03.03.2015
Rota Haber

Kayıp Malezya uçağı bulundu mu?

 
Kayıp Malezya uçağı bulundu mu?

Avustralya Başbakanı Tony Abbott, kayıp Malezya uçağı ile ilgili çok önemli bir açıklamada bulundu.

Haberi Yazdır Email Gönder
20.03.2014 08:19   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
Avustralya Başbakanı Tony Abbott, Hint Okyanusu'nun güneyine ait uydu fotoğraflarında, 8 Mart'tan beri 239 yolcusuyla kayıp durumdaki Malezya yolcu uçağına ait olabilecek 2 nesnenin görüldüğünü, olay yerine araştırma uçakları gönderildiğini açıkladı.
 
Parlamentoda konuşan Abbott, "Güney Hint Okyanusu'ndan Malezya Havayolları'nın MH370 numaralı uçuşuyla ilgili olarak yeni ve güvenilir bilgiler geldi. Avustralya Denizcilik Güvenliği Kurumu'na kayıp uçağa ait olabilecek nitelikteki parçalarla ilgili uydu fotoğrafları ulaştı. Uzmanların analizlerinde, 2 nesne tespit edildi" dedi.
 
4 araştırma uçağının olay yerine gönderildiğini belirten Abbott, Malezyalı mevkidaşı Necip Rezak'la da konuyu görüştüklerini dile getirdi. Abbott, "Bu nesnelerin yerlerinin bulunması görevi çok zor ve ayrıca kayıp uçakla da ilgili olmayabilirler" ifadelerini kullandı.
 
Bu arada, Malezyalı yetkililer uçağın Maldivler'de görüldüğü iddialarını yalanladı. Pilotun evinde bulunan uçuş simulatöründen bazı bilgilerin silindiği de ortaya çıktı. Silinen bu bilgilerin kurtarılmaya çalışıldığı bildirildi. Kuala Lumpur - Pekin seferini yapan yolcu uçağı, 26 ülke tarafından Avustralya'nın yüzölçümü genişliğinde bir alanda aranıyor.
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com