06.03.2015
Rota Haber

Habur Sınır Kapısı'nda hazırlıklar sürüyor

 
Habur Sınır Kapısı'nda hazırlıklar sürüyor

Kaçırılan kamu görevlileri ve onları teslim alacak heyetin geçiş yapması beklenen Habur Sınır Kapısı'nda hazırlıklar sürüyor.

Haberi Yazdır Email Gönder
13.03.2013 10:27   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Değişik tarihlerde Diyarbakır, Van, Muş, Bingöl ve Şırnak'ta terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 8 kamu görevlisini almak üzere Irak'ın kuzeyinde bulunan heyetin geçiş yapacağı Habur Gümrük Sahası'na, çevik kuvvet ve özel harekat personeli taşıyan minibüsler ile 9 akrep ve 3 TOMA aracı giriş yaptı.

Sabahın erken saatlerinde de 2 askeri helikopterin Hac Konaklama Tesisleri'ne indiği gözlendi. Güvenlik güçlerinin gümrük sahası çevresine konuşlandırıldığı görüldü.

Habur'daki çalışmaları organize eden Müsteşar Yardımcısı Ahmet Hamdi Nayır, Şırnak Vali Vekili Deniz Zeyrek ile Habur Mülki İdare Amiri Turgay İlhan'ın Habur İdare binasında toplantı halinde oldukları öğrenildi.

Bu arada, dünden bu yana Silopi'de misafir edilen kaçırılan 8 kamu görevlisinin aileleri, ilçede tutulmaya devam ediliyor. Ailelerin, gün içerisinde Habur Sınır Kapısı'na getirilmesi bekleniyor. 

Öte yandan iki günden bu yana bölgede görev yapan çok sayıda basın kuruluşu da hazırlıklarını sürdürüyor. Basın mensupları, sınır kapısı girişine kurdukları canlı yayın araçlarıyla gelişmeleri izleyicileriyle paylaşıyor.

KAYNAK: Mehmet Güldaş-İrfan Cemiloğlu / AA

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
06.03.2015
 

TL/Dolar kuru Mart sonunda ne olur?


Ankete (1246) kişi katıldı
 
 
Reklamlar