04.03.2015
Rota Haber

Hatay Reyhanlı'da patlama: 12 ölü, 28 yaralı

 
Hatay Reyhanlı'da patlama: 12 ölü, 28 yaralı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı yakınlarında bomba yüklü olduğu bildirilen bir araçta patlama meydana geldi. Olayda 3'ü Türk 12 kişi hayatını kaybederken,28 kişi yaralandı.

Haberi Yazdır Email Gönder
11.02.2013 15:11   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısındaki tampon bölgede bomba yüklü olduğu bildirilen bir araç uzaktan kumanda ile patlatıldı. Patlama sırasında çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yaptığı açıklamada, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamada, 3'ü Türk 12 kişinin hayatını kaybettiğini, 13'ü ağır olmak üzere 28 kişinin yaralandığını bildirdi.
 
 Arınç, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamanın Suriye plakalı panelvan minibüste meydana geldiğini belirterek, patlayıcının cinsinin henüz tespit edilemediğini söyledi.

İŞTE DEHŞET ANLAR / VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

HABERİN FOTOGALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ


ÖLENLER SURİYE UYRUKLU

Reyhanlı Belediye Başkanı, bir araçta bomba düzeneğinin bulunduğunu  patlama anında 5 kişinin yanarak hayatını kaybettiği 2 kişinin de kaldırıldıkları hastanede öldüğünü söyledi. Belediye başkanı Hüseyin Şanverdi ölenlerin Suriye uyruklu olduğunu söyledi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Patlamanın Suriye plakalı bir taksinin Türkiye girişi sırasında meydana geldiği belirtildi. Gümrük kapısındaki bir görgü tanığı ise ölü sayısın çok daha fazla olduğunu araçlar içindeki insanlardan kaç kişinin hayatının kaybettiğinin bilinmediğini, araçtaki patlamanın olduğu sıralarda o bölgenin yakınına bir de havan mermisinin düştüğünü ileri sürdü. Görgü tanığı, sınır kapısında bulunanların en az yarısının Türk vatandaşı olduğunu, TIR'larla nakliyat yapanlarla birlikte Türkiye'ye girip çıkanlardan oluştuğunu söyledi.ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

Belediye başkanı Hüseyin Şanverdi, olayda ölü sayısının 10'a yükseldiğin 50'ye yakın yaralı bulunduğunu açıkladı.
Olayda ölenler arasında Türk vatandaşların olduğu belirtiliyor.

BAŞBAKANDAN AÇIKLAMA

Başbakan Erdoğan, konuyu yakından takip ettiklerini açıkladı.Bakanlar Kurulu toplantısına  bu olay nedeniyle zaman zaman ara veriliyor. İçişleri Bakanı Muammer Güler'e patlama ile ilgili sürekli bilgi aktarılıyor. Başbakan Erdoğan'ın bu akşam Büyükelçilere yönelik toplantıda konu hakkında geniş bilgi vereceği belirtiliyor.

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri patlamanın bir araçta meydana geldiğini açıklarken kapı girişinde bekleyen araçların büyük tahribat gördüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanı Gül, Hatay Valisi Hatay Valisi Lekesiz'den bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamayla ilgili Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'den bilgi aldığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan alınan bilgiye göre Gül, Vali Lekesiz'i telefonla arayarak, gelişmeler hakkında bilgi aldı. 

NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIK

Patlamada hafif yaralanan ve Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi olan Yusuf Yalçınkaya, akrabalarını uğurlamak için sınır kapısında bekledikleri sırada patlama meydana geldiğini anlattı.

Olay yerinde çok sayıda yaralı ve ölü gördüğünü ifade eden Yalçınkaya, ''Akrabalarımızı geçirmek için sınır kapısında beklediğimiz sırada bir araçta aniden patlama oldu. Büyük bir gürültü duyduk. Patlamanın ardından olay yerinde çok sayıda ölü ve yaralının olduğunu gördüm,  bir anda ne olduğunu anlayamadık'' diye konuştu.

Bu arada, Cilvegözü Sınır Kapısı'na giden yol trafiğe kapatılarak, geniş güvenlik önlemleri alındı.

Ayrıca, Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde yaralılar nedeniyle yoğunluk yaşandığı ve çevik kuvvet ekiplerinin hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlendi.

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 5 yorum yapılmıştır
HASAN KAPLAN - 12.02.2013 00:19:25
ABİDİN TAMDA ABİDİNMİŞSİN DÜNYADA SÖZÜ DİNLENİR ÜLKEYMİŞİZ AT GÖZLÜĞÜNÜ ÇIKARDA BİR BAK TÜRKİYEYİ TAYYİP ŞAMAROĞLANINA DÖNDÜRDÜ SANA TAVSİYE MAKARNAYI KES
abidin - 11.02.2013 17:35:06
dünyada sözü dinlenir itibar sahibi bi ulke olmanın bazı bedelleri var:):):) en kısa sürede karsılıgı verilecektir:):):) ergenekoncular yapmıştır:):):) müzakereleri sabote etme amacı taşımaktadır:):):)
Yörükoğlu - 11.02.2013 16:20:18
Van Minut, Van Minut, Van Minut, Van Minut,Van Minut,Van Minut, Heyyyyt Ülen siz bizi ne zannettiniz!! Van Minut,Van Minut,Van Minut, Velhasılı sevgili halkım Şamar oğlanına döndük! Beş paralık suriyenin bize bu 8-9. bombası, roketi.... Al sana lider ülke olmak, al sana bölgesel güç olmak!!!!!
Sivaslı - 11.02.2013 15:56:50
Al sana Suriye,başka ülkenin iç işlerine karışırsak başımız beladan kurtarmaz.Hemen savaş ilan edelim.Başımızdaki belalar yetmiyor bir de bunu açtık.
Vatandaş - 11.02.2013 15:33:16
Şamar oğlanına döndük!!!! Gelen vuruyor, gider vuruyor!!!! 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com