01.03.2015
Rota Haber

Fethullah Gülen, Türkiye'ye dönüyor

 
Fethullah Gülen, Türkiye'ye dönüyor

İsa Tatlıcan: Hocaefendi'nin ABD'de yaşadığı çiftlik evinin bir benzeri İstanbul Maltepe'de inşaa ediliyor..

Haberi Yazdır Email Gönder
07.06.2012 19:01   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Milat Gazetesi yazarı Fethullah Gülen'in yılbaşına kadar Türkiye'ye döneceğini, hatta Gülen için İstanbul Maltepe'de bir çiftlik inşaa edildiğini öne sürdü.

İşte Milat Gazetesi yazarı İsa Tatlıcan'ın bugünkü yazısındaki o satırlar
Ancak Türkçe Olimpiyatları'nı küçümsemeye çalışır, ardında başka amaçlar arama gayreti içine girersek, hizmetin binlerce samimi munsubuna ve 15 yıldır, doğduğu topraklardan binlerce kilometre uzakta yaşayan Hocaefendi'ye haksızlık etmiş oluruz. Fethullah Gülen Hocaefendi dedim de aklıma geldi. Bu günlerde hizmetten arkadaşlarda güzel bir heyecan var. Hocaefendi'nin yılbaşına kadar Türkiye'ye geleceği söyleniyor.
 
MALTEPE'DE ÇİFTLİK HAZIRLANIYOR
PensiIvanya'da öğrenci yetiştirmekle meşgul Hocaefendi'nin ABD'de yaşadığı çiftlik evinin bir benzeri İstanbul Maltepe'de kuruluyor. Anlayacağınız bu kez durum ciddi. Umarım Hocaefendi'nin dönüş haberi bu kez doğru çıkar. Hem "ABD'de esir hayatı yaşıyor" söylentilerinin önüne geçilir hem de "başsız kalan cemaat kontrolden mi çıkıyor" korkusu bertaraf edilmiş olur. Kimbilir, belki 25 yıl sonra bir kez daha Hocaefendi'yi Sultanahmed Camii'nde dinleme imkanı bulururm.
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 109 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
hadi hayırlısı - 07.07.2012 20:35:41
sonumuz roxana shirazi gibi olmasında ne olursa olsun gelsinde karıştırmasın yeterince ülkenin kendi derdi var zaten gel otur yaşa seninde hakkın var tabikide burda yaşamaya
Zavallı rumuzlu arkadaşa cevap; diyen vatandaşa. - 09.06.2012 00:47:26
evet insan unutkan bir varlıktır,amenna,ama insanı kasıt olduğuna inandıracak sebebi de yazdım:kör değilsen onu da okuyuver!!bunu ismail coşar unutsa unutmuştur dersin!!!tesadüf mü diyorsun yani?!!olabilir tabi!!tevafuktur değil mi?!!!!
Zavallı rumuzlu arkadaşa cevap; - 08.06.2012 23:47:53
Ezan konusunda inşAllah o video'nun geri kalanını da izlemişsinizdir. Bir atasözümüz vardır; "hafıza-i beşer nisyan ile maluldür" Yani insanın fıtratında "unutmakta" vardır. Hepimizin unuttuğu yanlış okuduğu ayet-süre olmadı mı? Bu olayın toplum içinde olması, "unutma" fiilinin kasıt'a dönüşmesine mi sebep oldu sizin nezdinizde ? Dikkatli olalım sevgili kardeşlerim, o ezan vakası bir imtihan oldu ve kimimiz o imtihanı verdik kimimiz gaflete düştük. Rabbim bizleri sırat-ı mustakim üzerine sabit kılsın inşaAllah
Gönül erleri arkadaşlar; - 08.06.2012 23:34:54
Gönül erleri arkadaşlar; Kimsenin müslümanlığını sorgulamak, hiç kimseye düşmez. Bu hesabı şüphesiz Allah celle celalühü görecektir. O yüzden bu yanlış ifadelerinizden dolayı ilgili arkadaşlardan helallik isteyelim. Değerli arkadaşlar, suçlamalarınızı muhattabının bu suçlamalar için verdiği cevaplarından okursanız, neyin ne için yapıldığını göreceksiniz. Bazı arkadaşlarımız deyinmiş ancak görmemek için ısrar ediyorsunuz. Lütfen ufkunuzu geniş tutun. Milliyetçi arkadaşlarımıza bir soru; Turancılığı hepimiz arzularız? Peki hoca efendinin bu hareketi(türkçe ve islamı yayma) sizce ne için?
zavallı - 08.06.2012 11:53:28
(Hatta kelime-i tevhidin ikinci bölümünü, yani 'Muhammed Allah'ın rasûlüdür' kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakmalıdır)evet bunun sonucunda 'muhammedürresulullah'sız ezanı da duyduk!!!!münafık taifesi ezandan peygamberi çıkarmışlar ama hala,ergen kızlara şarkı söyletip islama hizmet iddiası gütmekteler!!!!fesuphanallah ya hu!!bir de cüret edip milletin imanını sorguluyorlar!!bir de bize'siz müslüman mısınız' diye soruyorlar!!evet aynı amentüye iman etmediğimiz açık!!!çok açık hem de!!!!
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com