Abdullah Gül çekildi! İşte AK Parti'nin yeni Başbakan formülü!   -     Beşiktaş Fenerbahçe canlı izle - Beşiktaş Fenerbahçe maçı şifresiz kanalları izle   -     Beşiktaş Fenerbahçe maçı şifresiz canlı izle Beşiktaş Fenerbahçe derbisi maçını izle   -     Şifresiz Lig tv izle (BJK FB maçı canlı izle) canlı maç izle.BJK FB maçı canlı izle   -     İdman tv izle- Az tv canlı izle Beşiktaş Fenerbahçe maçı canlı izle - Canlı maç izle (Şifresiz izle)   -     Lig tv canlı izle - BJK FB maçı izle ( macizletir) izle - Justin tv canlı maç izle. BJK FB maçı canlı izle   -     Bakan Lütfi Elvan'dan özür diledi!   -     20 Mart Beşiktaş Fenerbahçe maçı canlı izle - Justin tv izle Beşiktaş Fenerbahçe izle   -     Leman Sam: Hacca ve umreye kesinlikle gitmem!   -     Burdur Valiliği, Kutlu Doğuma soruşturma başlattı   -  
  20.04.2014
Rota Haber
İran'dan İsrail'e sert tepki: Hata yapıyorsunuz!
İran, İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırısını kınayarak, uluslararası kuruluşları ve dünya kamuoyunu harekete geçmeye çağırdı.
Haberi Yazdır Email Gönder
15.11.2012 12:39   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Gazze Şeridi'nde sivil kayıplara neden olan İsrail saldırısını, ''devlet terörizmi'' olarak niteledi ve saldırıları şiddetle kınadıklarını söyledi.
 
Mihmanperest, ''uluslararası kuruluşların İsrail saldırıları karşısındaki sessizliğinin siyonist rejimi küstahlaştırdığını ve işlediği cinayetleri sıradanlaştırdığını'' ifade etti.
 
İlgili tüm insan hakları kuruluşları ile dünya kamuoyunu İsrail'in Filistin halkına karşı işlediği cinayetleri kınamaya çağıran Mihmanperest, İran'ın dönem başkanlığı yaptığı Bağlantısızlar Hareketi ülkelerinden de İsrail ile ilişkileri kesmelerini istedi.
 
Bu arada, Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan da İsrail saldırısını kınayarak ''Filistin direniş hareketlerinin, siyonist rejime ağır bir cevap vereceğini'' söyledi.
 
Abdullahiyan, ''bölgedeki yeni oyuncular ve mevcut durumun, artık İsrail'e her türlü küstahlığı yapma imkanı vermeyeceğini'' bildirdi.
 
İsrail'in saldırılarını ''korkakça'' diye tanımlayan Abdullahiyan, ''Bu rejim, saldırılarla stratejik bir hata yapıyor'' dedi.
 
Kaynak:  Kerim Gülbetekin / AA
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 3 yorum yapılmıştır
sıpsıradanım - 15.11.2012 13:24:45
İRAN yiyosa git saldır...ama yemez..çünkü senin vazifen provakatörlük..israile bağırıp çağıracan bizde gaza gelecez israile girecez sonra sende geri çekileceksin öyle mi ?? tam bir omurgasız taktiği ?? İRANIN VAZİFESİ İSRAİLE İSLAM DÜNYASININ KAPILARINI İÇERDEN AÇMAKTIR.. Sen Erdoğanı kontrol altında tutuyor olabilirsin ama bu milleti savaşa sokamayacaksın...
cem - 15.11.2012 12:58:39
İsraile laf soyleyemez bu kahpe dünya. Oyle bir kahraman çıkarsa Dünya minnettar kalacak.
ali akak - 15.11.2012 12:57:22
hikaye bu haber tamamen hikaye...iran demek israil demektir...İrandan her gün israile düzenli uçak seferleri bile yapılıyor....ahmedinecad yahudi kökenli... 
 
 >