01.03.2015
Rota Haber

Mahçupyan ve Türköne'nin AK Parti tartışması

 
Mahçupyan ve Türköne'nin AK Parti tartışması

CNN Türk ekranlarında canlı olarak yayınlanan 5N1K programının bu akşamki konukları Zaman gazetesi yazarları Mümtaz'er Türköne ve Etyen Mahçupyan'dı. İki yazarın bazı noktalarda ters düştüğü görüldü.

Haberi Yazdır Email Gönder
18.02.2014 23:31   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Zaman gazetesi yazarları AK Parti için kapıştı! 17 Aralık'ta düzenlenen operasyonuyla ilgili farklı düşünen Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne, AK Parti'nin son iki yıldır büyük bir statüko yarattığını söyleyerek Türkiye'de iktidar tekelleşmesi olduğunu iddia etti. Etyen Mahçupyan ise bu iddiala karşı Türköne'nin kendi kavgasını verdiğini ve siyasetçi gibi davrandığını söyledi.

Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ile Etyen Mahçupyan, CNN Türk'

ORC'nin Akdeniz'de yerel seçim sonuçları anketi

te Cüneyt Özdemir'in sorularını cevapladı. Mahçupyan, AK Parti'nin Cumhuriyet'in birinci döneminden sonra çevrenin merkeze doğru yürümesinin bayraktarlığını yapan, bunun taşıyıcısı olan bir misyon partisi olduğunu söyledi. Bu mesajı Erdoğan'ın sürekli dile getirdiğini de anlatan Mahçupyan, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Bahçeli'nin söylem olarak aynı çizgide olduklarını savundu.

Grup toplantılarında her iki liderin aksine Erdoğan'ın söylemlerinde büyük bir fark olduğunu savunan Mahçupyan, Erdoğan'ın seçmene sürekli beni engelliyorlar mesajını verdiğini söyledi. 2000 yılından sonra İslamcılar ve Kürtler'in söz sahibi olduğunu, bunun Türkiye için önemli bir değişim olduğunu da ifade eden Mahçupyan, 1990'lı yıllardan itibaren yaşananların sonucu olarak AK Parti'nin doğduğunu anlattı.

AK Parti'ye yönelik sert eleştirilerini bu programda da sürdüren Mümtaz'er Türköne ise AK Parti'nin İslam'ı siyasallaştırarak oluşturduğu birlikteliğin artık dağıldığını iddia etti. Siyasal İslam'ın Türkiye'de kendi iktidarını 12 yıl önce AK Parti eliyle gerçekleştirdiğini anlatan Türköne, son iki yıldar AK Parti'nin misyonunu bitirdiğini ve statükocu bir yapıya kavuştuğunu söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com