06.03.2015
Rota Haber

Muharrem İnce: Türk bayrağı yok ölen PKK'lı resimleri var

 
Muharrem İnce: Türk bayrağı yok ölen PKK'lı resimleri var

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısı'nın birinci bölümü üzerinde partisinin önergesi üzerinde söz aldı.

Haberi Yazdır Email Gönder
20.03.2013 22:00   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, terör sorununun müsebbibinin tek parti döneminin CHP'si olduğunu ifade ederek, ''Türkiye tarihi bir fırsat yakaladı, siz isteseniz de istemeseniz de sorunu gündemden düşüreceğiz'' dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısı'nın birinci bölümü üzerinde partisinin önergesi üzerinde söz aldı.

Türkiye'nin 30 yıldan beri terörden çektiğine işaret eden İnce, ''Kimse terör sürsün istemiyor. Biz de barış istiyoruz, teslimiyet başka bir şey, barış başka bir şey. Uçakta gelen terör örgütü lideri, 'Türkiye devleti ne isterse yardıma hazırım' diyordu. 'Yardıma hazırım' noktasından eşbaşbakan noktasına gelmiş'' diye konuştu.

İnce, İmralı tutanaklarını kimin sızdırdığının tartışıldığını anımsatarak, ''Kimin sızdırdığı önemli değil ne yazdığı önemli. 'Yaz' diyor milletvekiline, TBMM üyesine; 'millet tanımını sana yazdırıyorum' diyor, talimat veriyor'' ifadelerini kullandı.

İnce, ''Bu iş siyasetin ötesinde bir şey. Siz geldiğimiz noktayı gerçekten görmüyor musunuz? Millet tanımını yazdıran terör örgütü liderinin yarın ulusa seslenişi var. Yarın Diyarbakır'da miting var. Ölen PKK'lıların resimleri asılmış, valilik 'indir' diyor, ancak o resimler oradan indirilmeyecek. Senin bayrağın yok orada, iş bitmiş. Sen buradaki bayrağı gösteriyorsun, ben sana oradaki PKK'lıların fotoğraflarını gösteriyorum'' sözlerini sarfetti.

Meclis'e Atatürk fuları ile girilemediğini iddia eden İnce, şöyle konuştu:

''Yakında Öcalan'ın posterleriyle meydan okuyacak. Türkiye büyük bir hazırlık içinde. Bunun adı barış değil, bunun adı hazırlıktır. Siz insanları 'yok camiler bombalanacak, Arınç'a suikast yapılacak' diye kandırdınız. Siz, size muhalif olan, Cumhuriyeti savunmak isteyen ne kadar insan varsa onları içeri aldınız. Siz bütün ağırlığınızı terör örgütü liderini affetmek için... Onu affedeceksiniz, bu sizin oylarınızla olacak. Türkiye bu noktaya doğru gidiyor. Girdiğiniz yol, yol değildir. Bu yoldan çok pişman olacaksınız. Biz çözüm ve barış istiyoruz, siz pazarlıkta teslim olmuşsunuz. Ne verdiğinizi bilmiyoruz ama ne aldığınızı biliyoruz, başkanlığı aldığınızı biliyoruz, tarih sizi affetmeyecek. Ne verdiğiniz ortaya çıkınca, insan içine çıkamayacaksınız.''

-''Siz bu çözümün neresindesiniz?''-

Sataşma gerekçesiyle kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ise AK Parti'nin bugüne kadar bütün zorbalıkların karşısında durduğunu, hiç kimsenin kendilerine talimat veremeyeceğini söyledi.

Ancak milletin talimatıyla iş yaptıklarını ifade eden Aydın, ''Bu milletin içinde ortak tarih vardır. Bu milletin içinde Çerkez, Laz, Türk ve Kürt vardır'' dedi.

Aydın, CHP'ye, ''Siz bu çözümün neresindesiniz, siz hangi çözümden bahsediyorsunuz, çözüm için bugüne kadar ne yaptınız? Bu sorunun müsebbibi kimdir? Bu sorunun müsebbibi o tek parti dönemi CHP'sinin kendisi değil midir? Ret, inkar, politikalarını getiren CHP'nin kendisi değil midir? Siz zaten bu ülkeyi o bölgeye gitmemekle bölmüşsünüz'' diye seslendi.

CHP'nin Hakkari mitinginde Türk Bayrağı'nın olmadığını kaydeden Aydın, ''Cumhuriyetin içini boşaltıyorsunuz. Cumhuriyet halkla olur. Biz halk için, millet için siyaset yapacağız. Türkiye tarihi bir fırsat yakaladı, siz isteseniz de istemeseniz de sorunu gündemden düşüreceğiz'' dedi.

Tekrar kürsüye gelen İnce, ''Terör 30 yıllık bir mesele. Tek parti deyip, 80 yıl öncesine dönüp komik olma. 30 yılın 11 yılı size ait. 2002'de terör bitmişti ama geldiğiniz nokta teslimiyet noktası'' diye konuştu.

Geçmişte şeriatçı ve komünist olmakla suçlandıklarını ifade eden İnce, şimdi de Silivri'yi savundukları için faşist olarak suçlandıklarını sözlerine ekledi.

Muhabir: Coşkun Ergül - AA

 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 5 yorum yapılmıştır
anti chp - 22.03.2013 13:24:05
Dün çocuklar ın ölmesinden meded umanlar baış gelince paniklediler.
anti akepe - 22.03.2013 11:54:56
dün çoçuklarınızı öldüren adama yarın başbakan diyeceksiniz. bilmem farkındamısınız
misafir - 21.03.2013 19:20:26
muharrem muharrem, siz doğuya gittiğinizde 1 tane byrak açabildiniz mi muharrem.
yyy - 21.03.2013 08:12:54
Siz nezamandan beri Türk bayrağı savunucusu oldunuz Güneydoğu mitinglerinizde korkunuzdan Türk bayrağı koymuordunuz muharrem efendi...
Çiftçi Aziz - 20.03.2013 23:28:14
Bu İnce amca,seçim öncesi güneydoğu illerimizde Türk Bayrağımız bulunmaması karşılığında (BDP lilerce de ön saflarda katılım sağlanan)miting yapan partinin milletvekiline çok benziyor.Balık hafızası bendeki herhalde,karıştırıyorum galiba??????????? 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com