05.03.2015
Rota Haber

Kürt katillerinin ismini bölgeye verdiler

 
Kürt katillerinin ismini bölgeye verdiler

Yazar Ümit Fırat, bir dönem herkesi Kürt yapma kalıbına sokmaya çalıştıklarını ve bu kalıba uymayanları katlettiklerini söyledi. Fırat, “Bu katliamcıların isimlerini de bölgeye verdiler” dedi.

Haberi Yazdır Email Gönder
10.02.2013 08:40   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
ROTAHABER / Özel
 
Kürt yazar Ümit Fırat, devletin Kürtlere zulmettiği dönemde, zulmünü kalıcı yapmak için katliamı yapanların isimlerini bölgeye verdiğini söyledi. 
 
Cumhuriyetin yıllardan bu yana 4 temel hedefi olduğunu belirten Ümit Fırat, bunları laik devlet olmak, demokrasiyi kurmak, sosyal adaletçi bir devlet olmak, hukuk devleti olmak olarak sıraladı. Askeri darbe yapanların bile ekrana çıkıp “demokrasiyi yeniden tesis etmek” iddiasında olduğunu ifade eden yazar Fırat, yasalarla korunanın esas itibariyle statüko olduğunu söyledi.
 
Yasa ile bir dönem herkesin Türk yapılmaya çalışıldığını ifade eden Ümit Fırat, bu kalıba girmeyi reddedenlere yaşama hakkı bile tanınmadığını söyledi. Van’da onlarca Kürt’ün kanına giren komutanın ismini katliamın yaşandığı Özalp ilçesindeki kışlaya verildiğini ifade eden Fırat şöyle devam etti:
 
“Tunceli denilen Dersim bölgesinde on binlerce insanın kanına giren komutanın adı bir kahraman gibi kentteki belli yerlere verildi. General Abdullah Alpdoğan adı yalnız Tunceli ile sınırlı kalmamış. Elazığ’da da bir mahalleye Abdullah Paşa adı veriliyor. Bu Abdullah Paşa’nın Dersim katili Abdullah Alpdoğan olduğunu Elazılılar bile bilmez.”
 
ROTAHABER / Özel
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 9 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
Selim - 10.02.2013 18:27:38
Rotahaber yine kürcülerin ağzından haber yapmış yazıklar olsun... Bu isin sonu Türkiyeden turk ifadesini cikartalima kadar gider
Raci - 10.02.2013 17:56:53
Tamamen uydurma bir hipotez, sanki bir tane Abdullah var koskoca TSK da
Ukbe - 10.02.2013 17:55:43
Asıl Elazığ diye değiştirilen elaziz ismine geri dönulmeli
Yavuz aga - 10.02.2013 17:52:57
Kardeşim elazizliler bu ismi kaniksamislardir, biz bu ismin böyle siyasi ayak oyunlarıyla bir anlam yüklenmesine karşıyız, Elazığ'ı bu ise kariştirmayin
ASİLTÜRL - 10.02.2013 15:30:38
BEN BİR TÜRK OLARAK KÜRTLERİN KANDIRILMASINA EZİYET GÖRMESİNE ÜZÜLÜYORUM.ÇÜNKÜ BİRSÜRÜ KÜRT ARKADAŞIM VAR SEVDİĞİM. ÇOK CANDAN VE DOSTÇA BULUYORUM ONLARI. İKİ HALKIN NEDEN BİRBİRİNE DÜŞMANCA DAVRANDIĞINIDA ANLAYAMIYORUN. MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com