22.09.2014
Rota Haber
ÖSYM 2013 LYS soruları ve cevapları izle - 15 Haziran LYS soruları TRT Okul izle
ÖSYM 2013 LYS soruları ve cevapları izle - 15 Haziran LYS soruları TRT Okul izle. LYS soru ve cevapları anlık olarak rotahaber.com adresinden izleyebilirsiniz. ÖSYM 2013 LYS soru ve cevaplarının hangi kanaldan açıklanacağı belli oldu. 2013 LYS soru ve cevapları canlı yayınla verilecek.
Haberi Yazdır Email Gönder
14.06.2013 17:24   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


ÖSYM 2013 LYS soruları ve cevapları izle - 15 Haziran LYS soruları TRT Okul izle. LYS soru ve cevapları canlı olarak hangi kanalda izle'necek ? Merakla beklenen ve LYS soru ve cevapları anlık olarak rotahaber.com adresinden izleyebilirsiniz. ÖSYM 2013 LYS soru ve cevaplarının hangi kanaldan açıklanacağı belli oldu. 2013 LYS soru ve cevapları canlı yayınla verilecek.

Beklenen gün geldi çattı. 15-16 Haziran LYS soruları ve cevapları rotahaber.com farkıyla izleyebileceksiniz. ÖSYM LYS soruları ve cevap anahtarı an ve an TRT Haber ve TRT Okul ile birlikte rotahaber'de yayınlanacaktır.

Üniversite eğitimine hazırlanan Lise öğrencilerinin girdiği son sınav olan LYS sorularının cevapları açıklandı.

Neredeyse bütün yıl boyunca bu sınava hazırlanan öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanması ile bazıları üzülürken bazıları Üniversite eğitimi için umutlandı.

ÖSYM'nin açıkladığı LYS sorularının cevapları şu şekilde...LYS sınavının ardından büyük bir heyecanla beklenen cevaplar nihayet ÖSYM tarafından açıklandı.

Lise öğrencilerinin Üniversite hayatı öncesi son basamak olan LYS sınavının soruları bugün resmi internet sitesinden kamuoyuna duyuruldu.

Cevapların açıklanmasının ardından ÖSYM'nin sitesi yoğun giriş nedeniyle kilitlendi.

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) bu hafta sonu başlıyor. 15-16 Haziran ile 22-23 Haziran tarihleri arasında iki hafta sonu gerçekleştirilecek 2013 LYS soru ve cevaplarının nerden yayınlanacağı belli değil. 2013 LYS soru ve cevapları YGS'de olduğu sınav bitimini müteakip TRT Haber ve TRT Okul'dan canlı olarak yayınlanacak. ÖSYM daha önce yaptığı duyuruda LYS soru ve cevaplarının yayın hakkını hakkını almak isteyen basın yayın kuruluşlarını görüşmeye davet etmişti.  ÖSYM, YGS soru ve cevaplarının yayın haklarını TRT’ye vermişti. TRT Haber’de YGS özel programında sınavın soru ve çözümleri canlı yayınlanmıştı.

2013 LYS SINAV TARİHLERİ:

LYS-4 (Sosyal Bilimler): 15 Haziran Cumartesi

LYS-1 (Matematik): 16 Haziran Pazar

LYS-5 (Yabancı Dil): 16 Haziran Pazar

LYS-2 (Fen Bilimleri): 22 Haziran Cumartesi

LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya): 23 Haziran Pazar

LYS-5 (Yabancı Dil) dışındaki tüm sınavlar sabah saat 10.00’da başlayacak. LYS-4, LYS-1 ve LYS-2’de adaylara 135 dakika süre verilecek. LYS-3’te ise adaylar 120 dakikada soruları yanıtlayacaklar.

LYS-5 (Yabancı Dil) ise 16 Haziran Pazar günü öğleden sonra yapılacak. Saat 14.30’da uygulanacak sınavda adaylara 120 dakika süre tanınacak.

Yüz binlerce öğrencinin girdiği LYS 2013’ün soru çözümleri, analizleri, TRT Haber ve TRT Okul’da ekranlarınıza geliyor.

Alanında uzman öğretmenler, en pratik ve hızlı çözümlerle sınavda çıkan soruları cevaplıyor.

Lisans Yerleştirme Sınavı’nın sorularının cevaplanacağı, Demet Akat’ın sunduğu “LYS 2013”, 15 Haziran Cumartesi ve 16 Haziran Pazar 13.30’da TRT Haber ve TRT Okul’da….

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar