24.09.2014
Rota Haber
Kamer Genç'in Fatma Şahin için söylediği sözler neler ?
Kamer Genç'in Fatma Şahin için söylediği sözler neler ? Kamer Genç ceza aldı mı ? Kamer Genç söyledikleri için Fatma Şahin dava açtı. İşte Kamer Genç'in sarf ettiği sözler ve tüm merak edilenler...
Haberi Yazdır Email Gönder
26.04.2013 14:33   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Kamer Genç'in Fatma Şahin için söylediği sözler neler ? Kamer Genç bu durum karşısında nasıl bir ceza aldı. TBMM'de yalnız kalan Kamer Genç'e Fatma Şahin dava açtı. İşte Kamer Genç hakkında tüm merak edilenler...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e, dün akşam Meclis Genel Kurulu'ndaki sözleri nedeniyle tazminat davası açıyor.

TBMM Genel Kurulu'nda, mevzuatlardaki 'özürlü', 'sakat' ve 'çürük' gibi ifadelerin 'engelli' olarak değiştirilmesini öngören tasarının soru-cevap bölümünde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile CHP'li Kamer Genç arasında tartışma yaşanmıştı. CHP'li Kamer Genç'e, Bakan Fatma Şahin'e yönelik, 'Atatürk acaba bu Cumhuriyet'i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız? Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz? Atatürk'ün getirdiği nimetleri inkar etmeyin' sözleri nedeniyle TBMM Genel Kurulu'nda kınama cezası verilmişti.

Bakan Şahin'in, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in sözleri için tazminat davası açtığını bildirildi. Davanın kazanılması halinde elde edilecek gelir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki kurumların bir projesinde değerlendirilecek.
 MECLİS'TEN KAMER GENÇ'E KINAMA CEZASI GELDİ.. AÇIKLAMAYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Kamer Genç mecliste yalnız kaldı

Bakan Şahin, Beşiktaş'ta katıldığı bir programın ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Meclis'te bir kanun görüşmesi sırasında Kamer Genç'in Atatürk ve tarikatlarla ilgili sözlerinin küçültücü ve kendi üslubuna yakışır şekilde olduğunu söyleyen Şahin, bir kadına bunun söylenmesinin seviyesiz ve ahlaksızlık olduğunu ifade etti. Şahin, "Parlamento'da bir kadına bunu söylemesi, onun ne kadar seviyesiz, ne kadar ahlaksız olduğunu gösteriyor. Bunun hukuki mücadelesini de yapacağız ama sağ olsun Meclis bir araya gelerek kınama cezası verdi. Kendisi de bir konuşma yaptığı zaman her zaman Kamer Genç, bunu söyleyebilir şeklinde bir anlayış vardı." dedi.

Meclis üyelerinin Genç'e gereken cevabı verdiğini ifade eden Şahin, "Korkusundan, cesaretsizliğinden o salona bir daha giremedi. Parlamento'ya teşekkür ederim. Tek vücut oldular. İnşallah bundan ders alır. Kadınlar olarak, kadınları küçültecek hiçbir hareket yapmasına müsaade etmeyiz. Çünkü ben Anadolu kadınını temsil ediyorum." şeklinde konuştu.

Şahin, olayın ardından CHP'nin kendisinden özür dilediğini de belirterek, "Parlamento üzerine düşeni yaptı. CHP parti olarak özür diledi. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi arayarak özür diledi. Parlamento onu yalnız bıraktı ve zavallı halde bırakmış oldu." ifadesini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar