isteyenin de, Taksim’de park isteyenin de tehdit olarak görüldüğü bir rejim için çıkmamıştık yola. Bir kadeh içenin bile alkolik sayıldığı, Başbakan’ın eşimizin, kızımızın giysisini hedef haline getirdiği bir toplum hayalimiz de yoktu. Bir terör eyleminde hayatını kaybeden yurttaşlarımızı mezhebe göre ayrıştırılması hiç yoktu. 12 Eylül öncesine yeterince ölmüştük, artık ölümler biter diyorduk, bitmediğini gördük. Yola çıkış hedefimiz bu hiç değildi. O yüzden döndüm.  

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com