Sahur Anneleri, Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu   -     Milli Eğitim Bakanlığı skandal ! E Okul Vbs TEOG Tercih Sonuçları Sorgulama   -     Hilal Cebeci Erdoğan'a meydan okudu!   -     Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık denklemini çözen formül bulundu   -     Ahmet Hakan bugünkü köşe yazısı- Ahmet Hakan: Fuat Avni, Hayrünnisa Gül mü?   -     İl içi ve İl dışı Öğretmen Atama Sonuçları Belli Oldu - Öğretmen Yer Değiştirme Atama Sonuçları Öğren   -     Gıcırtı yapan seks salıncağı yüzünden evden atıldı   -     Süper Lig Passolig nedir ? Passolig nasıl alınır ? Passolig ne kadar ?   -     İşte Gül'ün hazırlattığı kritik rapor!   -     YURTKUR KYK Burs ve Kredi Başvuru sonuçları ? KYK Başvuruları 2014   -  
  22.08.2014
Rota Haber
Mansur Yavaş hangi partiden Ankara Büyükşehir'e aday olacak ?
Yerel seçimler yaklaşırken Mansur Yavaş'ın hangi partiden Ankara Büyükşehir'e aday olacağı büyük merak konusu.
Haberi Yazdır Email Gönder
26.07.2013 11:08   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Serdar İPLİKCİ - ROTAHABER / ÖZEL - Önceki seçimlerde MHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Mansur Yavaş yüzde 27 oy alarak Melih Gökçek'in en büyük rakibi olacağının sinyalini vermişti. Peki bu seçimde MHP'den aday olmayacağı belirtilen Mansur Yavaş hangi partiden aday olacak? Herkesin merak ettiği bu sorunun cevabını kendisiyle görüştüğümüz Mansur Yavaş verdi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen Mansur Yavaş'ı tamamen sildiklerini belirterek, "İlgi alanımızdan çıkmış şahsiyet" demesi üzerine gözler Mansur Yavaş'ın hangi partiden aday olacağına çevrildi.

Çankaya'yı almak isteyen AK Parti, Mansur Yavaş'ı buradan aday göstererek CHP'nin buradaki egemenliğini bitirmek isterken, CHP de buna karşılık olarak Keçiören'den aday göstererek AK Parti'nin gücünü azaltmak istiyordu. Ancak iki partinin istediği de olmadı.

Rotahaber'in görüştüğü Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak katılacağının sinyalini verdi.

Önceki seçimde aldığı oyun daha fazlasını alma hesabı yapan Yavaş'ın, bağımsız olarak Ankara Büyükşehir'e aday olması halinde Melih Gökçek'e ciddi bir rakip olması bekleniyor.

Öte yandan, Mansur Yavaş'ın bağımsız aday olarak gireceği seçimlerde başarılı olması halinde MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin koltuğunun da tehlikeye gireceği konuşuluyor.

Devlet Bahçeli, o ismi tamamen sildi

ROTAHABER ÖZEL - Serdar İPLİKCİ

 

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...