02.03.2015
Rota Haber

Haydar Baş, Duma'ya ekonomik modelini anlattı

 
Haydar Baş, Duma'ya ekonomik modelini anlattı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, Rusya Parlamentosu Duma'da "Milli Ekonomi Modeli" adını verdiği sistemini anlattı. Liberal Parti Başkanı Jirinovski, açık destek verdi.

Haberi Yazdır Email Gönder
02.03.2013 15:05   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

ROTAHABER / ÖZEL

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, Rusya Parlamentosu Duma'da konuştu. Parlamenterler tarafından ilgiyle dinlenen konuşma, Rus müzakereciler tarafından Rusya'nın iktisadi sorunlarını çözecek model olarak takdim edildi.

BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın konuşmasını, Duma'da milletvekillerine, siyasi partilerin ekonomiden sorumlu yöneticilerine, Rusya ilim dünyasına hitaben tarihi nitelikte bir konuşma yaptı. Haydar Baş'ı Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovski'nin yanı sıra Devlet Başkanı Putin'in ekonomi danışmanları da ilgiyle dinledi.
 
Rusya : Bağımsızlığımız İçin MEM’e Muhtacız!
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Danışmanı Prof. Dr. Andrei Kotrotkoi, “ Bağımsızlığımız için Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeline Muhtacız” dedi.
 
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın konuşmasından sonra yaptığı müzakerede, insanların gelişmesine katkıda bulunan bir ekonomi modeline gereksinim duyulduğunu ifade etti. Putin'in selamlarını getirerek sözlerine başlayan Korotkoi, "Bağımsızlığımızı ve güvenliğimizi teminat altına alan bir ekonomi modeli lazımdır. Öyle bir ekonomi olmalı ki, her Ruble adalet dağıtsın" dedi.
 
Milli Ekonomi Modeli'nin (MEM) Rusya Devlet Başkanı'nın önünü açtığını ifade eden Andrei Korotkoi, şöyle devam etti:
 
 
"MEM, Rusya'nın iktisadi bağımsızlığını sağlıyor ve sürekli büyüme ile insana adaletli yaklaşmayı getiriyor. Bu modelin temelinde adalet yatmaktadır ki, bu da Ruslar için uygundur. Bu model sadece milli değil, uluslararası dâhil tüm seviyelerde uygulanabilir. MEM Rusya'nın istediği kalkınmayı sağlamaktadır. Eski ekonomi modelleri ömrünü tamamlamıştır ve yeni bir ekonomi modeline ihtiyaç vardır; o da MEM'dir. Rusya olarak MEM ile başarıya ulaşacağız."
 
MEM, Temel Modellerden Biridir
 
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'a Duma'nın davet mektubunu Trabzon'da takdim eden Duma üyesi Prof. Dr. Vladimir Lisiçkin, kapanışta yaptığı değerlendirmede, Milli Ekonomi Modeli'nin kapitalizm, Marksizm ve Keynes teorisi gibi ekonomide temel sistemlerden biri olduğunu ifade etti. MEM'in somut temelleri ve öngörüleri olduğunu dile getiren Lisiçkin, şunları söyledi:
 
"Pozitif bilimlerde teoriler deneylerle ispat edilerek kanunlaşır. Milli Ekonomi Modeli'de sosyal bilimlerde hayatta tecrübe edilerek kesinleşmiştir. Prof. Dr. Baş'ın AB ve ABD Dolarının çökeceğini önceden tahmin etmesi buna örnektir. MEM ve Sosyal Devlet Milli Devlet tezleri ülkelerin kalkınması için temel kaynaktır."
 
Prof. Baş'ın Modelinden İstifade Ettik
 
 
Rusya Bilimler Akademisi Üyesi Viktor Volkonskiy, Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'ni anlattığı konuşmasının ardında yaptığı değerlendirmede, MEM'i her okuduğunda yeni bir fikir edindiğini ifade etti. MEM'i uygulayan ülkelerin ekonomide bağımsızlıklarını elde edeceğini ifade eden Volkonskiy, bu modelin en güzel şekilde 'bağımsız ülkelerde' hayata geçeceğinin altını çizdi. Volkonskiy, "Rusya'yı ekonomide düzlüğe çıkarmak için Haydar Baş'ın modelinden çok istifade ettik" dedi. KAYNAK: ROTAHABER.COM
 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 80 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
Selami Öztürk - 25.03.2013 16:18:47
Bu Haydar müritlerinin yorumlarını okudumda. Y buadamalrın beyni oksijen alıp daha farklı bir işlemden geçiriyor galiba. BU kadar cahil ve lümpen olunmaz. haydar bunları seçerek katıyor galiba tarikatına.
ipek emine şişman - 06.03.2013 21:24:35
Ruslar millet olarak gördüler ki; her konuda çözümün adresi BAŞTÜRK prof. HAYDAR BAŞ.Sosyal devlet milli devlet, milli ekonomi modelini sayın BAŞTÜRK Prof. Dr. Haydar BAŞ bilhassa TÜRK MİLLETİ için yazdı. ARTIK MİLLET OLARAK UYANIK OLUP ONA SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR. YA ALLAH, BİSMİLLAH...
ahmet mithat - 06.03.2013 12:42:18
28 şubattan en çok kim zararlı çıktı?haydar baş aleyhine 30.000 sayfalık ıddıaname hazırlandı,3 okulu kapatıldı (devlet bahçelını imzası ecevıtın emrı )ıle,yok merdıven darmış,yangın merdıvenı yokmuş,yapalım dedık ızın vermedıler,yarıyılda boşaltırdılar ogrencı,velı,ogretmenler sefıllık çektıler.12 eylulde 2 sefer içeri girdi bazı gerızekalılar,haydar baş hocaya askerın adamı demışlerdı?mit in adamı ,derin devletin adamı dedıler devlet şu an ellerınde heryere gırebılıyorlar ıspat etsınler ya nerenın adamı olduğunu?hep iftira hep iftira,sağcısı gelir ezilen haydar baştır,solcusu gelır ezer,
ahmet mithat - 06.03.2013 12:34:05
28 şubatta fet gül okullarına dokundular haydar başınkılere bır şey yapmadılar,nurcular rusyada okulları kapandı hapse gırdıler 'diyen fetul.çı kardeşıme aydınlatma;'Rusya'dan Fethullah Gülen'e ağır darbe! Rusya Yüksek Mahkemesi, Fethullah Gülen tarikatının bütün faliyetlerini yasakladı. Yüksek Mahkeme, Gülen okullarının kapatılmasına karar verdi. Rusya'nın önde gelen kuruluşlarından Yakın Doğu Enstitüsü de Gülen örgütünün CIA'nın paravanı olduğunu belirtti.anladınmı fet.okulları neden kapatıldı?,ıslamı propaganda değil mıt adına casusluk değil işin içinde abd ve cia var,havaya gırme
ahmet mithat - 06.03.2013 12:04:40
iftiraya cevap 2-haydar baş ın diploması prof luğu sahte imiş,rus parlementosunda kı konuşmasını tercüme eden azeri prof aynı üniv den hiç yanında olurmuydu,rusların ıstıhbaratı gucludur sahtekarı parlementolarına davet ederlermıydı,baku devlt unı rektoru haydar baş bizim gurumuzdur,mıllı ekonomı modelı unıversitemızde ders kıtabı olarak okutuyoruz dedı,10 senedir baku devlt unı hocalık yaptı azerıler aptalmıkı sahte dıplomalıya ogrencılerını emanet etsınler.zaten kayserı ılahıyat mezunu ,8 yıl lıse dın dersı hocalığı yapmış azimlbırı ılahıyat prof luk dıploması alması ne kdar zor olabılır kı?
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com