21.09.2014
Rota Haber
ÖSYM LYS Edebiyat soru ve çözümü izle- LYS sorular ve cevapları 2013
ÖSYM LYS Edebiyat soru ve çözümü izle- LYS sorular ve cevapları 2013. Öğrenciler ve öğretmenler sınav soruları için ne dedi? LYS 2013 Edebiyat soru ve cevapları...
Haberi Yazdır Email Gönder
24.06.2013 10:11   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


ÖSYM LYS Edebiyat soru ve çözümü izle- LYS sorular ve cevapları 2013.  Öğrenciler ve öğretmenler sınav soruları için ne dedi? LYS 2013 Edebiyat soru ve cevapları... Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavı sona erdi.

LYS EDEBİYAT SORU VE CEVAPLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

LYS-2, Türkiye'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da gerçekleştirildi. 332 bin 284 adayın başvurduğu sınav, tek oturumda yapıldı ve 135 dakika sürdü.

Adaylara 90 sorunun yöneltildiği sınavda, fizik, kimya ve biyoloji testleri yer aldı. Öğrencilere, ayrı kitapçıktaki 30'ar soruluk testler için 45'er dakika süre verildi. Testler ayrı soru kitapçıklarında yer alırken, tek cevap kağıdı kullanıldı.

Adayların çoğunluğu, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerlerine geldi. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve detektörle arandı.

Sınav sırasında ÖSYM'yi temsil eden özel görevliler sınav salonlarını dolaşarak, alınan önlemleri denetledi.

LYS 2013 Coğrafya soru ve cevapları videosunu izle

Adaylar sınav sonuçlarını, kimlik numaraları ve şifreleriyle, ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' adresinden öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar