01.03.2015
Rota Haber

Haluk Koç'dan Davutoğlu'na ağır hakaret

 
Haluk Koç'dan Davutoğlu'na ağır hakaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Bu kadar canını yaktıysam çok mutluyum. Bir Dışişleri Bakanı’nın çıkıp, ‘Vallahi böyle bir anlaşma imzalamadım. Yalan söylüyorlar’ diye bir suç bastırma gayretine girişmesi önemlidir” dedi.

Haberi Yazdır Email Gönder
30.03.2013 10:39   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

CHP Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç, Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Maltepe Söyleşileri’ programına katıldı. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun televizyon, televizyon dolaşıp kendisine cevap yetiştirmeye çalıştığını belirten Haluk Koç, “Bu kadar canını yaktıysam çok mutluyum. Bir Dışişleri Bakanı’nın çıkıp, ‘Vallahi böyle bir anlaşma imzalamadım. Yalan söylüyorlar’ diye bir suç bastırma gayretine girişmesi önemlidir” diye konuştu.

Kilis’e, Hatay’a gittiklerini ifade eden Koç, “Sınır delik deşik. Sakalı bırakan kafasına göre cihat yapmak isteyen, herkesin Türkiye üzerinden Suriye’ye gidip kanlı çatışmanın tarafı olduğu dönem. Türkiye oradaki kardeş kavgasının lojistik ikmal sağlayan merkezi, insan sağlayıcı merkezi. Sürecin içinde” şeklinde konuştu.

“ÇAPSIZ BİLİYORDUK”
Bir anlaşma söylediğini belirten Haluk Koç, “Sayın Dışişleri Bakanı’nın telaşı bundan. 2012 Kasım ayında Doha'da yapılan bir anlaşma. Maddelerini söyledim. Dün kanal kanal dolaşıp laf yetiştirmesi ondan. Biz Sayın Dışişleri Bakanı’nı çapsız biliyorduk. ‘Çapsız’ demiştik ama onur sorunu da varmış dedik. Anlaşmanın maddelerinde ABD’nin Suriye Büyükelçisi, Katar yetkilisi, Suudi Arabistan yetkilisi, Suriyeli muhalifler, Ahmet Davutoğlu var. Tümü Suriye muhalefetine devredildiğinde İsrail ile ilişkiler nasıl olacak, Suriye nasıl yapılandırılacak, Rusya, Çin ve İran’ın ekonomik beklentileri nasıl kesilecek. Bunların altına Dışişleri Bakanı imza atıyor. Bunlar Amerika’da ‘At pazarlığı’ yaparlarken de ‘Hayır’ demişlerdi. Bunlar Oslo'yu da böyle yaptılar. Önce inkar ederler, sonra dayılanırlar, sonra itiraf ederler. Benim bildiğim Müslüman yalan söylemez. Böyle bir saçma bir hükümet yapısıyla karşı karşıyayız” diye kaydetti.

“MAVİ MARMARA GEMİSİ’NİN ASIL HATASI AK PARTİ’DE”
Mavi Marmara Gemisi’nin asıl hatasının AK Parti’de olduğunu söyleyen Haluk Koç, “İsrail’in açık tehdidini görmesine rağmen, o Mavi Marmara Gemisi’nde olması gereken milletvekillerini, başlarına bir şey gelir diye indirerek, hiçbir güvenlik eskortu vermeden, uluslararası sulara salan, 9 yurttaşımızın ölmesine sebep olan AK Parti kendi suçunu görmüyor. Böyle bir mantık içinde Türkiye’nin karşısına çıkıyor. Olağan rastlanan özür tarzı değil. Ayrıca Türkiye’de çözüm süreci denilen bir süreç yürüyor” dedi.

Dışişleri Bakanı’nın, Başbakandan sık sık fırça yediğini bildiklerini söyleyen Haluk Koç, “Suriye konusu da dahil. ‘Niye beni durup durup boş havuza itiyorsun’ diye problem yaşadıklarını biliyoruz. Bunlarımı söyleyelim. Sıkıntılı bir süreçte Türkiye’nin elini kolunu bağlayan her süreçte bunlar çıkıyor” şeklinde konuştu.

Konuşmanın sonunda Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Haluk Koç'a çiçek ve plaket takdim etti

İha

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 15 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
Mevlüt AKSU - 31.03.2013 04:12:00
Otlayacak Yeşillik Bulamamış Maltepe Belediyesinde Türkan Saylanın Tarlasına Dalmış Teke
Erol GÜNER - 30.03.2013 21:27:45
Bu kadar canını yaktıysam çok mutluyum. Bir Dışişleri Bakanı’nın çıkıp, ‘Vallahi böyle bir anlaşma imzalamadım. Yalan söylüyorlar’ diye bir suç bastırma gayretine girişmesi önemlidir Kimin için önemli Haluk Koç sen kimsin hata davutoğlunda sana cevap veriyor...
senin - 30.03.2013 21:24:14
muhatabın değil muhatap alma.
sadece laf - 30.03.2013 14:48:01
bazıları sadece laf üretip 1 milim yol kat edemezken, bazıları da projeler, icraatler üretip ülkenin borcunu sıfırlar, rant yatağı olan silah ihalelerine inat kendi tankını, silahını üretmeye başlar. eeee birilerinin tabii ki hoşuna gitmez. siz birilerini ve neden hoşlarına gitmediklerini tahmin edersiniz. Geçelim beyler geçelim laf , atış devri bitti. icraat var mı yok mu? bu ülke insanı artık icraate bakıyor, diğerini sandığa gömüyor.
koç mu - 30.03.2013 13:48:17
dahaçok koyuna benziyor da...
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com