17.09.2014
Rota Haber
İstanbul'da okullar tatil mi? İşte kar tatili olan iller
İstanbul'da okullar tatil mi? İstanbullular kar tatili için sürekli haber bekliyorlar. Kar tatili olacak mı? Peki İstanbul Valiliği bir açıklama yapacak mı? İstanbul'da kar tatili olacak mı? tüm soruların cevabı burada...
Haberi Yazdır Email Gönder
06.01.2013 22:39   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


İstanbul’da okullar tatil edildi mi? İstanbul Valiliği bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı mı? Tüm yurt genelini etkisi altına alan soğuk ve kar yağışı hangi illerde okulların tatil olmasına neden oldu? İşte 7 Ocak Pazartesi günü tatil olan iller.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler doğrultusunda buzlanma ve ani hava değişimlerine karşı hazır bekliyor.

İstanbul Valiliğinden okulların tatil edildiğine dair bir açıklama yapılmadı. İstanbul'da kar tatili olacak mı? İstanbul'da kar tatili olacağına dair bir açıklama geldiği taktirde rotahaber.com farkıyla sizlerle paylaşılacaktır...

İstanbul, kar yağışına hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler doğrultusunda buzlanma ve ani hava değişimlerine karşı hazır bekliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarıya, yağışlar bu gece saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar olarak görülecek.

Zamanla etkisini artıracak yağışların yarın öğle saatlerinden sonra ve Salı günü kuvvetli, yer yer yoğun olmak üzere kar şeklinde devam etmesi bekleniyor.
 
Bu arada doğu kesimlerde de yoğun kar yağışı bekleniyor. Yarın Doğu Anadolu Bölgesi'nin geneli, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleriyle İç Anadolu'nun doğusunda (Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Yozgat) kuvvetli kar yağışı etkili olacak. Hakkari, Muş, Bitlis, Bingöl, Tunceli, Erzincan ve Erzurum çevrelerinde ise kar yağışı yoğun olacak.

Uyarıda, ulaşımdaki aksamalara, buzlanma ve don, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı ilgilerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

İstanbul'da karla mücadele önlemleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) düzenlediği basın toplantısında, İstanbulluları olası yoğun kar yağışına karşı uyardı. Topbaş, etkili olması beklenen yoğun kar yağışıyla mücadele çalışmalarına 908 araç ve 2 bin 266 personelle hazır olduklarını belirterek ''İstanbullular'ın desteğiyle kar yağışını kentte sıkıntısız bir şekilde atlatmayı arzu ediyoruz'' dedi.İşte 7 Ocak Pazartesi günü tatil olan iller...

TUNCELİ:

Tunceli’de okullar 7 Ocak Pazartesi ve 8 Ocak Salı günü için tatil edildi.
Tunceli il merkezi ve ilçelere bağlı toplam 311 köy yolu da kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanırken, Ovacık ve Nazimiye ilçe merkezinde kar kalınlığının 2 metreyi buldu. Kar yağışının devam ettiği Tunceli kent merkezi ile merkeze bağlı köylerde okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

ERZURUM:

Erzurum’da 7 Ocak Pazartesi günü il genelinde okulların 1 gün tatil edildiği duyuruldu.

Erzurum İl Kriz Merkezi’nden yapılan açıklamada, "Kar Yağışı nedeniyle, Erzurum il genelinde okul öncesi, ilköğretim, özel eğitim merkezleri ve liseler, 07 Ocak 2013 (yarın) bir gün süreyle tatil edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

KARS:

Kars’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 7 Ocak Pazartesi ve 8 Ocak Salı günü il genelindeki ilk ve orta dereceli tüm okullar 2 tatil edildi.

MUŞ:

Muş’un Varto ilçesinde 7 Ocak Pazartesi ve 8 Ocak Salı günü okullar 2 gün süre ile tatil edildi.

Muş’ta etkili olan kar yağışı nedeni ile Varto ve bağlı köylerde okullar 7 Ocak Pazartesi ve 8 Ocak Salı günü için tatil edildi.

BAYBURT:

Bayburt'ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Bayburt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte önceki gün başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışının hayatı olumsuz etkilemeye devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve ilçelerde eğitime 7 Ocak Pazartesi günü ara verildiği kaydedildi.

Öte yandan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyeddin Babacan, kentte kar nedeniyle 165 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

Babacan, İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışma yapamadıklarını, uygun hava koşullarının oluşmasıyla çalışmalara başlanacağını kaydetti.

