23.09.2014
Rota Haber
Nilhan Osmanoğlu Kim milyoner olmak ister izle - Nilhan Sultan kimdir ? izle
Nilhan Osmanoğlu Kim milyoner olmak ister izle - Nilhan Sultan kimdir ? izle.Kenan Işık'ın sunduğu 'Kim Milyoner Olmak İster?', yeni sezonunda bir Osmanlı Sultanı'nı ağırladı.
Haberi Yazdır Email Gönder
13.09.2013 10:27   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Nilhan Osmanoğlu Kim milyoner olmak ister izle - Nilhan Sultan kimdir ? izle.Kenan Işık'ın sunduğu 'Kim Milyoner Olmak İster?', yeni sezonunda bir Osmanlı Sultanı'nı ağırladı.

Nilhan Osmanoğlu Kim milyoner olmak ister izlemek için tıklayınız

Programda, II. Abdülhamit'in beşinci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever yarıştı.

Osmanlı hanedanının hayattaki "sultan" unvanı ile anılan 15 kadın üyesinden biri olan Nilhan Osmanoğlu'nun yarışmada 60 bin TL'yi garantiledi. Sürenin bitmesi nedeniyle, haftaya yarışmaya devam edecek olan Sultan'ın ne kadar kazanacağı merak konusu.

NİLHAN SULTAN KİMDİR?

Osmanlı Hanedanı'nın hayattaki 15 kadın üyesinden (sultan) biri olan Nilhan Osmanoğlu Sultan 1987 İstanbul doğumlu. Babası Orhan Osmanoğlu Şam, dedesi Harun Osmanoğlu Cünye-Lübnan'da doğdu.

Harun Efendi'nin babası Şehzade Mehmed Abdülkerim Efendi ile Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın en büyük oğlu olan dedesi Mehmed Selim Efendi, hanedan üyelerinin 1924'de yurt dışına çıkarılması sırasında Beyrut'a gittiler.

Mehmed Abdülkerim Efendi, Şam'da evlendikten sonra 1930 ve 1932 doğumlu iki çocuğunu küçük yaşta yetim bırakarak 1935'te hayatını kaybetti. Mehmed Selim Efendi'nin de 1937'de vefatından sonra, Harun Osmanoğlu'nun annesinden başka kimsesi kalmadı.

Aile, 1974'de hanedan üyelerinin vatana dönmelerine izin verilmesinden hemen sonra Şam'dan İstanbul'a geldi.

Lefke Avrupa Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan Nilhan Osmanoğlu, Orhan Osmanoğlu'nun en büyük çocuğu.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar