28.02.2015
Rota Haber

İşte Rotahaber'in yaptığı dersane anketinin sonucu

 
İşte Rotahaber'in yaptığı dersane anketinin sonucu

Rotahaber'in dün başlayan dersane anketi sona erdi. 1 milyondan fazla kişinin katıldığı ankette çoğunluk 'Dersanelerin kapatılmasından' yana oy kullandı. İşte anket sonuçları...

Haberi Yazdır Email Gönder
20.11.2013 12:27   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

ROTAHABER - Rotahaber'in, AK Parti ile cemaat arasında bir süredir devam eden dersane tartışmasıyla ilgili yaptığı anket sonuçlandı. Ankete katılanların büyük çoğunluğu dersanelerin kapatılmasından yana oy kullandı.

Kamuoyunun nabzını tutmak amacıyla 'Dersaneler kapatılmalı mı, kapatılmamalı?' başlığı altında dün sabah başlattığımız anket büyük ilgi gördü. Türkiye'de bugüne kadar yapılan anketler içinde en fazla katılımın sağlandığı ankette tam 1 milyon 217 bin 746 kişi oy kullandı.

 Dün sabah saat 09.55'de başlayan ankette ilk saatlerde iki tarafın da oyları başabaş gitti. Akşam saatlerinde 'Dersaneler kapatılmasın' diyenler, 'Kapatılsın' diyenlere fark attı. Ancak ilerleyen saatlerde durum 'Kapatılsın' diyenler lehinde değişti ve fark giderek büyüdü.

Cemaatin Türkiye genelinde kaç dershanesi var? - TIKLA

Dershane tartışmasına Cübbeli Ahmet de katıldı - TIKLA

Dershaneler kapatılırsa cemaat AKP'ye oy verir mi ? - TIKLA

Rotahaber’in anketi sosyal medyayı yıktı! - TIKLA

1 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ OY KULLANDI

Rotahaber'in anketi Türkiye'de bugüne kadar yapılan anketler içinde katılımın en fazla olduğu anket olarak da tarihe geçti. Dün sabah 09.55'de başlayıp bugün saat 12.00'de biten ve 14 saat devam eden ankete 1.5 milyona yakın kişi oy kullandı.

YÜZDE 64'Ü 'DERSANELER KAPATILSIN' DEDİ

Ankete katılanların yüzde 64.76'sına karşılık gelen tam 787 bin 968 kişi 'Dersaneler kapatılsın' derken, yüzde 32.55'ine denk gelen 396 bin 88 kişi ise 'Dersaneler kapatılmasın' dedi.

Ankete katılanların yüzde 2.69'u ise ankette yer alan 'Soruna ara çözüm bulunsun' seçeneğine oy verdi. Bu seçeneğe oy verenlerin toplam sayısı ise 32 bin 700 oldu.

İŞTE ANKETİN SONA ERDİĞİ 12.00 İTİBARİYLE ANKET SONUCU...

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Rotahaber’in anketi sosyal medyayı da adeta yıktı ve twitterda TT oldu. Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran anket on binlerce kez paylaşıldı.

Cemaat mensupları ve AK Partililer anket konusunda sosyal medyada büyük bir çekişme içerisine girdi.

ANKETTE IP KONTROLÜ UYGULANDI

Anketimizde mükerrer oyları önlemek için IP (İnternet Protokolü) uygulandı. Bu şekilde bir kişinin birden fazla oy kullanmasının da önüne geçildi. Sistem her ne kadar birden fazla oy kullanımına izin veriyormuş gibi görünse de mükerrer oylar IP uygulamasına takıldı ve sistem tarafından sonuçlara yansıması engellendi.

KAYNAK: ROTAHABER

 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 125 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
gizem - 25.11.2013 01:03:25
Dershaneler kapatılıcaksa bu kadar ogretmen zaten zar zor kadrolu ıs buluyo o bosta kalanlar nasıl ıs bulcak devlet anca bız para yıyelım dıye yapmadıkları haınlık yok
yalan - 24.11.2013 23:34:28
herkes kapatılmasın diyor anket yarı yarıya çıkıyor külliye yalan
murat karakaya - 23.11.2013 21:33:16
kapatılmasın diye oyverince kabul etmiyor sistem tabiki sonuçla oynuyorlar
murat karakaya - 23.11.2013 21:33:10
kapatılmasın diye oyverince kabul etmiyor sistem tabiki sonuçla oynuyorlar
ersin - 23.11.2013 09:28:47
yalanın kuyruklusu aha buda kuyruğu http://haber.rotahaber.com/anketler.asp?anid=74 linkde kapatılmasın oranına bi bakarmısınız milletin gözünün içine baka baka yalan yuh diyorum artık başka ne denir ki
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com