01.03.2015
Rota Haber

Maaş hesabı olanlar dikkat!

 
Maaş hesabı olanlar dikkat!

Bankada maaş hesabınız varsa cep telefonunuza gelecek bu mesaja şaşırmayın.

Haberi Yazdır Email Gönder
13.03.2012 00:36   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Maaş hesabı olanlar dikkat! Maaş hesabınız varsa cep telefonunuza gelecek “Bankaya olan borcunuzu ödemediğiniz taktirde hakkınızda işlem başlatılacaktır” mesajına şaşırmayın. Şikayetvar’a gelen şikayetlere göre bankada maaş hesabı olanlara habersiz sigorta yapılıyor.

Çalıştığı kurum ile banka arasında yapılan anlaşma sonrası bankada adına hesap açtırılan vatandaşların önemli şikayetlerinden bir tanesi de maaş hesaplarından dolayı bankaların kendilerinden habersiz sigorta yapması. Türkiye’nin En Büyük Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderilen şikayetlere göre, “ Bankamıza borcunuz var ödemez iseniz hakkınızda işlem başlatılacaktır” mesajı ile bankanın kendilerine sigorta yaptığını öğrenen vatandaşlar sigorta borçlarının ödenmediği için de faizlerle birlikte ödeme yapmak zorunda bırakıldıklarından dert yandılar.

CEP TELEFONLARIN GELEN MESAJ İLE SİGORTALANDIKLARINI ÖĞRENİYORLAR

“İki sene önce banka hesabından maaş alıyordum. En son paramı çektikten sonra bir daha atm'ye uğramadım. Artı para hesabına hiç dokunmadım. Cep telefonuma birkaç gündür gelen gecikmeli borcunuzla ilgili tarafınıza ulaşılamamıştır mesajlarına istinaden bankanın müşteri hizmetlerini aradım. Bana hayat sigortası yapıldığını ve bunun artı paradan çekildiğini ödenmediği için faiz bindiğini ekstre bedeli alındığını hesap işletim ücreti kesildiğini söylediler. Bana sormadan beni sigorta yapmışlar. Umarım kredi sicilim karalanmaz.”

HESABA SİGORTA AÇILIYOR

“Mardin şehrinde devlet memuru olarak çalışırken kullanmış olduğum maaş kartını İstanbul' a nakil olduğumda hesabı sıfırlayarak kapama dilekçesi verdim. Aradan 2 yıl geçti geçen hafta bankadan hem yazı hem de sms mesajı geldi. Bankaya borcumu ödemem gerektiğine dair hakkımda işlem yapılacağına dair. Hakkımda Ferdi Kaza sigortası başlatılmış. 2011 yılında ve hesabıma tanımlı nakit avansla hesaptan sürekli kesintiler yapılmış. Ben böyle bir ferdi kaza sigortası başvurusu yapmadığımı söyledim ve hesabımı kapamak için bankaya zamanında talimat verdiğimi hatırlattım. Hakkımıza herhangi bir bildirim olmaksızın bankaların hakkımızda sigorta poliçesi imzalamamış olduğumuz halde sigortalı gösterip ek hesaptan alınması suç değil mi?”

KİMSE POLİÇEYİ BULAMIYOR

“Daha önce defalarca müşteri hizmetleri ekibinizle görüştüm bana hiç bir şekilde borcumun olmadığını ifade ettiler. Ancak bir sms geldi ve içeriğinde ise; ‘Sn müşterimiz kurtaran hesabınıza ait asgari ödeme tutarı 8.66 TL. Toplam ödeme tutarı 86.61 TL’dir. Asgari tutarı ödemezseniz ihtarname gönderilecektir’ şeklinde bir not vardır. Peki şimdi bu nedir? Ne bir imza ne de bir bilgi verilmiş bize ve sigorta yapılmış kimse poliçeyi bulamıyor. İmza sirküleri yok ve tehdit ediliyoruz ki ihtarname çekeriz diye.”

 gazeteport

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 7 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
Asi Kahraman - 13.03.2012 23:27:17
Sahipsiz memleket kör tuttuğunu öpüyor, Bu ülkede halkı koruyan yasalar yokmu neden işletilmez istisna dışında tüketici koruma dernekleri kendilerini korumaktan ne zaman vazgeçip vatandaşı koruyacaklar
zz - 13.03.2012 20:06:33
ak devlet olduk hamdolsun,,bunlar ecevitin çillerin döneminde olsaydı ortalığı ayağa kaldırırdınız ak,p
erol - 13.03.2012 13:24:04
böyle bir mesaja karşı: ben yakınıyım borcu olan şahıs bir ay önce vefat etti desem sigorta bedelini öderlermi acaba? yoksa yanlışlıkmı oldu derler. madem sigorta yaptın poliçeyi şahısa vereceksin.
Melih - 13.03.2012 10:18:28
Bu müthiş bir sahtekarlık,bunun mutlaka bir müeyyidesi vardır,neden işletilmiyor.Bankaların içini boşaltamayanlar,şimdi vatandaşın cebinimi boşaltıyor.Hükümet uyuma bu haberi bir ihbar kabul ederek derhal gerekeni yap.
MISAFIR - 13.03.2012 09:12:19
banka degil eskiya bunlar. tabiki bu cureti hukumete guvenerek aliyorlar. boyle hukumet boyle bankalar olacagi bu
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com