04.03.2015
Rota Haber
 
İki önemli davada flaş gelişme!

İzmir merkezli 'Gizli bilgi belge bulundurma' davasında tutuklu yargılanan üçü asker, dört kişi tahliye edildi... Poyrazköy davasında da 5 kişi tahliye oldu.

Haberi Yazdır Email Gönder
27.01.2014 19:16   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
"Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat" davasında 5 sanık hakkında tahliye kararı verildi. Bu kararla davada tutuklu sanık kalmadı.
 
Sanıklardan Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay, Hüseyin Hançer'in yakınları tahliye kararı üzerine sevinç gösterileri yaptı.
 
TÜBİTAK DİSKLE OYNANMIŞ DEMİŞTİ
 
Yüzlerce askerin hapis cezası aldığı Balyoz, Poyrazköy ve Amirallere Suikast davalarının temelini oluşturan 5 No'lu harddisk için TÜBİTAK geçtiğimiz günlerde "Tarih ve saatiyle oynanmış" raporu vermişti. "Bazı dosyaların 28 Temmuz 2009 tarihinden sonra, sistem saati daha eski olan bilgisayarlardan aktarıldığı değerlendirilmektedir" denilen rapor 20 Ocak 2014 tarihinde mahkemeye gönderilmişti.
 
ASKERİ CASUSLUK DAVASINDA 4 TAHLİYE
 
İzmir merkezli 'gizli bilgi ve belge bulundurma' davasında tutuklu yargılanan 3'ü asker, 4 kişi daha bugün tahliye edildi.
 
Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10'uncu maddesiyle görevli İzmir 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen gizli bilgi ve belge bulundurma davası kapsamında, Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'ne yapılan itiraz sonrasında, 20 kişi hakkında, geçen cuma günü tahliye kararı çıktı. İtirazları değerlendiren aynı mahkeme, bugün de 3'ü muvazzaf subay, 4 kişiyi daha tahliye etti. Tahliye edilen Murat Polat, Ömer Faruk Erdoğan ve Mete Varol Güneş'in muvazzaf subay oldukları, Andaç Keskin'in ise ordudan ayrıldığı belirtildi. Mahkeme, tahliye edilen tüm sanıklar hakkında yurt dışına çıkış yasağı da koyduğu öğrenildi. 38'i muvazzaf asker, 59'u tutuklu 357 sanığın  yargılandığı davada, tutuklu yargılanan 22 kişi tahliye edilmiş oldu
Kaynak: AA
 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com