16.09.2014
Rota Haber
ÖSYM 2013 LYS sınav giriş yerleri öğren TC Kimlik no ile sorgu 2013 (osym.gov.tr)
ÖSYM 2013 LYS sınav giriş yerleri öğren TC Kimlik no ile sorgu 2013 (osym.gov.tr)LYS sınav giriş yerleri açıklandı TC Kimlik no ile sorgu 2013. 2013 LYS sınav giriş yerleri bugün osym.gov.tr 'den açıklandı
Haberi Yazdır Email Gönder
09.06.2013 09:01   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


ÖSYM 2013 LYS sınav giriş yerleri öğren TC Kimlik no ile sorgu 2013 (osym.gov.tr) LYS sınav giriş yerleri açıklandı TC Kimlik no ile sorgu 2013.ÖSYM tarafından 15-16-22-23 Haziran 2013 tarihlerinde yapılacak 2013 LYS sınav giriş yerleri açıklandı TC Kimlik no ile sorgu ÖSYM LYS 2013 adresi için tıklayınız. İşte ÖSYM LYS 2013 Lys sınav giriş yerleri ve LYS sınav yerleri sorgulama adresi

15-16-22-23 Haziran 2013 tarihlerinde yapılacak 2013 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini, başvuru yaptıkları her LYS için ayrı ayrı, TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile 5 Haziran 2013 günü saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Başvuru yapılmayan LYS için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidir.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili LYS’de yanlarında bulundurmak zorundadır. İlgili LYS’ye ait Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınava Giriş Belgesi sadece üzerinde belirtilen LYS için geçerli olacaktır. Bir LYS için düzenlenen belge diğer LYS’ler için kullanılamayacaktır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

*Sınav Adı, Tarihi ve Saati            Sınavda Uygulanacak Testler        Testin Cevaplama Süresi    

                                                              

Sosyal Bilimler Sınavı (LYS-4)          Tarih Testi                                                   65 dakika                    

15 Haziran 2013, 10.00                        Coğrafya-2 Testi                                          20 dakika                  

                                                         Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve

                                                                    Ahlak Bilgisi Testi                              50 dakika                  

Matematik Sınavı (LYS-1)                Matematik Testi                                            75 dakika                  

16 Haziran 2013, 10.00                        Geometri Testi                                              60 dakika                    

Yabancı Dil Sınavı (LYS-5)               Yabancı Dil Testi (Alm., Fra., İng.)                 120 dakika                

16 Haziran 2013, 14.30                        

Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2)             Fizik Testi                                                    45 dakika                  

22 Haziran 2013, 10.00                        Kimya Testi                                                  45 dakika                  

                                                         Biyoloji Testi                                                 45 dakika                  

Edebiyat-Coğrafya Sınavı (LYS-3)    Türk Dili ve Edebiyatı Testi                             85 dakika                    

23 Haziran 2013, 10.00                       Coğrafya-1 Testi                                            35 dakika

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 1 yorum yapılmıştır
sen kimsin - 11.07.2013 02:00:14
sen kimsin ne ağasısın git işine... 
 
 
Reklamlar