18.09.2014
Rota Haber
Hava durumu il il hava durumu sonuçları - Kar ne zaman yağacak ?
Hava durumu il il hava durumu sonuçları - Kar ne zaman yağacak ? İllere göre hava tahmin rapoları burada. Peki merakla beklenen kar yağışı ne zaman ? Hangi illerde kar yağışı beklenilir? İşte Hava durumu sonuçları.
Haberi Yazdır Email Gönder
26.11.2013 15:32   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Hava durumu il il hava durumu sonuçları - Kar ne zaman yağacak ? İllere göre hava tahmin rapoları burada. Peki merakla beklenen kar yağışı ne zaman ? Hangi illerde kar yağışı beklenilir? İşte Hava durumu sonuçları.

Perşembe günü Balkanlar'dan soğuk hava dalgası yurda giriş yapacak. Sıcaklıklar 8 ile 10 derecenin altına inecek ve yüksek kesimlerde kısa süreli kar yağışlarına neden olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova, İzmir, Aydın, Isparta'nın güney çevreleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/metrekare), yer yer aşırı (100 kg/metrekare üzeri) olması bekleniyor.

Kar hayvanların 25 mükemmel Resimleri - TIKLA


İstanbul'da kar yağışı - TIKLA

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle güney yönlerden, Trakya'da kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Antalya çevreleri ile İç Anadolu'nun güney ve doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 15 İstanbul: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı (Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 15

İzmir: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

Adana: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların çok kuvvetli, yer yer şiddetli ve aşırı olması bekleniyor) 19

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı 21

Trabzon: Parçalı zamanla çok bulutlu 24

Erzurum: Parçalı zamanla çok bulutlu 1

Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu 16

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar