02.03.2015
Rota Haber

Kılıçdaroğlu'ndan 'cemaat görüşmesi' açıklaması

 
Kılıçdaroğlu'ndan 'cemaat görüşmesi' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamalarda cemaat üyeleri ile olan görüşmesinden bahsetti.

Haberi Yazdır Email Gönder
09.12.2013 17:48   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretindeki temaslarına ilişkin, "Biz bir siyasal partiyiz, siyasal partiler kendilerini dar kalıplara sokmak istemezler, biz de istemedik" değerlendirmesinde bulundu.
 
CHP Basın Birimi Kılıçdaroğlu'nun, Reuters Haber Ajansı'nın gündeme ilişkin sorularına verdiği yanıtları paylaştı.
IRAK'LA İLİŞKİLER KILIÇDAROĞLU SAYESİNDE DÜZELMİŞ
 
Kılıçdaroğlu, röportajda Hükümetin dış politikasını eleştirerek, Türkiye'yi kendi coğrafyasına hapsettiğini savundu. CHP olarak dış politikada daha aktif olacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, kendisinin ve CHP heyetlerinin gerçekleştirdiği yurt dışı ziyaretlerde partilerinin dış politika görüşünü paylaştıklarını ifade etti.
 
CHP'nin bu yıl Çin Halk Cumhuriyeti, Suriye, Irak, Mısır ve ABD'yi ziyaret ettiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Irak merkezi yönetimi ile ilişkilerin düzelmesi yolunun açılmasının kendisinin gerçekleştirdiği Bağdat ziyareti sayesinde olduğunu" savundu.
 
MAVİ MARMARA'YA İZİN VERMEZDİK
 
İsrail Türkiye ilişkilerini de değerlendiren Kılıçdaroğlu, "CHP iktidarda olsaydı Mavi Marmara Türk karasularından İsrail'e asla hareket edemezdi, buna izin vermezdik" diye konuştu.
 
ABD'ye yaptığı ziyarete ilişkin de Kılıçdaroğlu, bu ülkedeki "Türkiye sadece AK Parti'den ibaret olduğu" algısını kırmak istediklerini belirtti.
 
Amerika ziyareti sırasında "hizmet hareketi" temsilcileriyle bir araya geldiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Biz bir siyasal partiyiz, siyasal partiler kendilerini dar kalıplara sokmak istemezler, biz de istemedik" ifadelerini kullandı.
 
CEMAAT SEÇİMLERDE BİZİ DESTEKLER Mİ?..
 
      1  |    2  |    Sonraki sayfa »
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com