Kent merkezinde 28 santimetreye ulaşan kar kalınlığının, yüksek kesimlerde yer yer 1 metreyi bulduğu öğrenildi.

BİNGÖL:

Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ve ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.

ERZİNCAN:

Erzincan’da iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle eğitim-öğretime bir gün ara verildi. Kar yağışının yoğun şekilde yaşandığı Tercan ve Çayırlı ilçelerinde de okullar bir gün süresince tatil edildi.

Kar kalınlığının 30 santimetreye yaklaştığı Erzincan şehir merkezinde ve Tercan ile Çayırlı ilçelerinde okullar bugün tatil edildi. Kar yağışının hayatı olumsuz yönde etkilemesi, öğrencilerin okullarına gitmekte zorlanması nedeniyle Erzincan Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda, tüm ilk, orta ve lise dengi okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Yoğun yağış hayatı zaman zaman olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

GÜMÜŞHANE: 

Gümüşhane'de yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildi.

Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı dolayısıyla Gümüşhane merkez, Kelkit ve Köse ilçesindeki tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Torul ve Şiran ilçesinde ise taşımalı eğitim yapan ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

ARDAHAN:

Ardahan´da dünden beri etkili olan kar yağışı ve fırtına sonrasında Ardahan merkez ve tüm ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Ardahan Milli Eğitim Müdürlüğü´nce yapılan açıklamada, hafta sonu başlayıp etkisini halen devam ettiren kar ve tipi nedeniyle, çoğu taşımalı olan merkez ve köy okullarında taşımalı eğitimin yapılamayacağından dolayı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

AĞRI: 

Ağrı'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezine bağlı eğitim kurumları hariç köylerimiz ile YİBO’lar ve Taşıma Merkezi İlköğretim ve Ortaöğretim okullarımız için 7- 8 Ocak tarihlerinde iki gün süreyle; Tutak ve Hamur ilçelerimizde ilçe merkezleri hariç YİBO’lar ve Taşıma Merkezi İlköğretim ve Ortaöğretim okullarımız 7 Ocak tarihinde bir gün süreyle; Eleşkirt ilçemizde ilçe merkezi ile bütün köy okulları 7 Ocak tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir." denildi.

BİTLİS: 

Bitlis ve ilçelerinde 3 gündür devam eden kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde 2 gün, Hizan merkez ve bağlı köylerde 2, Tatvan merkez birinci kademe okullar ve merkeze bağlı köyler 2 gün tatil edildi.

Elverişsiz hava şartları nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde Pazartesi ve Salı olmak üzere iki günlüğüne okulların tatil edildiğini açıklayan Bitlis Milli Eğitim Müdürü Emin Korkmaz, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü içinse hava şartların bağlı değerlendirme toplantısı yapılacağını belirtti.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan da Tatvan merkezde ki birinci kademe okullarda ve bağlı köylerde okulların Pazartesi ve Salı günü için tatil edildiğini belirtti. Kaymakam Erkan, Tatvan merkezde ikinci ve üçüncü kademe okullarda ise eğitime devam edildiği ifade etti.

Hizan’da da Merkez ve bağlı köylerde okulların 2 günlüğüne tatil edildiğini söyleyen Kaymakam Erkan, tatil süresinin hava şartlarına bağlı olarak yapılacak olan değerlendirmenin ardından uzatılabileceğini açıkladı.

DÜZCE: 

Düzce'nin Yığılca ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl genelinde dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle yüksek kesimlerde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Yığılca ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Bu arada, ilçedeki birçok köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 29 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
adsız - 10.01.2013 18:22:54
wali amca bi şu okulları tatil etmedin yani ettinde accıksa etseydın bea
ayhan çöpoğlu - 08.01.2013 15:51:50
08.01.2013Yarın okullar tatil edilsin tüm liselilere burda yollar buz tutmuş kar yağışı yoğun şekilde devam ediyor öğrenciler napıcak ? montu olmayanlar giyecekleri olmayanlar napıcaklar sayın valimize teşekkürler...
celal ayyıldız - 08.01.2013 13:49:25
yozgatın bahadın kasabasınıda tatil yapın yozgata kar yağmıyo ama burda diz boyu kar var iş araçları bile çalışamıyo biz çok zorlanıyoruz okula giderken valilik lütfen yani kendiniz kadar bizide düşünün evler okula yakın değil kar göz möz koymuyo lütfen yani
cafer - 07.01.2013 23:36:51
karabükü tatl yapın
rüveyda eren - 07.01.2013 22:26:54
tatil olusun
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar